JAF v.1.98.62 Türkçe ve Kullanımı

Sponsorlu Bağlantılar

fat304h

Üye
Arkadaşlar Nokia Asha 302 Telefonumu bu ekranda bulamıyorum yardım :S :S:

tosyaburak

Üye
güzel ve hoş yapmışsında ben telefona ilk defa cfw atıyorum lütfen anlatımı sen yaparmısın...

DaNq3rB0y

DaNq3rB0y

Üye
güzel ve hoş yapmışsında ben telefona ilk defa cfw atıyorum lütfen anlatımı sen yaparmısın...

Anlatım bana ait değil :) zaten çok detaylı bir anlatım dikkatle takip edersen atarsın :)

krmtmac1

Üye
N86ya atmak isterken, yüklüyor yüklüyor en sonunda ekranda nokia yazısı, dont responding phone yazıyor programda. Nasıl çözebilirim

DaNq3rB0y

DaNq3rB0y

Üye
phoenix ile deneyiniz...

memolarusso2

memolarusso2

Üye
Telefonum çıkmıyor listede n97 rm-505

DaNq3rB0y

DaNq3rB0y

Üye
baştan deneyiniz

DaNq3rB0y

DaNq3rB0y

Üye
arkadaşm ben bu fotoları rambonun konusundan aldımanlatımıda rambonun konusundan aldım

ufuk altuncu

Üye
harika oldu teşekkürler...

fahrettin0322

fahrettin0322

Üye
yaw siz bu programın Türkçesini nasıl kullanıyorsunuz. Türkçe yükleme yapınca programda hiç bir yazı yok sadece panel gözüküyor. İngilizcesini kurunca hepsi gözüküyor yazıların hiçbir sıkıntı olmuyor, Türkçe de ise sadece pencere ne yazı ne seçenek çıkıyor, ne kadar uyumluluk modu varsa denedim olmuyor anlamadım bir türlü win7 kullanıyorum

DaNq3rB0y

DaNq3rB0y

Üye
açıkcası win7de hiç kullanmadım lakin uyumluluk ayarlarını yaparak sorunu gidermen lazımdı normalde baştan yükle olmadı format at pcye

xxcbxx

Üye
eyw saolasın çok işime yaradıı :tşk::tşk::tşk::tşk::tşk::tşk::tşk::tşk::tşk:

DaNq3rB0y

DaNq3rB0y

Üye
rica ederim

kecik.tr

kecik.tr

Üye
ben nokia 500 kullanıyorum telefon kapalıyken usbde sarj oluyor bilgisayar görmüyor nasıl yapacam ?

vgkarahan

Üye
Önce programı indirin

indirme linki :

alternatif :

İçinden çıkan programları şu sırayla kurun:

1) JAF Sürücüsü Otomatik Kurulum By Rambo_FT.exe
2) Nokia_Connectivity_Cable_Driver_tur.msi
3) Nokia_Flashing_Cable_Driver.msi
4) JAF_1.98.62 Tr.exe
5) OGM_JAF_PKEY_Emulator_v 5.exe dosyasını kopyalayın ve C:\Program Files\Odeon\Jaf (64-bit sistemler için C:\Program Files (x86)\Odeon\Jaf) içine yapıştırın. Daha sonra bu dosyaya sağ tıklayıp Gönder > Masaüstü (Kısayol Oluştur)'u seçin.

Windows 7 ve Vista kullananlar için:
Masaüstünüze gelip bu dosyanın kısayoluna sağ tıklayın ve Özellikler'e tıklayın. Çıkan pencerede 'Uyumluluk' sekmesine tıklayın ve ayarlarının aşağıdaki gibi olmasını sağlayıp 'Tamam'a tıklayın.

Eğer 64-Bit işletim sistemi kullanıyorsanız, aşağıdaki işlemi yapın:

C:\Program Files (x86)\
Odeon klasörünü kopyalayın ve C:\Program Files\ içine yapıştırın.
ADIM 2:

Telefonunuza uygun indirdiğiniz arşivin içinden çıkan dosyaları telefonunuzun RM koduna göre aşağıdaki klasörlerden birinin içine atın. Bu klasörler yoksa siz oluşturun. 64-Bit işletim sistemleri içinde aynı klasöre atacaksınız.
Nokia 5228-5232-5233 RM-625 için:C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-625
Nokia 5230 RM-588 için:C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-588
Nokia 5235 RM-588 için:C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-588
Nokia 5250 RM-684 için:C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-684
Nokia 5530 RM-504 için:C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-504
Nokia 5800 RM-356 için:C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-356
Nokia X6 RM-559 için:C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-559
ADIM 3:

Masaüstündeki OGM_JAF_PKEY_Emulator_v 5 kısayoluna çift tıklayarak çalıştırın ve çıkan pencerede GO'ya tıklayın.

OFW için aşağıdaki anlatım geçerlidir. Jaf kullanımı CFW'den CFW'ye değişir eğer CFW sahibi anlatım eklemişse o kullanımı uygulayın. Eğer anlatım yoksa bunu uygulayın :oke:
Önünüze bir JAF penceresi çıkacak. JAf penceresinde BB5 sekmesine tıklayın. Sağ ortada telefon modunu ''Offline'' yapın.

Tıklama kutucuklarını soldan-sağa doğru takiben sırasıyla şöyle işaretleyin:

1) El ile flash'ı işaretle
2) Kapalı USB'yi işaretle
3) Fab. Ayarı'nı işaretle
4) Normal Mod'u işaretle
5) CRT 308'in işaretini kaldır

Sonuç aynen aşağıdaki gibi olmalıdır:

Son olarak INI Seç.'e tıklayın.

