İşte Yazın Dizi Çekme Rehberi!

Sponsorlu Bağlantılar

Morpheuz

Morpheuz

Üye
    Konu Sahibi
İşte Yazın Dizi Çekme Rehberi!
Evet mevsim değişince dizilerde biri bitiyor biri başlıyor. İşte yaz dizileri bunlar oluyor. Genelde pek çoğu benzer olur. Bizler için Kuru-Pilav-Soğan neyse, yaz dizileri için de Deniz-Kum-Güneş odur. Sizde bu rehber sayesinde kendi yaz dizinizi çekebileceksiniz!

1-Saçma sapan bir isim bulun: Evet isim önemli ama genelde saçma sapan isimler olur bu dizilerde. İşte sizlere bazı örnekler;

*Kalbim Güneydoğu Anadolu'da Kaldı
*İlişki Durumu Ortaya Karışık
*Ananas Kokusu

Biraz daha fiyakalı olsun diyorsanız İngilizce'de yapabilirsiniz;

*Girls Of Sun
*Story Of Summer
*My Heart Stay İnto Meditteranian Region :D

Bu birinci adımdı. Saçma ismimizi bulduysak sizi ikinci adıma alalım.

2-DKG üçlemesini mutlaka kullanın: DKG nedir; Deniz-Kum-Güneş! Mutlaka fragmanda olmalıdır bu üç materyal. Mesela söyle bişey yapabilirsiniz; 4 kişilik kızlı erkekli bir grubu denize götürün. Bunları kumun üstüne oturtun. Birinin adı Güneş olsun bunlar kulaktan kulağa falan oynasınlar. Bakın üçünüde kullandım. Yine bunun da saçma birşey olmasında fayda var.

İkinci adımı da güzel bir fragman yaparak bitirmiş oluyoruz. Şimdi sıra üçüncü ve son adımda.

3-Dizinin ilk bölümünde ki başlangıçta saçma olsun: Gördüğünüz üzere ilk iki adımda saçmalamak ön planda. Bu adımda o tarz bişey. Başlangıç saçma olsun ki "Aaa ne kadar saçmalayan yönetmen" desinler. Nedense izleyici ekrana kitleyen özellikte bu. Nasıl bişey olsun derseniz alın size bir örnek; Kızımız yolda pasta götürürken bir Murat 131 ona çarpar ve pasta eline yüzüne bulaşır. Sonra kız; senin ebeni ... haa kimsin lan sen, diye haykırır :ehe ve adam arabadan iner. Görür görmez birbirlerine aşık olurlar.

Evet bir yaz dizisi işte böyle çekilir. Şöyle kısaca bir daha bakacak olursak bir yaz dizisinin içeriği; Saçma sapan bir isim, saçma bir fragman ve yine saçma bir başlangıç.

Siz hele bi çekin, hangi kanalda yayınlayacağınıza sonra karar verirsiniz. Bu şablonla çekilen diziler çok tutuyor zaten. :D

Copyright © 2015, Benzerini bir gazetede görmüştüm, ama biraz da kendi fikirlerimle harmanlayarak buraya aktardım :)

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: MAERKEK, Fx.sasser ve cagrii_72

ÜÇÜNCÜ_SAHIŞ

ÜÇÜNCÜ_SAHIŞ

Üye
Ahahahah gül gül öldüm

• Beğen
Tepkiler: KsmCN
Marco Laren

Marco Laren

Üye
Adamsın da senmi yazdın hepsini

• Beğen
cagrii_72

cagrii_72

Üye
Türkiyenin dizi sektörü çok iyi anlatılmış tebrik ederim [emoji106] [emoji23] [emoji23]

• Beğen
zombaka

zombaka

Üye
Benim kalbim karadenizde kaldı olurmu ama ben gönderme yaptığın diziyi beğendim onu ne yapcaz
Story of summer de fena dizi değil ne yapcaz

• Beğen
Morpheuz

Morpheuz

Üye
    Konu Sahibi
Ahahahah gül gül öldüm
Türkiyenin dizi sektörü çok iyi anlatılmış tebrik ederim [emoji106] [emoji23] [emoji23]
Beğenmenize sevindim :)
Evet ben yazdım gözlem yapmakta önemli tabi :)
Benim kalbim karadenizde kaldı olurmu ama ben gönderme yaptığın diziyi beğendim onu ne yapcaz
Story of summer de fena dizi değil ne yapcaz
Yapıcak bişey yok kardeş dizi sektörümüz böyle :)

ÜÇÜNCÜ_SAHIŞ

ÜÇÜNCÜ_SAHIŞ

Üye
Aklıma geldi bi senaryo anlatayım hmn:

Şimdi biri faça şahini olan bi de faça e30u olan oğlan var ve bunlar buldukları her kavşakta yanlıyolar ve bunlar birbirlerini sevmiyor sonra bi gün bunlardan biri bi kıza vuruyor sonra diğeri de aynı kıza vuruyor bunlar vurdukları kızlara orada aşık oluyor ve kız için yarisiyorlar fkt o sırada kızın annesinin ve babasının kaza yaptığını öğreniyorlar ve bumm

Bunlar gidiyor hastaneye kız perişan kardeşleri perişan sonra bunlar bu kıza ve kardeşlerine bakmaya başlıyor fkt kız bunlardan birine değil başka birine aşık ve bunlar kız için savaşıyorlar

İsmi ise :

1)Kalbim jant kapağında kaldı

2)Kalbim pistonda kaldı

• Beğen
Morpheuz

Morpheuz

Üye
    Konu Sahibi
Aklıma geldi bi senaryo anlatayım hmn:

Şimdi biri faça şahini olan bi de faça e30u olan oğlan var ve bunlar buldukları her kavşakta yanlıyolar ve bunlar birbirlerini sevmiyor sonra bi gün bunlardan biri bi kıza vuruyor sonra diğeri de aynı kıza vuruyor bunlar vurdukları kızlara orada aşık oluyor ve kız için yarisiyorlar fkt o sırada kızın annesinin ve babasının kaza yaptığını öğreniyorlar ve bumm

Bunlar gidiyor hastaneye kız perişan kardeşleri perişan sonra bunlar bu kıza ve kardeşlerine bakmaya başlıyor fkt kız bunlardan birine değil başka birine aşık ve bunlar kız için savaşıyorlar

İsmi ise :

1)Kalbim jant kapağında kaldı

2)Kalbim pistonda kaldı
İçine biraz fantastik öğeler koymalısın. Mesela yine bi gün bunlar yanlarken karşısına Godzilla (bu karakter değişebilir) çıktı ve araçları ezdi, gibi. Tutar bu yarın başvurunu yap bence.

ÜÇÜNCÜ_SAHIŞ

ÜÇÜNCÜ_SAHIŞ

Üye
İçine biraz fantastik öğeler koymalısın. Mesela yine bi gün bunlar yanlarken karşısına Godzilla (bu karakter değişebilir) çıktı ve araçları ezdi, gibi. Tutar bu yarın başvurunu yap bence.
Onun yerine mersocu fehmi çıksın hehwh

• Beğen
Morpheuz

Morpheuz

Üye
Allah affetsin ben yazdım demişim, zamanında bir gazetede benzerini gördüm buraya aklımda kaldığı kadarıyla + kendi fikirlerimle harmanlayarak buraya aktardım

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve Baydırman
Baydırman

Baydırman

Moderator
Ben de okudum gibi buna benzer bi şey :d:

Üst Alt