iPhone 4 Çalındı

Sponsorlu Bağlantılar

izmiremo

Üye
    Konu Sahibi
iPhone 4 Çalındı
Çalınan iPhone 4 cihazım ios 4.1 ve AT&T sim kilitli. Aktivasyon kartım bende, içinde TR'de kullanılacak sim kartı takılı. Savcılığa çıkmadan önce karakoldan tutanakla IMEI, MAC Adresi, TR'de kullanılan sim kart ICCID bilgilerini tutanak tutturdum. Gerçi Sim kartı atıp atmadıkları meçhul... Savcılıktan, sadece IMEI üzerinden değil, bunun yanında BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Başkanlığı) üzerinden MAC Adresi vasıtasıyla, ISS'ler aracılığıyla kullanılan Wireless için MAC/IP araması da talep edeceğim. Savcılıktan Normalde Cihaz kapama işlemi yapılıyor ama bu benim işime pek yaramıyor. Lakin cihazın bulunması esastır. Kapatıldığında cihaza ulaşılması imkânsızdır.

Uygulamalarım hâlen iPhone 4'te yüklüdür. Bunları silmemişler ve email hesapları dâhil, tüm messenger uygulamaları rahatlıkla çalışıyor ve sürekli Online bir hâl seyir izliyor. Hırsızlar bunları kaldırmayı akıl edememiş heralde. Bu tarz uygulamalar sayesinde, IP adresini tespit etmek kolay olabilicek mi? Bu konularda bana nasıl yardımcı olabilir siniz?

lost_des

lost_des

Üye
valla o tür konulardan anlamıyorum yanıt veremicem ama çok geçmiş olsun :S izmir o konularda çok tehlikeli bi şehir oldu son yıllarda. umarım bulunur telefonun.

atakax

atakax

Üye
geçmiş olsun diyebileceğiz savcılıık bu işleri daha iyi bilir söylersen bunlarıda onlara inş bulunur

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
offf be kardeş çok geçmiş olsun inan adına çok üzüldüm.pek ümitlenme bulunması çok zor çünkü örnekleri çok oldu geçmişte..

AARSLANNN

AARSLANNN

Üye
Kardeşim İphone u unut adam değilse onun imei yi değiştirmiştir bizim arkadaşında iphone u çalındı polise gittiler adamlar hemen imei yi değiştirmişler

carantinas

carantinas

Üye
kardeşim onu alan adam buyuk ihtimalle goturup satar ardından satıcı da baska birine satar o andan kimlik bilgisi felan alır.. yoo merak etme savcılık uydu izlemesi ile imeiden coker telefona ama telefon kimin elinde patlar orası mechul aynısı bana olmustu aldıgım 2.el tel calıntı cıkmıstı polis evden almıştı icabında =)

Üst Alt