Java Telefon Kullananlar Kulübü

Sponsorlu Bağlantılar

Java Telefon Kullanıyor musunuz?

• EVET

Kullanılan: 15 78.9%
  • HAYIR

Kullanılan: 4 21.1%

• Kullanılan toplam oy
    19

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
Ilerde alabilirim çünkü uygulamaları daha iyi ve navigasyonu var(Şehir dışında okursam) . Android ise cidden diyorum symbian anna bellenin geliştirilmiş hali. Isterseniz nokia c7 , 701 deki sistemi inceleyin. Android interneti çok yakar symbian az yakar java ise koklar. Android de uygulamalar ve oyunlar fazla iyi tarafı bu . Çocuklara alınmaz android
Arkadaşlar birde Nuru Taşdemir arkadaşımız S40 dev arşivi toplayacakmış elinizde olan uygulamaları , temaları , programları vs. özelden iletirseniz makbule geçer

• Beğen
Tepkiler: Nuru TaşDemir
ibrahimbüyükdemir

ibrahimbüyükdemir

Üye
Android Kötü Tarafları

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
Internet paketi dayanmaz , sürekli güncelleme gelir (gereksiz olarak verilir) açılışı geç sürer , ram ve hafıza dolarsa kasma yapar. Uygulama boyutları ortalama 50mb en az

• Beğen
Tepkiler: RoGue34
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
Sayın arkadaşlar 6230i den X2-00 'a geçiş yaptım. Sizlere birkaç sorum var. Sizce bu telefona hangi uygulamaları yüklemeliyim? Harita açabileceğim uygulama var mı? Kameradan en iyi görüntüyü alabilmek için hangi ayarları yapmalıyım

ibrahimbüyükdemir

ibrahimbüyükdemir

Üye
Sayın arkadaşlar 6230i den X2-00 'a geçiş yaptım. Sizlere birkaç sorum var. Sizce bu telefona hangi uygulamaları yüklemeliyim? Harita açabileceğim uygulama var mı? Kameradan en iyi görüntüyü alabilmek için hangi ayarları yapmalıyım
X2 Hayırlı Olsun uygulama whatsapp olur

Nuru TaşDemir

Nuru TaşDemir

Üye
Ooo, bende X2-00 kullanıyorum, her türlü sorununu yaza bilirsin :)

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
Teşekkür ederim whatsapp kurdum ayrıyeten opera mini 8 var . Bu telefonun bu kadar güçlü işlemci ve ram e sahip olduğunu tahmin etmezdim. Whatsapp arka planda çalışıyor sürekli ben ön planda müzik açıp opera minide 4-5 sekme ile internete girebiliyorum. Java MIDP 2.1 den üstü var mı?

RoGue34

RoGue34

Üye
meraba

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
RoGue34

RoGue34

Üye
birsey soracagim:Şimdi Sis le java arasindaki fark ne yani symbian ile java telefon arasindaki fark ne

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Symbian önce pda larda sonra da nokia başta olmak üzere bir iki tane daha telefon şirketi ile geliştirilip kullanılmış olan işletim sistemidir. Java bir platformdur ve java dilinde istediğin gibi uygulama yazabilirsin. Java işletim sistemi değildir. Çünkü her yerde kullanılıyor. Telefonlarınızda bulunan java dili ile yazılmış olan sistemdir. Ancak bir symbian ya da diğer mobil sistemlerle alakası yoktur. Hatta symbian bugün bilinen adından çok daha önce de başka bir isimle kullanılıyordu zaten. Sonra yukarıda da belirttiğim gibi nokia ve başka telefon üreticileri de bu yazılımı kendileri geliştirerek symbian mobil işletim sistemini çıkardılar. Java her zaman var olan bir kodlama dilidir. Symbian gibi geliştrilip tek bir sistem haline getirilmemiştir. Bugün hala java eskisi kadar olmasa da kullanılmaya devam ediyor. Kısaca Java kodlama dili, Symbian ise mobil bir işletim sistemidir. Symbian ın hangi dilde yazıldığını bilmiyorum. O da linuxtu sanırım.

• Beğen
Tepkiler: Cadillac34 ve RoGue34
RoGue34

RoGue34

Üye
komiserim saolun klavyeye basan ellerine saglik s60v3 icin 320x240 messenger bilen varmi hala kullanilan olsun..:D

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Kardeşim artık bu telefonlar için uygulama bulamazsın. Bulsan bile çok fazla işine yaramazlar. Online msn programı bulsan fazla işine yaramaz. Çok fazla ümitlenme derim. Sen imkanın varsa yavaş yavaş android sisteme geçiş yap derim. 2.el s3 mini senin işini fazlası ile görür. Çok ucuz zaten.

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
Facebook ' un kendi sayfasından indir

RoGue34

RoGue34

Üye
valla ben android sevmem bende ios vardi ben symbiana gectim cunku iPhone de cok vakit geciriyodum ve ders notlarim dustu.
facenin sayfasindan nasi indiricez

KomiserMemoli_12

KomiserMemoli_12

Üye
Facebook'un mobil sayfasına gireceksin telefondan ordan indireceksin. Benim N73'te çalışmıyor o program.

RoGue34

RoGue34

Üye
facebook bendede calismiyor

Üst Alt