İphone Hakkında Soru Cevap Bölümü

Sponsorlu Bağlantılar

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
Vshare den yüklenenler bozuluyor denildiği gibi. Tam sevinmiştim kolay yöntem diye.

0343434

0343434

Üye
Bozulmayan hiçbir alternatif yok. Jb çıkana kadar idareliler bunlar ama ben kullanmıyorum. Eksikliği oluyor ama her seferinde sil yeniden yukle zor oluyor b

Rıza Soylu

Rıza Soylu

Üye
Peki şu an ios 9 için jailbreak var mı ve jailbreak yapınca garanti dışına çıkıyor. Kolay bir yöntemle yine garanti kapsamına alabiliyor muyuz cihazı? Yaptığımız işlemleri teknik servis anlıyor mu?

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
Ben yeni iOS kullanıcısıyım henüz jb olayına el atmadım o yüzden vs kolay oluyordu neyse yavaştan jb yide kurcalıcaz herhalde üstteki arkadaşın sorusunu bende tekrarlıyorum bu arada.

0343434

0343434

Üye
Su an icin sadece 9.0 9.01 ve 9.0.2 icin jb var var geri kalan sürümler icin uzun zamandır bekleniyor. Burada size kalmış tercih. Jb olmadan yapılır ama uğraşmakta değer mi?
Ve jb yapmak garanti dişi bırakır. Ama yine kendi içinde jb geri alma tweak i var. Bu tweak üzerinden tekrardan cihazı sorunsuz bir şekilde garantili hale döndürebilirsiniz. Ben açıkcası bu riski almayı göze alıyorum. Çünkü değer kazandırdıkları telefona.

• Beğen
Tepkiler: Cezzbedici3
AHMED...

AHMED...

Üye
Kardeşim 2. El 5S almayı düşünüyorum karar vermiş değilim ama
Alırken dikkat etmem gerekenler neler ekran, titreşim, kulaklık, mikrofondan hariç.
iphone ilk kez kullanacağım bir cihaz dolayısıyle sistem dediğim yerleri hariç kontrol edeceğim yerleri nelerdir

0343434

0343434

Üye
Kardeşim 2. El 5S almayı düşünüyorum karar vermiş değilim ama
Alırken dikkat etmem gerekenler neler ekran, titreşim, kulaklık, mikrofondan hariç.
iphone ilk kez kullanacağım bir cihaz dolayısıyle sistem dediğim yerleri hariç kontrol edeceğim yerleri nelerdir
İmei numarası ile apple sitesi üzerinden kaç aylık garantisi kaldığını sorgulatın. Verilen cihazın beta surum olmamasına dikkat edin. Ayrıca parmak izi kısmini da kontrol edin. Son olarak ise cihaza "battery life" adlı uygulamayı yükleyip bataryanın durumunu kontrol edin. Bunlar dışında zaten kamera hoparlör falan onlar doğrudan bakılması gereken seyler.

• Beğen
Tepkiler: AHMED...
AHMED...

AHMED...

Üye
İmei numarası ile apple sitesi üzerinden kaç aylık garantisi kaldığını sorgulatın. Verilen cihazın beta surum olmamasına dikkat edin. Ayrıca parmak izi kısmini da kontrol edin. Son olarak ise cihaza "battery life" adlı uygulamayı yükleyip bataryanın durumunu kontrol edin. Bunlar dışında zaten kamera hoparlör falan onlar doğrudan bakılması gereken seyler.
Teşekkürler dostum sadece beta olayını anlamadım birde iphoneler orjinal şarj aleti ile şarj edilmediğinde içinde bi çip varmış o bozuluyor muş onu duydun mu hiç var mı öyle birşey

0343434

0343434

Üye
Teşekkürler dostum sadece beta olayını anlamadım birde iphoneler orjinal şarj aleti ile şarj edilmediğinde içinde bi çip varmış o bozuluyor muş onu duydun mu hiç var mı öyle birşey
Beta olayı şöyledir:
Bazı kullanıcılar yeni yazılımı daha erkenden test edebilmek icin beta kullanımına kaydoluyor ve şu an mesela 9.3 betaları çıkıyor ama yazılım final surumu daha gelmedi. Eğer aldığınız telefonu kullanan kişi size beta yazılımıyla verirse beta yazılımları cihazı yorduğu icin normal bir telefona oranla içindeki parçalar daha cok yoruluyor. Bu da parçaların ömrünü kısaltıyor. Onu da zaten ayarlardan görebilirsiniz. Eğer surum numarası bir harf ipe bitiyorsa o surum betadır.
İkinci olarak ise şarj konusu kesinlikle öyledir. Orjinal bir şarj cihazı ile dolum yapılıyor olmuş olması gerekiyor. Çünkü bu hem bataryanın sağlığı hem de Lightning girişinin bozulmasını engellemek adına önemli bir detaydır. Eğer o size bahsettigim uygulamayla kontrol ederseniz cihazın ne kadar şarj edildiğini bataryanın durumunu görebilirsiniz. Ama kablo konusunda bir şey söyleyemem. Onu bilmek herhangi bir yazılımla biraz zor.

• Beğen
Tepkiler: AHMED...
AHMED...

AHMED...

Üye
Beta olayı şöyledir:
Bazı kullanıcılar yeni yazılımı daha erkenden test edebilmek icin beta kullanımına kaydoluyor ve şu an mesela 9.3 betaları çıkıyor ama yazılım final surumu daha gelmedi. Eğer aldığınız telefonu kullanan kişi size beta yazılımıyla verirse beta yazılımları cihazı yorduğu icin normal bir telefona oranla içindeki parçalar daha cok yoruluyor. Bu da parçaların ömrünü kısaltıyor. Onu da zaten ayarlardan görebilirsiniz. Eğer surum numarası bir harf ipe bitiyorsa o surum betadır.
İkinci olarak ise şarj konusu kesinlikle öyledir. Orjinal bir şarj cihazı ile dolum yapılıyor olmuş olması gerekiyor. Çünkü bu hem bataryanın sağlığı hem de Lightning girişinin bozulmasını engellemek adına önemli bir detaydır. Eğer o size bahsettigim uygulamayla kontrol ederseniz cihazın ne kadar şarj edildiğini bataryanın durumunu görebilirsiniz. Ama kablo konusunda bir şey söyleyemem. Onu bilmek herhangi bir yazılımla biraz zor.
Anladım kardeşim zahmet verdim çok teşekkür ederim emeğine sağlık

ozdemier

Üye
Arkadaşlar ben ingiltereden oğlumun iphone 4s telefonunu getirdim t mobilde kontratlı idi iki senesi bitti telefonu burada benim sim kartımla epey bir zaman kullandım sim açık olarak biliyordum geçende telefon kartı tanımaz oldu bende pasaportumla kaydını yaptırdım 16 mart 2016 dan bu yana açılmayınca araştırdım türkiye içerisinde kayıtta bir sorun yok fakat ingiltere t mobilden sim kilit durumunu sorguladığımda loced olarak yani sim kilitli görünüyor bunun için ne yapabilirim böyle bir şey mümkünmü sonradan kilitlenirmi bilen arkadaşlardan yardıcı olmalarını rica ediyorum

muzalli

Üye
iOS 9.2 için mp 3 indirme proğramı var mı acil yardımcı olurmusunuz.

Silinen Üye 476002

Silinen Üye 476002

Kapalı Hesap
Arkadaşlar 9.3.5 e geçtikten sonra çok garip bir hatayla karşılaştım. Herhangi bir uygulamadan bildirim geldiğinde bildirim ekranını açıyorum ve otomatik olarak en altta youtube ve mesajlar uygulamaları da çıkıyor. Bu iki uygulamanın en alttan kaybolması için tüm bildirimlere tıklanmış yada ekrandan silinmiş olması gerekiyor. Böyle olunca onlar da kendiliğinden gidiyor.

- Iphone 6s Plus ile gönderildi.

Son düzenleme:

bizaman

Üye
İpone 5s var 10 kullanıyorum . Verileri nasıl temizlemeliyiz. 16 Gb doluyor hemen.

sLeepLe

sLeepLe

Üye
İpone 5s var 10 kullanıyorum . Verileri nasıl temizlemeliyiz. 16 Gb doluyor hemen.
Battery doktor diye uygulama kullanıyorum ben gereksiz dosyaları sosyal medya uygulamalarının önbelleğini falan siliyo baya yer açıyor tavsiye ederim

• Beğen
Tepkiler: bizaman ve Cezzbedici3
iyavuzoz

iyavuzoz

Üye
iphone 4e nasıl instagram yükleyebilirim apple storeda ios 8 sürümünü istiyor..

zuzumum

Üye
İphone 4S telefonum güncelleme yapmamı istedi. Onayladım, yaptı arkasından iTunes ikonu ile şarj aleti işareti çıktı. Ana kartı gitmiş diyenler oldu, resimlerim herşey içinde kaldı. Tekrar açma imkanım var mı yoksa artık çöp mü?

. . . EmreG . . .

. . . EmreG . . .

Üye
İphone 4S telefonum güncelleme yapmamı istedi. Onayladım, yaptı arkasından iTunes ikonu ile şarj aleti işareti çıktı. Ana kartı gitmiş diyenler oldu, resimlerim herşey içinde kaldı. Tekrar açma imkanım var mı yoksa artık çöp mü?
İTunes ile restore edilir ama verileriniz eğer yedekleme yapmadıysanız gelmez. Ayrıca anakart ile alakalı değil. Eğer bir telefoncuya sorduysanız, sırf para almak için demiş.

• Beğen
Tepkiler: sLeepLe
sebastiyan97

sebastiyan97

Üye
Dostlar bişey sorucam iphone 7 aldım ve resim atmak istiyorum pcden iphone a ama itunestan atınca galeriden silemiyorum direk film rulosuna nasıl atabilirim itoolslada attığımda silemiyorum telefondan tek tek

Üst Alt