Öneri internet simgesi olan H işareti kayboldu

Sponsorlu Bağlantılar

wegas23

wegas23

Üye
    Konu Sahibi
internet simgesi olan H işareti kayboldu
arkadaşlar bu gün birden bire İnternetim açık iken H simgesi kayboldu ne yaptısam gelmedi :( interneti kapatıp açtım , ağ ayarlarını sıfırladım , apn ayarlarını varsayılan yaptım , geri ellen apn ekledim ama yok gelmedi fakat söyle tuhaf bi şey var LTE ye geçince 4.5g yazıyor geri WCDMA moduna alınca simge kayboluyor ? internete baglanıyor hızı da gayet iyi ama H simgesi yok sıkıntı o :( internetten baktım ama pek bi bilgi yok :( nasıl geri getirebilirim ? ( arkadaşlar fabrika ayarına çevirmeden yapmayı istiyorum çünkü tam telefona düzenimi kurdum alıştım derken sıfırlarsam ancak iki gün onla uğraşayım ondan direk o simgeyi geri getirmeye çalışıyorum )
cihazım: LG G5 (H850)
bilen bi kişi bile mi yok :hmmm

boyabatlı

boyabatlı

Üye
Başka bir hat denesen olmazmı belki şebeke hatası vardır

tass_co1983

tass_co1983

Üye
Bahsettiğin H nin kaybolup 4.5g gelmesi kötü değil aksine çok iyi birşey
İnternet ile alakalı
H diye bahsettiğin şey HSPA dır. Teorik olarak 14.4 Mbps hızına çıkabilir
LTE yani 4.5g ise 30Mbps ye kadar çıkarsın

wegas23

wegas23

Üye
    Konu Sahibi
Başka bir hat denesen olmazmı belki şebeke hatası vardır
suanlık baska öperatör bulamadım diye denemedim fakat telefonu sıfırladım yıne gelmedı
Bahsettiğin H nin kaybolup 4.5g gelmesi kötü değil aksine çok iyi birşey
İnternet ile alakalı
H diye bahsettiğin şey HSPA dır. Teorik olarak 14.4 Mbps hızına çıkabilir
LTE yani 4.5g ise 30Mbps ye kadar çıkarsın
4.5g ıyı hoş fakat sarj ile ınternet gıdıyor ondan 3g ideal :( onun da simgesi cıkmıyor
şimdi başka bi hat da denedim yine olmadı

köprülü

Üye
sizin bu sorunuz üzerine merak edip bende araştırdım internetten bu problem genellikle LG cihazlar da meydana geliyormuş ayrıca kullandığınız sosyal medya paketleri varsa bundan kaynaklı da olabilirmiş ve cihaz kaynaklı değil operatör kaynaklı bir sorunmuş

bilisimler

bilisimler

Üye
Bildiğim kadarıyla 3g daha çok şarjı bitirir diyolar. Hatta bizzat ben yasadim 4.5 g ye getirince şarj daha uzun gidiyor.

ibrother

ibrother

Üye
LG g3 ümde Android 6.0da internet paketim yokken internet i açsam bile E, H, H+, 4.5G görünmez bu tüm LG lerde olan özelliktir yani normal paketin yoksa görünmez o simge

wegas23

wegas23

Üye
    Konu Sahibi
sizin bu sorunuz üzerine merak edip bende araştırdım internetten bu problem genellikle LG cihazlar da meydana geliyormuş ayrıca kullandığınız sosyal medya paketleri varsa bundan kaynaklı da olabilirmiş ve cihaz kaynaklı değil operatör kaynaklı bir sorunmuş
bugun servise gittim hattım vodafone idi serviste de farklı bı vodafone hat denedık aynı sekılde cıkmadı farklı g5 de denedık vodafone hat ıle yıne olmadı fakat turkcell hat deneyınce tesadüfen oldu galiba sebekelerde sorun var genel olarak :/ yada cihazda bi sıkıntı var çünkü normal paketim vardı
Bildiğim kadarıyla 3g daha çok şarjı bitirir diyolar. Hatta bizzat ben yasadim 4.5 g ye getirince şarj daha uzun gidiyor.
hocam interneti su gibi çekiyor ama ya :))
LG g3 ümde Android 6.0da internet paketim yokken internet i açsam bile E, H, H+, 4.5G görünmez bu tüm LG lerde olan özelliktir yani normal paketin yoksa görünmez o simge
hocam ilk defa denk geldim bu olaya
bi de 4.5g yani LTE yi açınca simge cıkıyor yanı bence paketle pek alakalı sanmıyom sizce

bilisimler

bilisimler

Üye
Aynen hocam 4.5 g neti çabuk bitiriyor ama ikisinden birini tercih etmeniniz gerekiyor ya batarya ya internet tercih sizin.Ben yedek powerbank kullanıyorum sorun olmuyor

wegas23

wegas23

Üye
    Konu Sahibi
Aynen hocam 4.5 g neti çabuk bitiriyor ama ikisinden birini tercih etmeniniz gerekiyor ya batarya ya internet tercih sizin.Ben yedek powerbank kullanıyorum sorun olmuyor
hocam genelde g5 beni bi gün tam çıkarıyor fakat hızı ıyı ama çok internet harcıyor hocam ya 3gb internet yetmiyor 4.5g ye 3g de iken fazladan kalıyor :D

• Beğen
Tepkiler: bilisimler
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
hocam genelde g5 beni bi gün tam çıkarıyor fakat hızı ıyı ama çok internet harcıyor hocam ya 3gb internet yetmiyor 4.5g ye 3g de iken fazladan kalıyor :D
Bağlantı hızı internet tüketimini artırmaz!
hız ile kullanımın doğrudan bir bağlantısı yoktur
aynı html sayfasını 3g ve LTE ile açın aynı miktarda data kullanır cihazınız
3g ile 4.5g arasında şöyle bir kullanım farkı oluşabilir;
Örn: Video açıp(özellikle 2-3 saat üstü) sadece 15dk izleniyor
3g sadece ilk 30 dksini yüklüyor, lte ise 90dk sini diyelim
siz 15 dk izlediniz ama hız farkından dolayı telefon 3g de 30 dk izleyebilecek kadar indirdi
lte'de ise 90dk aradaki 60dk fark size lte daha fazla internet kullanıyormuş gibi gelmesine yol açıyor

• Beğen
Tepkiler: wegas23, bozkirdangelen ve köprülü

Üst Alt