Telefonunuza göre çıkan listeden bir seçim yapın:

Nokia 5228-5232-5233 RM-625 için:RM-625 Nokia 5232/5233 CABLE
Nokia 5230 RM-588 için:RM-588 Nokia 5230 CABLE
Nokia 5235 RM-588 için:RM-588 Nokia 5230 CABLE
Nokia 5250 RM-684 için:RM-684 Nokia 5250 CABLE
Nokia 5530 RM-504 için:RM-504 Nokia 5530C-2 CABLE 5530
Nokia 5800 RM-356 için:RM-356 Nokia 5800D-1 XPRESSMUSIC CABLE 5800
Nokia X6 RM-559 için:RM-559 Nokia X6-00 CABLE 5800
Nokia 5250 kullanıcıları İçin:Bu telefon listede yer almamaktadır. Telefonu listeye katmak için JAF'tan çıkın ve alttaki linke tıklayın. "]
[/URL]

Dosyayı indirin, rar'dan çıkarın ve C:\Program Files\Odeon\Jaf (64-bit kullananlar için C:\Program Files (x86)\Odeon\Jaf) içine atıp eskisiyle değiştirin. Bundan sonra gerekli adımları tekrarlayın, telefonunuz listede görünecektir.

JAF'ta telefonunuzu seçtikten sonra 3 özelliğin önündeki işaret yeşil renkte parlayacaktır.

Parlaması gereken özellikler:MCU, PPM ve APE Değişim.

Eğer özellikler burada belirtildiği gibi parlamıyorsa bir yerde hata yapmışsınızdır. Mutlaka en baştan başlayarak adımları tekrarlayın.Bazı üyeler, bu adımda programın 'Statü ve Sonuçlar' kısmında çıkan 'Mevcut diller' kısmına bakarak CFW'nin dilinin hangisi olduğunu öğrenmeye çalışıyorlar. Burada yanlış bilgi verilmektedir. Siz hangi dil dosyalarını indirmişseniz, CFW'niz o dilde yüklenecektir. Eğer hangi dil dosyalarını indirdiğinizi hatırlamıyorsanız tekrar indirin.

ADIM 4:
Dikkat!
Bu adımda telefonunuzdaki tüm veriler silinecektir! Veri kaybı yaşamak istemiyorsanız:

- Telefonda kayıtlı rehber kişileriniz varsa bunları SIM'e kopyalayın.
- Ajanda, Not bilgileriniz varsa bunları elinizle bir bir kağıda kalemle yazın. Çünkü Dosya yöneticisinden alacağınız yedekler C6v41 portuna geçtiğinizde çalışmamaktadır.
- Telefonun hafıza kartında önemli bilgilerinizi bilgisayarınıza kopyalayın ve hafıza kartınızı biçimlendirin.
- Telefonunuza hard format atın. (Telefonunuzu kapatın. Sırasıyla yeşil tuş, kırmızı tuş, kamera tuşu ve güç düğmesine basın. NOKIA yazısını görene kadar basılı tutun.)

Önce telefonunuzu kapatın, USB kablosunu hem telefonunuza hem de bilgisayarınıza takın. Şimdi JAF programının içerisindeki sağ kısmında yer alan 'FLASH' butonuna tıklayın ve çıkan soruya 'Evet' deyin. Daha sonra telefonunuzun açma-kapatma düğmesine çok kısa sürede basın ve basılı tutmadan elinizi çekin. Bilgisayar flash sürücülerini görmeye başlayacağı için ilk denemede telefonunuza flash atılamayabilir. Fakat vazgeçmeyin, 3-4 defa daha 'FLASH' butonuna tıklayıp, telefonun açma kapama düğmesine basın. Bir noktadan sonra telefonunuza flash atılacaktır.Herhangi bir nedenden dolayı telefonunuzun ekranı beyaz iken flash sonlanırsa, telefonunuzun pilini çıkarıp-takın ve tekrar 'FLASH' butonuna basıp, telefonun güç düğmesine basın.Flash durumunu JAF programının 'Statü ve Sonuçlar' kısmından takip edebilirsiniz.'Statü ve Sonuçlar' kısmında hızlı bir şekilde sonuçlar akmaya başlayacaktır.

yine yapamayan olursa buradaki video şeklinde anlatım var onu izleyerek yapın
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
!
3. adimin basinda "Masaüstündeki OGM_JAF_PKEY_Emulator_v 5 kısayoluna çift tıklayarak çalıştırın ve çıkan pencerede GO'ya tıklayın." demissin go ya tikladigimda "Cannot create file C:\Program Files (x86)\ODEON\JAF\winscard.dll" seklinde bi hatayla karsilasiyorum ne yapmaliyim

whitead

Üye
öncelikle sağolasın dediklerini aynen yaptım ancak Flash tuşuna basına telefon arıyor diyor ve sonuç: error reading phone init data...
yardımlarını bekliyorum.

melosank33

Üye
Kardeşim nokia 808 RM-807 bir türlü bulamadım bir yardımcı olurmusun nasıl yapabilirim :// Phoenix le de yapamadım :/

zazazaza061

Üye
telefonun ekranında local mode yazıyor ve şu hatayı alıyorum. Dediklerinin aynısını yaptım.

CMT oturum sonlaniyor...
CMT Sifirlandi...
Tamamlaniyor...
MCUSW: (null)
APESW: (null)
VersionSW: (null)
Ürünkodu:
Test modu ayarlari...
HATA! ISLEM IPTAL!
TAMAM

Üst Alt