|| Kadın Ve Tesettür

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
.Murat.

.Murat.

Üye
O taş banada gelmiş anlaşılan:D
ben zorundadır derken emredileni söyledim kendi fikrim asla bu olamaz
ö.üz gibi bakıyor demişsin çok doğrudur ama birşeyi kaçırmışsın ben kadın ve erkek nefsindende söz etmiştim
pelin hanım.ve şunuda kaçırmışsın göz ve kulak deyimi erkeğin gözünden girer aşk illaki aşk olması gerekmiyor tabi
kısa bir örnek vermek gerekirse reklam dünyası neden hep açık saçık bayan kullanıyor?erkeğin ilgisini çekebilmek için değilmi?
bir reklamda açık bayan varsa o reklam çok tutar ve reklamı yapılan üründe çok satar bu bir gerçek

lgkg300

lgkg300

Üye
    Konu Sahibi
kadın kapalı olmaz zorundadır ? sözü sanki bıraz ağır ollmuş tamam bize dinimiz kapalı olmayı emredıyor. Buna kimse bişey sölemıyor zaten, ama bu bir seçim şimdi bi kaç yazıyı daha okudum yok açık olana bıyolar falan ya hepmı kadınlarda suç bide şu yönden bakın kapalı bı bayanın kocası yanından açık bı kadın geçınce afedersın ö.. gibi bakıyo buna nedemeli?

madem acık sevıyodun almasaydın kapalı bırını yada zorla kapatmasaydın etrafımda okadar aile zoruyla kapanan varki..
ben bile şaşıp kalıyorum şimdi diyceksin sen açıksın görüşün bu yoo yerı gelldığınde herkesten çok dini vecibelerımı yerıne getırırım bunu kımse bılemez BU ALLAH la kul arasındadır
herşey sadece bi türbanla bitmiyor malesef eger onu takıyosan onun gerektirdiği gibi yaşıycaksın ona bakarsanız şimdi bizim burda erkeklerle sohbet etmemız dısarda bı erkekle göz göze gelmemizde günah bunu ben uydurmuyorum kitaplarda hepsi yazıyor

bende kadınları sadece bı başörtünun arkasına saklayıp sen böle olmak zorundasın demek büyük bi bencillikten başka bişey değil

ki günümüzde artık kapalı bayanlara anlam vermıyorum tabı bu genç nesıl benim annem ablalarım ve minumum sülelemdeki butun kadınlar kapalı (yanı türbana karşı değilim) sadece yanlış kullanılmasına ve çıkar amaçlı dinin arkasına saklanan lara karsıyım alın sıze

ayrıca artık tesettür olayı öle abartılı olduki abartılı etekler tüller başörtüsünün şekli degişti acık insandan bile daha ççok dikkat çeker oldular valla ben yüzüme okadar makyaj yapıp çıkmıyorum

neyse umarım yanlış anlaşılmam

sadece etrefınıza ıyı bakın anlıycaksınız

Tesettür Allah'in bir emri tıpkı namaz gibi yani farz muminin yapması gerekir, tercih degil bunun istisnası yoktur.

Diyorsunuz ki erkeğin hanımı kapalı iyi hoş da adam baska kadınlara baska nazarla bakıyor. Unutmayalım ki nasil ki Allah û Teala kadınlara başlarını örtmeyi emretmiş ise ERKEKLERE DE GÖZLERINI HARAMA KARŞI GOZLERINI KAPATMAYI EMRETMIŞ...

pelın_

O taş banada gelmiş anlaşılan:D
ben zorundadır derken emredileni söyledim kendi fikrim asla bu olamaz
ö.üz gibi bakıyor demişsin çok doğrudur ama birşeyi kaçırmışsın ben kadın ve erkek nefsindende söz etmiştim
pelin hanım.ve şunuda kaçırmışsın göz ve kulak deyimi erkeğin gözünden girer aşk illaki aşk olması gerekmiyor tabi
kısa bir örnek vermek gerekirse reklam dünyası neden hep açık saçık bayan kullanıyor?erkeğin ilgisini çekebilmek için değilmi?
bir reklamda açık bayan varsa o reklam çok tutar ve reklamı yapılan üründe çok satar bu bir gerçek

yok estafurullah taş değil bildiğin kaya attım sana:)

şaka şaka farklı anlatımlarlada olsa aslında aynı şeyı savunuyoruz

• Beğen
Tepkiler: .Murat.
.Murat.

.Murat.

Üye
kadın kendini koruyacak erkekten hepsi bu:)
pm ile anlatayım işin özetini

pelın_

Tesettür Allah'in bir emri tıpkı namaz gibi yani farz muminin yapması gerekir, tercih degil bunun istisnası yoktur.

Diyorsunuz ki erkeğin hanımı kapalı iyi hoş da adam baska kadınlara baska nazarla bakıyor. Unutmayalım ki nasil ki Allah û Teala kadınlara başlarını örtmeyi emretmiş ise ERKEKLERE DE GÖZLERINI HARAMA KARŞI GOZLERINI KAPATMAYI EMRETMIŞ...

tamam bende aksini savunmuyorum zaten kapanmak bizim için emredilmiş ama ALLAH aşkına ya sokaga bşr çık bak hangısı evde annen gıbı gıyınıp çıkmış sokağa
benım sovunduğum bu işte adını kapalıyız koyup açıklara laf etmelerı

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
hiç kusura bakmayın herkes dinde örtünmenin olduğunu biliyor ve herkes işine geldiği gibi örtünüyor bunu kimse itiraf edemez.yüzde 1kg boya bakın ben örtünmüşüm! Yok canım?

