İşlemci-Ram Tavsiyesi Gerekiyor

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
İşlemci-Ram Tavsiyesi Gerekiyor
Edit : Şu an sipariş iptali tamamlandı . Zorlarsam 650 tl'ye kadar bütçe ayırabilirim o kadar gerekmiyor olsa da . Mümkünse direk link ile marka-model tavsiyesi bekliyorum arkadaşlar .
Elimdeki külüstüre hız için denediysem olmadı :D . Şu anda sipariş ettiğim gereksiz bir şeyin yerine laptop için işlemci - ram takviyesi yapacağım artık hangisi/hangileri olursa . Şu an İntel i3 M350 2.27-2.26 Ghz işlemci ve 2+1 olarak 3 GB Samsung ram var . DDR3 ramler . İşlemci veya ram önerilerinizi bekliyorum fiyatının uygun olması daha iyi olur . Zannedersem laptop en fazla 8 gb ram destekliyor . Bunlar da CPU-Z'dan bilgiler :

Son düzenleme:

PALA.

PALA.

Üye
Öncelikle şu hız aşıtma işini kafandan sil, bir daha adını bile anma.
Bu işlemci serin çalışır değiştirme. Ayrıca 2.3 ghz oyunda yeter, yapacaksan rami 6 yap. 1gb olanın yerine 4 tak.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK ve Silinen Üye 2526643
Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Benim de kafama işlemci takılıyordu . Minimum sistem gereksinimlerinde genelde en az 2.4 ghz istiyor

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Evet ilk mesajı da editlediğimde yazdım zorlarsam 650 liraya kadar bütçe ayırabilirim . Mümkünse direk link olması daha kolay olması açısından iyi olur yoksa marka model tavsiyelerinizi bekliyorum teşekkürler .

PALA.

PALA.

Üye
650 liraya ram ve işlemci mi istiyorsun ? Yahu soket uysada anakart belki karşılamaz güç talebini, bir araştır bakalım o anakart hangi nesil ve özellikte işlemci destekliyor.

Vaktin oldukça özellikle yabancı sitelere bak, sonucu buraya yaz....
Bir işlemci ve ram için de o kadar masraf edilmez haberin olsun.
Elindeki laptopu 750 liradan okutabilirsen, üzerine 650 lirayı da koy 1400e daha yüksek bişey alırsın belki.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
650 liraya ram ve işlemci mi istiyorsun ? Yahu soket uysada anakart belki karşılamaz güç talebini, bir araştır bakalım o anakart hangi nesil ve özellikte işlemci destekliyor.

Elindeki laptopu 750 liradan okutabilirsen, üzerine 650 lirayı da koy 1400e daha yüksek bişey alırsın belki.
1400 liraya mis gibi sistem toplanır.

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi

zorlarsam dedim hocam 650'yi dökmeyi ben de düşünmüyorum :D İşlemciye gerek yok dediniz ramler de en fazla 200 lira :p
Mesaj birleştirildi:

Hocam dediğiniz gibi hepsini desteklemiyormuş . En fazla i5 . Şunlar daha doğrusu :

Mesaj birleştirildi:

Bir de merak ettiğim şey şu farklı markalardan aynı özellikte ramlerde neden 70 lira fark var . İkisinde de 4gb 1600 mhz yazıyor mesela ama hi-level 160 lira kingston 230 lira . Kullanım ömrü harici performansta fark olur mu

Son düzenleme:
ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
zorlarsam dedim hocam 650'yi dökmeyi ben de düşünmüyorum :D İşlemciye gerek yok dediniz ramler de en fazla 200 lira :p
Mesaj birleştirildi:

Hocam dediğiniz gibi hepsini desteklemiyormuş . En fazla i5 . Şunlar daha doğrusu :

Mesaj birleştirildi:

Bir de merak ettiğim şey şu farklı markalardan aynı özellikte ramlerde neden 70 lira fark var . İkisinde de 4gb 1600 mhz yazıyor mesela ama hi-level 160 lira kingston 230 lira . Kullanım ömrü harici performansta fark olur mu
Hi level ramlar iyi sayılır. Memnun çoğu kişi. Bende 2 marka da var performansları aynı.

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
ram desteği de bu bilgisayarın. Anakart 1066 mhz destekliyor 1.5V DDR3 ram alacağım uygun bilen varsa :)
Mesaj birleştirildi:

Şunu buldum ama :hmmm

PALA.

PALA.

Üye
Senin işlemci 1. Nesil açık konuşmak gerekirse hiç yatırım yapma derim. O eski i5 ve i7 ler zaten çok ısınıyor. Ayrıca sökülmüyor olabilir.
Kaliteli bir termal macun ve temizleme işleminden sonra 32 bit bir windows ile kullanmaya devam et. i3 ve 3gb ram ancak böyle iş görür.

• Beğen
Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Ram de mi almayayım . İşlemci sökülüyor bu arada macun sürerken sökmüştüm .

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Boş yere para harcama bu alete değmez.
600 lira verirsin karşılığını alamazsın. Sen en iyisi ssd al. Geleceğe yönelik iyi bir yatırım olur.
Sahibinden 2.el ilanlarına bak. Bazı yerler 10 liraya işlemci veriyor. Denk gelir belki çalışan.

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
1600mhz ram 1066mhzden daha ucuz 1600 taksam ne olur ki laptop 1066 destekliyor ama
Mesaj birleştirildi:

Boş yere para harcama bu alete değmez.
600 lira verirsin karşılığını alamazsın. Sen en iyisi ssd al. Geleceğe yönelik iyi bir yatırım olur.
Sahibinden 2.el ilanlarına bak. Bazı yerler 10 liraya işlemci veriyor. Denk gelir belki çalışan.
ssd var zaten . HDD bozulmuştu yerine ssd taktım 2 sene oldu

• Beğen
Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Ben bilgisayar alırsam artık 10 yılın üstüne adam gibi hiçbir oyunda kasmayan birşey almak istiyorum . Onlar da adamın cebini kuruttuğu için yakın dönemde pek mümkün değil . İdareten bunu yükselteceğim ki yeni bilgisayar aldığımda da bu rafa kalkmayacak kullanmaya devam edeceğiz
Mesaj birleştirildi:

Şimdi 1600 mhz olan 170 lira ücretsiz kargo , 1066 olan 185 lira kargoyu da ben ödüyorum . 1600'ü almak daha mantıklı değil midir . Linkleri de koyayım siz de bir bakın müsaitseniz :
,

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
1600 olanı daha mantıklı

PALA.

PALA.

Üye
Tamam al, al da gör bakalım ne değişecek ?
Bu saatten sonra ddr3 belleğe yatırım yapılmaz, sen halen sıfır RAM alacam diyorsun.
O sisteme 1 kuruş para gömülmez, anla artık şunu. O sisteme en fazla SSD takılır ki, sen onu yapmışsın.

SSD yi ilerde kullanabilirsin ama diğer donanımlar ölü yatırım.
Şahsen öyle bir cihaz elimin altında olsa ssd bile almazdım şu zamanda.

• Beğen
ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Bir de laptop olduğu için o parçaları ileride kullanamayacaksın. Masaüstü olsa bir nebze daha mantıklı olurdu ama şu anda mantıksız bence bu laptopa para harcamak. Çünkü ne yaparsan yap pürüssüz bir deneyime erişemeyecek. Teknolojinin doğası bu. Bence windows 7 format at ve bu halde kullan.

• Beğen
Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Hocam Allah razı olsun yardımcı olmaya çalışıyorsunuz fakat buna ayıracağım parayla ram almazsam daha boş bir yere gidecek zaten . Bu para illa ki harcanacağından en azından bir faydası olsun diye ram alacağım . Konunun amacı "ram almalı mıyım?" değil , "hangi rami almalıyım?" gerekliliğini bırakıp mümkünse baştan beri istediğim ram tavsiyesini yaparsanız sevinirim.
Mesaj birleştirildi:

Ram siparişini verdim , konu silinebiliyorsa silinebilir adminim herhangi birinin faydalanacağı bir sonuç çıkmadı gereksiz bir konudur bilginize .

Son düzenleme:
  • Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Hocam Allah razı olsun yardımcı olmaya çalışıyorsunuz fakat buna ayıracağım parayla ram almazsam daha boş bir yere gidecek zaten . Bu para illa ki harcanacağından en azından bir faydası olsun diye ram alacağım . Konunun amacı "ram almalı mıyım?" değil , "hangi rami almalıyım?" gerekliliğini bırakıp mümkünse baştan beri istediğim ram tavsiyesini yaparsanız sevinirim.
Mesaj birleştirildi:

Ram siparişini verdim , konu silinebiliyorsa silinebilir adminim herhangi birinin faydalanacağı bir sonuç çıkmadı gereksiz bir konudur bilginize .
Ram taktıktan sonra ne olacak bakalım ?
Hayırlı olsun ram.

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2526643