Joshlog Mod ve Efekt Yolu E Cfw'ye Nasıl Gömülür

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
koray777

koray777

Üye
    Konu Sahibi
Joshlog Mod ve Efekt Yolu E Cfw'ye Nasıl Gömülür
Arkadaşlar C7 için kendi Cfm'mi yapıyorum. Joshlog mod yolu E ve efekt yolu E nasıl yapılır, gerekli dosyaları nerden bulabilirim yardımlarınızı bekliyorum.

koray777

koray777

Üye
    Konu Sahibi
Paylaşılan hemen hemen her Cfw'de bu özellikler var. Bi yardım eden yok mu ben de kendi Cfw'mi tamamlayayım.

Özkan Ç.

Özkan Ç.

Üye
hacı biliyordum ama ışte hatırlayamıyorum bilgisayara kaydettim mi diye düşünüyorum ama onuda bilmiyorum. Yapmak istediğin E'den okumasını istiyorsun değil mi

koray777

koray777

Üye
    Konu Sahibi
evet joshlog modu e ve efekt yolu e olsun istiyorum.

komando04

komando04

Üye
teşekkürler

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
Biraz geç oldu galiba :)

Core içinden resource effects içindeki manifest.mf dosyasını herhangi bir metin editorle aç (notepad++ tavsiyemdir) en üstte göreceksin z resource effects yolunu onun z sini e yapıp kaydetmen ve tekrar core dosyasına koyman yeter. artı z resource effect klasörünü gene xmmc dosyasına resource için gömmelisin.

AknIcon.dll dosyasını düzenlemen gerek petranla unpack et sonra hex kodlarının arasında z resource apps yolunu göreceksin onu da aynı efekt mantığı ile c resource apps yapıp kaydedeceksin petranla takrar paketleyip core içine koyacaksın artı mifleri e ye yönlendiridğin için flash kurulumunda e ye z resource app içindeki tüm mif ve mbm leri (bunları rofs2 den ve coreden çıkartıp) xmmc ya resource apps içine gömeceksin. gömmezsen flash sonrasında telefon açılış ekranında kalır açılmaz çünkü yönlendiridğin e içinde avkon2.mifi bulunmazsa açılmaz bu johlog modda da böyledir.

Xmmc ile yapamıyorsan e ye yönlendirmekten vazgeç c yi dene en azından uda olan c ye gidiyor

koray777

koray777

Üye
    Konu Sahibi
Biraz geç oldu galiba :)

Core içinden resource effects içindeki manifest.mf dosyasını herhangi bir metin editorle aç (notepad++ tavsiyemdir) en üstte göreceksin z resource effects yolunu onun z sini e yapıp kaydetmen ve tekrar core dosyasına koyman yeter. artı z resource effect klasörünü gene xmmc dosyasına resource için gömmelisin.

AknIcon.dll dosyasını düzenlemen gerek petranla unpack et sonra hex kodlarının arasında z resource apps yolunu göreceksin onu da aynı efekt mantığı ile c resource apps yapıp kaydedeceksin petranla takrar paketleyip core içine koyacaksın artı mifleri e ye yönlendiridğin için flash kurulumunda e ye z resource app içindeki tüm mif ve mbm leri (bunları rofs2 den ve coreden çıkartıp) xmmc ya resource apps içine gömeceksin. gömmezsen flash sonrasında telefon açılış ekranında kalır açılmaz çünkü yönlendiridğin e içinde avkon2.mifi bulunmazsa açılmaz bu johlog modda da böyledir.

Xmmc ile yapamıyorsan e ye yönlendirmekten vazgeç c yi dene en azından uda olan c ye gidiyor

Kardeş ALLAH senden razı olsun. Bu soruyu kaç konuda sordum en sonunda kendim konu açtım günler sonra sen ilgilendin çok teşekkür ederim.

freeman999

Üye
kardeşim şu efekt yapma olayını bi atsan bana konusunu bulamadımda birde joshlog modu ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt