Öneri Işlemci Hızını Düşürmek Işlemciye Zarar Verirmi(lütfen Konuya Cevap Verelim)

Sponsorlu Bağlantılar

şerefli

şerefli

Üye
    Konu Sahibi
Işlemci Hızını Düşürmek Işlemciye Zarar Verirmi(lütfen Konuya Cevap Verelim)
bende htc evo 3d var telefona next launcheri kurdum telefonda hafif bi ısınma var fakat ısınması canımı sıktı bide şarjını bi kaç saat arttırma için maximum hızı 1200 den 1000 e düşürsem zarar verirmi daha aşağı zaten indirmem telefonun işlemcisine zarar filan verirmi yada telefon ömrünü kısaltırmı

mcnpl4

mcnpl4

Üye
fazla kullanmadigin zaman yuksek hizda calismiyo zaten laumcherdan kaynakli isinma gecmeyebilir ama dene bi zarari olmaz sarj olarak farkedilebilir bi sonuc alamazsin ben de oyle kullanmistim eski telefonumu agir islerde kastigiyla kaliyir bazen islemci fazla hizli calismadigi icin belki omru biraz uzar

q0nzalez

q0nzalez

Üye
pek bişey değişmez bence 1200 den 1000 e düşürmen. düşürmenin pek bi zararı olcağınıda sanmıyorum ama yükseltmek sıkıntılı ve telefonla düşürüp yine aynı işleri yapçaksan bu sefer telefon kendini zorlayacak. 1200 de belki o işi rahat yaparken sen 1000e aldığında daha zorlayacak kendini telefon bence hiç değiştirme 1200de kalsın. bundan tam emin değilimde telefon 1000 ile zorlandığı işte telefonu kastırıp belki daha ısınmasına bile yol açabilir

Ahmet Suha Çelik

Ahmet Suha Çelik

Üye
Düşürmek zarar vermezde yükseltmek ömrünü kısaltır.

AsknnGnc

AsknnGnc

Üye
Android Telefonlar hemen hepsinde ısınma sorunları oluyor takma kafana . İşlemci hızını düşürürsen telefona donanımsal anlamda zararı olmaz ama yazılımsal anlamda zorlanabilir. Örn. 1200 de bir kaç uygulama açtığında telefon kasma yapmayabilir ama 1000 de aynı uygulamaları açarsan kasma yapabilir ve işlemci fazla zorlandığında normalden biraz daha fazla ısınabilir.

şerefli

şerefli

Üye
    Konu Sahibi
hımm cevabınız için teşekkür ederim bu arada next launcheri yüklediğim zaman cpu kullanımı birden 1118 mhz ye fila yükseliyor sanırım ısınma bundan kaynaklı tuş kilidinde bile ısınabiliyor yani next launcher yüklü olduğu zaman

Üst Alt