iPod ' lar Güncellendi


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
Apple'ın popüler MP3 çaları iPod ailesi yenilendi.

Firmanın Londra'da düzenlenen ve steve Jobs'un katıldığı bir etkinlikte tanıtılan yeni iPod'ların kapasite ve özellikleri güncellendi.

Müzik çalar pazarında yüzde 73.8'le lider olduklarını açıklayan Jobs, tüm dünyada 20 milyon iPod Touch, 220 milyon iPod sattıklarını belirtti. Bugüne kadar iTunes üzerinden 8.5 milyar şarkı indirildiğini de sözlerine ekleyen Jobs, bu alanda dünyanın bir numarası olduklarını söyledi.

iPod ailesinin en eski üyesi iPod Classic'in kapasitesi 160 GB'a artırılırken fiyatı eskisi gibi 249 dolarda kaldı.

iPod'un Nano modelinin 5. neslinin ekranı 2.2 inç'e çıkarılırken (eskisi 2 inç idi) kamera, FM radyo, sesli mesaj kaydetme özelliği, VoiceOver desteği ve adım sayar gibi özellikler geldi. Ürünün bir diğer ilginç özelliği ise Live Pause. Radyo dinlerken kullanılabilen bu özellik yardımı ile radyo yayını durdurduğunuzda cihaz otomatik olarak kayıt yapmaya başlıyor ve tekrar radyoyu açtığınızda kaldığı yerden dinlemeye devam ediyorsunuz. Nano'nin en garip özelliği ise kamerasının video çekebilirken fotoğraf çekemiyor olması.

Beklentilerin aksine iPod Touch ailesinde kapasite ve Open GL 2.0 desteği dışında bir yenilik yapılmadı. Birçok kullanıcının kamera ekleneceğini beklediği iPod Touch'ta 8, 32 ve 64 GB'lık seçenekler geldi. 8 GB'lik iPod Touch 199, 32 GB'lık 299 ve 64 GB'lık versiyon ise 399 dolar oldu.

Ayrıca Apple'ın online müzik mağazası iTunes'ta da bazı düzenlemeler yapıldı. 9.0 versiyonu duyurulan iTunes'un ara yüzü geliştirilerken Home Sharing (Ev Paylaşımı) adı verilen bir teknoloji de kullanıma sunuldu. Ayrıca iPhone üzerindeki aplikasyonları yazılım üzerinden düzenleme imkanı da geldi.

Öte yandan bir süredir Beta aşamasında olan iPhone 3.1 işletim sistemi de resmen kullanıma sunuldu.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt