İsveç'te 5G dönemi başladı: İnternet hızı katlanacak

Sponsorlu Bağlantılar

phasan

phasan

Üye
    Konu Sahibi
İsveç'te 5G dönemi başladı: İnternet hızı katlanacak
İsveç'in telekom şirketi Tele2, ilk olarak halka açık şekilde 5G'ye geçtiklerini duyurdu.

Tele2 Şirketi Genel Müdürü Anders Nilsson yazılı yaptığı açıklamada, başkent Stockholm ile Göterborg ve Malmö kentlerinde baz istasyonlarının aktif hale getirildiğini duyurdu.
Haziran ayında yeni nesil telefonları bulunan müşterilerinin 5G hizmetinden ekstra ücret ödemeden yararlanmaya başlayacağına vurgulayan Nilsson, ''Şu anki telefonların bir çoğu 5G teknolojisine uygun değil. Uygun olanlardan Samsung’un Galaxy S20 serisiyle de satışlarımız başlayacak'' dedi.
'te ilk 4G ağını kullanıma sunan operatör olduklarını işaret eden Nilsson, ''On yıl sonra İsveç'in ilk 5G ağını küresel standartlara uygun olarak etkinleştirerek kullanıma sunan yine biz olduk'' ifadelerini kullandı.
Yeni nesil kablosuz telefon teknolojisi 5G'nin, dördüncü nesil teknolojinin yaklaşık 10 katı veri iletim hızı sağlayacağı öngörülüyor.

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR ve PALA.

bilal72

bilal72

Üye
1gb kaç lira olacak acaba?😃

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
4G Yi Kullanıyoruz Kaldı 5G Si.Bence Pek Gerekli Değildi

• Beğen
Tepkiler: ismailsevinc ve MAERKEK
PALA.

PALA.

Üye
Türkiye de 5g olsa 5 gb paket herhal de 40 tl olur
Tam tersi 5G çok savruk bir bağlantıya sahip olduğunda çok daha ucuzlayacak paketler.
40 liraya 40 gb iternet olmasını bekliyorum. Olmaz demeyin 20 gb 40 lira olabiliyorsa oda olur...
4G Yi Kullanıyoruz Kaldı 5G Si.Bence Pek Gerekli Değildi
Sen yine 4G yi kullan, bırakın gelsin 5G artık vakit geldi...
Yenilik gelmedikçe birşeyler gelişmeyecektir, bu dar aralıktan çıkmak lazım.

Bayramda, afette yaşınılan sorunlarında belki önüne geçilir, yenilik iyidir.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Tam tersi 5G çok savruk bir bağlantıya sahip olduğunda çok daha ucuzlayacak paketler.
40 liraya 40 gb iternet olmasını bekliyorum. Olmaz demeyin 20 gb 40 lira olabiliyorsa oda olur...

Bizim Alt Yapı Hazır Değil ki.Baksana Bayramda gg Oldu Oparatörler.Devletin Yerinde Olsam Tepelerine Binerdim. Herkes Benden Kaynaklı Değil Diyor O Zaman Araştır Çök Üzerilerine Ama Yok. 5G + Vergi ve Masraftan Başka Bişey Getirmeyecek Bence

• Beğen
Tepkiler: Cadillac34 ve MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
İsveçte kablolu internet 1000 mbps hızı rahat görüyor. Cep telefonundan 4.5 G ile canlı yayın açan Tırcı bile biliyorum. 5G fazla onlara .

• Beğen
Tepkiler: phasan
phasan

phasan

Üye
    Konu Sahibi

Umarım 5 g geldiginde sebebe yorgunlugu olmaz diyecem de 4.5g gibi olursa turkiyede 3g kullanamayan yerler varken zor 5g
Mesaj birleştirildi:

Bizim Alt Yapı Hazır Değil ki.Baksana Bayramda gg Oldu Oparatörler.Devletin Yerinde Olsam Tepelerine Binerdim. Herkes Benden Kaynaklı Değil Diyor O Zaman Araştır Çök Üzerilerine Ama Yok. 5G + Vergi ve Masraftan Başka Bişey Getirmeyecek Bence
4.5g biri olursa cok sıkıntı cogu yer daha 3g görmemiştir

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Umarım 5 g geldiginde sebebe yorgunlugu olmaz diyecem de 4.5g gibi olursa turkiyede 3g kullanamayan yerler varken zor 5g
Mesaj birleştirildi:

4.5g biri olursa cok sıkıntı cogu yer daha 3g görmemiştir
Turkcel Geç Ben Sultan Muratta 55 Mbps İndirme Hızı Almıştım Biraz Geçiriyor Ama Hakkını Veriyor :cigara:

PALA.

PALA.

Üye
Senceyle benceyle konuşacaksak ülke geri kalır. Bu alt yapıyla mı geçileceğini sanıyorsunuz ? Yabancı firmalar ihale açtığında mecbur bir seçim vaati ile seve seve geçildiğini görürsünüz...

Piyasa birkaç yıl içinde 5G li telefonla dolduğunda cihaz sahipleri homurayacak, bu nasıl memleket her ülkede 5G var bizde neden yok ?
Baba bizde neden yok ? Benimde püskevitim olsa diyeceksiniz.
Ayrıca 5g daha geniş bir bant genişliği veri yoğunuğunun rahatlaması demek, yarın 4g ninde rahatlaması demek.

O zaman çıkıp söyleyin kanal istanbulda boş projeydi deyin de ikdidar size ne yapıyor.
Diyeceksin ki, aynı şey mi ? Evet aynı şey. Yarın bu 5G denen zerzevat gelecek diye herkesden fazla sevineceksiniz. Haa elbette babamızın hayrına bedava yapılmayacak. Sen geçmediğin köprünün parasını ödediğin gibi yarın onun da parasını ödeyeceksin...

Sizden ricam birşeyleri söylerken tek taraflı düşünmeyin ! Zirâ bu ülkede hiçbişey vatandaşa sorularak yapılmıyor...

Eğer biraz araştırırsanız alt yapı hallolmadan 5G ye geçilmeyeceğinide anlarsınız. Bu süreç ülke genelinde tam manasıyla belki 5-10 yıl sürecek. Öyle Haydi geçtik demeyle olmayacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Cadillac34
phasan

phasan

Üye
    Konu Sahibi
Turkcel Geç Ben Sultan Muratta 55 Mbps İndirme Hızı Almıştım Biraz Geçiriyor Ama Hakkını Veriyor :cigara:
Ben türk Telekom Da ankarada 150 gördüm
Mesaj birleştirildi:

Senceyle benceyle konuşacaksak ülke geri kalır. Bu alt yapıyla mı geçileceğini sanıyorsunuz ? Yabancı firmalar ihale açtığında mecbur bir seçim vaati ile seve seve geçildiğini görürsünüz...

Piyasa birkaç yıl içinde 5G li telefonla dolduğunda cihaz sahipleri homurayacak, bu nasıl memleket her ülkede 5G var bizde neden yok ?
Baba bizde neden yok ? Benimde püskevitim olsa diyeceksiniz.
Ayrıca 5g daha geniş bir bant genişliği veri yoğunuğunun rahatlaması demek, yarın 4g ninde rahatlaması demek.

O zaman çıkıp söyleyin kanal istanbulda boş projeydi deyin de ikdidar size ne yapıyor.
Diyeceksin ki, aynı şey mi ? Evet aynı şey. Yarın bu 5G denen zerzevat gelecek diye herkesden fazla sevineceksiniz. Haa elbette babamızın hayrına bedava yapılmayacak. Sen geçmediğin köprünün parasını ödediğin gibi yarın onun da parasını ödeyeceksin...

Sizden ricam birşeyleri söylerken tek taraflı düşünmeyin ! Zirâ bu ülkede hiçbişey vatandaşa sorularak yapılmıyor...

Eğer biraz araştırırsanız alt yapı hallolmadan 5G ye geçilmeyeceğinide anlarsınız. Bu süreç ülke genelinde tam manasıyla belki 5-10 yıl sürecek. Öyle Haydi geçtik demeyle olmayacaktır.
Dogru konuşuyorsunuz bu arada her yerde 4.5g olsa gsm ler bukadar sıkıntı yaşamaz

• Beğen
Tepkiler: Cadillac34 ve PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Dogru konuşuyorsunuz bu arada her yerde 4.5g olsa gsm ler bukadar sıkıntı yaşamaz
Kesinlikle katılıyorum :oke:
Ayrıca bu bayram milletin eve tıkılması operatörlere çok yüklenmesine sebep oldu, görüntülü konuşmak için yoğunluk oluştu.
Bu Türkiye tarihinde bir ilk . Bunu o kadar yadırgamamak lazım, önemli olan deprem, sel gibi doğal afetlerde telefonların çalışmasıdır...