• Beğen
Tepkiler: pelın_

pelın_

[ENGİN];4907832' Alıntı:
hiç kusura bakmayın herkes dinde örtünmenin olduğunu biliyor ve herkes işine geldiği gibi örtünüyor bunu kimse itiraf edemez.yüzde 1kg boya bakın ben örtünmüşüm! Yok canım?

hay yaşa

• Beğen
Tepkiler: tarxhn
OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
[ENGİN];4907832' Alıntı:
Vallahi işine gelmiyor onların abi, yoksa örtünme ile ilgili ayetler ve hadisler net bir şekilde noktayı koyuyor.

tarxhn

tarxhn

Üye
başın açık olsa ne olur kapalı olsa ne olur insanın için kötü olduktan sonra

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
Vallahi işine gelmiyor onların abi, yoksa örtünme ile ilgili ayetler ve hadisler net bir şekilde noktayı koyuyor.

bende onu diyorum kardeşim herşeyde olduğu gibi örtünmeyi de işimize geldiği gibi uyguluyoruz.ALLAH C.C.emrettiği şekilde uygulayanlar hariç elbette ki.

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
[ENGİN];4908037' Alıntı:
bende onu diyorum kardeşim herşeyde olduğu gibi örtünmeyi de işimize geldiği gibi uyguluyoruz.ALLAH C.C.emrettiği şekilde uygulayanlar hariç elbette ki.
:oke: :evet: aynen abi...

TheCower

TheCower

Üye
[ENGİN];4907832' Alıntı:

Al bi de burdan yak. Kapanmak yalnız baş örtüsü değildir, aynı zamanda alıntı yaptığım mesajda verilen asıl ifadenin içinde gizlidir. Kadının vücudu erkeğe her yönü ile cazib gelir. Örtünmedeki amaç ise dikkat çekmemektir. Sen modaya göre tesettür et, erkekler seni fark etsin. Dikkat ederseniz o resimde yalnızca baş örtüsünü kaldırsan ortaya acayip bisi çıkıyor ki erkeğin kanı kaynıyor. Dediğim o ki tesettür ilkesi yalnızca baş örtüsü değildir, vücudun tümünü ilgi çekmeyeceği biçimde örtmektir.

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
Al bi de burdan yak. Kapanmak yalnız baş örtüsü değildir, aynı zamanda alıntı yaptığım mesajda verilen asıl ifadenin içinde gizlidir. Kadının vücudu erkeğe her yönü ile cazib gelir. Örtünmedeki amaç ise dikkat çekmemektir. Sen modaya göre tesettür et, erkekler seni fark etsin. Dikkat ederseniz o resimde yalnızca baş örtüsünü kaldırsan ortaya acayip bisi çıkıyor ki erkeğin kanı kaynıyor. Dediğim o ki tesettür ilkesi yalnızca baş örtüsü değildir, vücudun tümünü ilgi çekmeyeceği biçimde örtmektir.

aynı dili konuşuyoruz farkındaysan :hmmm

pelın_

herkez aslında aynı dili konuşuyor ama bi türli anlaşamıyuoruz:)

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR
>Pessimistic.

>Pessimistic.

Üye

Biz de bundan muzdaribiz ya.... Hekimoglu Ismail'in deyimi ile eskiden ninelerimiz burunlarını dahi göstermekten haya ederlerdi, hicap ederlerdi. gel gör ki bugün torunları ne halde...

Yazık degil mi Allah aşkına bu vatan kolay mi kuruldu kaç başı örtülü ananın kanı döküldü uğruna şehit oldu...

Biz ise sadece yılın belli bir gününde bunları 1 dk put gibi durmak üzere saygı duruşu (saygısızlık aslında) yapıyoruz..

halbuki ellerimizi semaya kaldırsak ruhlarına bir fatiha okusak onları icin daha iyi degil mi

o zaten buyuk bi yara icimizde bu ulke ecnebi doldu gelene yer vermis osmanli gelene yer vrrmis

- - - Eklendi - - -

ecnebiler istedigi gibi acilsin beni tinlamazda bizim öz türk ulusunun kizlari bunu yaptimi zoruma gidiyor

lgkg300

lgkg300

Üye
    Konu Sahibi
o zaten buyuk bi yara icimizde bu ulke ecnebi doldu gelene yer vermis osmanli gelene yer vrrmis

- - - Eklendi - - -

ecnebiler istedigi gibi acilsin beni tinlamazda bizim öz türk ulusunun kizlari bunu yaptimi zoruma gidiyor

aynen öyle kardeşim...

yahu varsın ecnebi kızı istediği gibi yapsın onların ataları da öyle idi zaten. biz erkeklere düşen onlara nazar etmemek, bayanlarımıza da düşen onları taklit etmemek

Bizimkilere ne oluyor ki onlar gibi davranıyor giyiniyor. vefasızlık yapıyorlar geçmişlerimize

vefalı olmak lazım kardeşim baş sadece mezarlığa gidince örtünmez, NITEKIM ÖLÜLER BAKMAZ...

ÖLÜLERE KARŞI BAŞINI KAPATIYORSUN DIRILERE KARŞI BAŞINI AÇIYOR, UYGUNSUZ GIYINIYORSUN

ÖLÜLER BIRŞEY YAPMAZ, DIRILERDEN ÇEKIN...

spy ghost

spy ghost

Üye
özgürsünüz arkadaşlar ; ister burda yanarsınız ister cehennemde :oke:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt