İyi forumlar yorumlarınıza / fikirlerinize ihtiyacım var

Sponsorlu Bağlantılar

ByEmre221

ByEmre221

Üye
    Konu Sahibi
İyi forumlar yorumlarınıza / fikirlerinize ihtiyacım var
Hayırlı günler değerli Maxicep üyeleri :maxicep: keyfiniz nasıl ? Hemen konuya gireyim 11. sınıfım ( 2. dönemdeyiz ) iyi bir üniversite sınavında iyi bir derece yapabilmem için bol bol vaktim var fakat nereden başlayacağımı neler yapacağımı nasıl yapacağımı bilmiyorum bu yüzden böyle bir konu açma gereksimini duydum . Yazılım mühendisi olmak istiyorum evet geleceğin mesleği olduğu için değil sevdiğim için olmak istiyorum evet zor ve sürekli bir gelişme içerisinde buna ayak uydurabilir miyim ? Evet yazılıma ilgim ve merakım cidden var.. Ankara yaşıyorum ve hedefim ilk olarak buradaki üniversiteler ODTÜ istiyorum evet en iyi üniversite fakar bu benim gözümü korkutmuyor kazanabileceğime inanıyorum :) Ders eksiklerime gelirsek evet çok çok iyi bir öğrenci değilim ama azmim , isteğim ve doğru çalışma planı ile yapabileceğime inanıyorum lisede hep teşekkürle geçtim diyebilirim ( 69.86 gibi puan aldım 2 kere :( yinede olsun ) nasıl bir plan yapmalıyım nelere nasıl çalışmalıyım ?

yorumlarınızda gerçekçi olmanızı içtenlikle istiyorum :koş:

vedat1966

vedat1966

Üye
Azimli olman güzel.

- Eksik olduğun konuları tespit etmelisin.
- Çalışma programı yapmalısın.
- Okul için çalıştığın zamanın üstüne eksik konuları kapatmak için zaman ayırmalısın.
- Bunları yapabilmek için bilgisayarını kaldırmalı cep telefonundan sosyal uygulamaları (whatsapp, twitter. facebook, instagram vs.) silmelisin.
- Ders çalışmaya başlayınca telefonunu kapatmak yada başka odaya bırakmalısın.
- Eksik konuları kapatmak için gerekirse yardım almalısın (okul, özel öğretmen vs.)
- 15 günde bir test çözmeli ilerleme gerileme var mı görmelisin.
- Çalıştığın konuları her dersten ayrı ayrı günlük tutup yazmalısın. Hafta sonunda çözdüğü soru sayısını kaydedip belirlediğin hedefe ulaşıp ulaşmadığını kontrol etmelisin.
- Yaptığın programa harfiyen uymalı yeterli uyku almalı aşırı yorucu sporlardan kaçınmalısın.
- Beyin için yediğin yemeklere dikkat etmelisin.

Liste uzayıp gidebilir. ODTÜ hedef ise bunlar minimum yapılmalı.

SM-N930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve TheNightMare.
ByEmre221

ByEmre221

Üye
    Konu Sahibi
Azimli olman güzel.

- Eksik olduğun konuları tespit etmelisin.
- Çalışma programı yapmalısın.
- Okul için çalıştığın zamanın üstüne eksik konuları kapatmak için zaman ayırmalısın.
- Bunları yapabilmek için bilgisayarını kaldırmalı cep telefonundan sosyal uygulamaları (whatsapp, twitter. facebook, instagram vs.) silmelisin.
- Ders çalışmaya başlayınca telefonunu kapatmak yada başka odaya bırakmalısın.
- Eksik konuları kapatmak için gerekirse yardım almalısın (okul, özel öğretmen vs.)
- 15 günde bir test çözmeli ilerleme gerileme var mı görmelisin.
- Çalıştığın konuları her dersten ayrı ayrı günlük tutup yazmalısın. Hafta sonunda çözdüğü soru sayısını kaydedip belirlediğin hedefe ulaşıp ulaşmadığını kontrol etmelisin.
- Yaptığın programa harfiyen uymalı yeterli uyku almalı aşırı yorucu sporlardan kaçınmalısın.
- Beyin için yediğin yemeklere dikkat etmelisin.

Liste uzayıp gidebilir. ODTÜ hedef ise bunlar minimum yapılmalı.

SM-N930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Çok teşekkür ederim güzel bir liste olmuş şuana kadar yaptıklarımı ben de saymak isterim.

-whatsapp ve instagramı sildim ve hayatımdan çıkardım çok da güzel oldu

-11. Sınıf matematik konularını kapsayan ve sonra da diğer sınıfları kapsayacak olan bir matematik ajandası yapmaya başladım formülleri ve şunu bilsem yapardım diyebileceğim bilgilerle dolduruyorum (11. Sınıf mantık konusundan başladım yazmaya )

-Sabahları okula gitmeden 1 2 saat erken uyanıp türkçe ağırlıklı çalışmayı düşünüyorum ( şuan zaten yeni uyandım saat 05.25 ) önceden sayısalda çözdüm ama vücudum uzun bir süre bana küsmüştü :D

-11. Sınıfı 85 ve üstü ortalamayla geçmeyi hedefliyorum
-Sence (sizce) nasıl bir çalışma planı yapmalı ? Okuldan eve geldiğimde en erken 17.00-18.00 civarı çalılmaya başlıyor ve 23 gibi uyuyorum.

-Önereceğin yayınlar var mı ?
-antrenmanlarla matematik çözüyorum günde bir iki sayfa sence devam edeyim mi yoksa konu bazlı mı gideyim (aslında ikisinide azar azar yapıyorum ama sanki olmucak gibi bu beni üzüyor az çok )

-bana sorarsan zorlanacağım dersler matematik ve fizik . Biyılojiyi çok seviyorum ve yüksek alıyorum, kimya desen yapılabilir :)

-ben genelde test aldığımda çoğu yanlıi öıkıyor heleki yaptak testler hocalara çözdürürken görüyorum

Uxun yazdım kusura bakmayın dostlar :)

• Beğen
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Hedefini zaten belirlemişsin... Yayınlardan ziyade, konulara hakimiyet ve sonrasında düzenli test çözdükçe kendini tanırsın.
Yukarıdakilere ek olarak, ösym nin hangi konulara ve sorulara odaklandığını takip et. Yıllara göre değişiyor, kolay gelsin...

• Beğen
Tepkiler: ByEmre221
ByEmre221

ByEmre221

Üye
    Konu Sahibi
Hedefini zaten belirlemişsin... Yayınlardan ziyade, konulara hakimiyet ve sonrasında düzenli test çözdükçe kendini tanırsın.
Yukarıdakilere ek olarak, ösym nin hangi konulara ve sorulara odaklandığını takip et. Yıllara göre değişiyor, kolay gelsin...
Haklısın aslında yayınlardan ziyade konuya hakim olayım yeter zaten bir hafta önce limit yayınlarının denemesine girdim tek fark ayt de daha uzun işlemler ve sorular var mantık yine aynı bilen yapıyor kolay gelsin

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Temelin varsa direk YKS konularını hallet . Çünkü Yks ye iki defa çalışacaksın niyesi asıl sıralamayı etkileyen sınav . Tyt ye bir kere çalışman yeter . Okul ortalaman yüksek tut . Günlük paragraf çöz .

• Beğen
Tepkiler: ByEmre221
ByEmre221

ByEmre221

Üye
    Konu Sahibi
Temelin varsa direk YKS konularını hallet . Çünkü Yks ye iki defa çalışacaksın niyesi asıl sıralamayı etkileyen sınav . Tyt ye bir kere çalışman yeter . Okul ortalaman yüksek tut . Günlük paragraf çöz .
Sabah uyandığımda dil ve anlatım / edebiyat çözmeye karar verdim akşam evde ise sayısal

ByEmre221

ByEmre221

Üye
    Konu Sahibi
Yazılım mühendisi olmak istiyorsan sayısal ağırlıklı çalışmalısın
Tabii öyle derse katılımımı ve çalışmalarımı arttırdım ben elimden geleni yaparım gerisi Allah'a kalmış

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

Üst Alt