phasan

phasan

Üye
    Konu Sahibi
Kesinlikle katılıyorum :oke:
Ayrıca bu bayram milletin eve tıkılması operatörlere çok yüklenmesine sebep oldu, görüntülü konuşmak için yoğunluk oluştu.
Bu Türkiye tarihinde bir ilk . Bunu o kadar yadırgamamak lazım, önemli olan deprem, sel gibi doğal afetlerde telefonların çalışmasıdır...
Dogal afet ve depremlerde yine sıkıntı olur çünkü türkiyenin bana göre yüzde 40 anca 4.5g alt yapısı vardır

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Ben türk Telekom Da ankarada 150 gördüm
Mesaj birleştirildi:

Ben Sultan Murat Yaylasında Denedim Lumia 1020 İle :tebessüm: Kuzenım Benden İnternet Dileniyordu Benimki Çekmiyor Aç Diyordu :kop:

phasan

phasan

Üye
    Konu Sahibi
Ben Sultan Murat Yaylasında Denedim Lumia 1020 İle :tebessüm: Kuzenım Benden İnternet Dileniyordu Benimki Çekmiyor Aç Diyordu :kop:
Şehir merkezinde türk Telekom Da sıkıntı yaşamadım bu arada önemli zamanlarda türkcell çekmiyorsa kullanmanın anlamı yok
Mesaj birleştirildi:

Alo desek o bile yeter böyle bir durumda.
Zaten bayram da alo bile diyemeyecek duruma geldik cogu gsm şirketi mesaj bile göderememiş

Cadillac34

Üye
Daha dün operatörler birbirine girdi neredeyse. O onu suçluyor o da diğerini suçluyor vs. vs. Yarın olur herkes unutur, kimse sorgulamaz, soruşturacak yetkili bulamazsınız. O da Ulaştırma Bakanlığı ve BTK'nın inisiyatifine kalmış bir şey.

4.5G geldi diye sevindik (tabii telefonum 4.5G değil) ama cazır cazır interneti yiyor, telefonun ısınmasına sebep oluyor, şarjı çabuk bitiriyor. Tabii siz bunun farkında değilsiniz. Ben kendi memleketimde bile EDGE şebekesini zor çektiriyorum. O da ana şebeke çekerse tabii.

• Beğen
Tepkiler: phasan
ismailsevinc

ismailsevinc

Üye
256 kb internet bağlantısı ile internet cafe işletiyordum ve 10 bilgisayar internete sorunsuz ve hızlı girrip oyun oynatabiliyorsu.
Şimdi 12 gb internet ile 3 telefon aynı anda girdiğimizde donma oluyor.
5g değil 55 g olsa yine bir şey değişmez

• Beğen
Tepkiler: Cadillac34
phasan

phasan

Üye
    Konu Sahibi
256 kb internet bağlantısı ile internet cafe işletiyordum ve 10 bilgisayar internete sorunsuz ve hızlı girrip oyun oynatabiliyorsu.
Şimdi 12 gb internet ile 3 telefon aynı anda girdiğimizde donma oluyor.
5g değil 55 g olsa yine bir şey değişmez
Öncelikli olarak baz istasyonu yenilenmesi lazım cogu 4.5g bile hazır degil sözde 4.5g baz istasyonu ama
Mesaj birleştirildi:

Daha dün operatörler birbirine girdi neredeyse. O onu suçluyor o da diğerini suçluyor vs. vs. Yarın olur herkes unutur, kimse sorgulamaz, soruşturacak yetkili bulamazsınız. O da Ulaştırma Bakanlığı ve BTK'nın inisiyatifine kalmış bir şey.

4.5G geldi diye sevindik (tabii telefonum 4.5G değil) ama cazır cazır interneti yiyor, telefonun ısınmasına sebep oluyor, şarjı çabuk bitiriyor. Tabii siz bunun farkında değilsiniz. Ben kendi memleketimde bile EDGE şebekesini zor çektiriyorum. O da ana şebeke çekerse tabii.
BTK soruşturma başlatmış

• Beğen
Tepkiler: ismailsevinc ve Cadillac34

Üst Alt