İmplantoloji (implant)


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
İmplant, eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrar kazandırmak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen suni diş kökleridir. İmplantlar yaygın olarak dokulara uygun ve son derece dayanıklıdırlar. İmplantların görünümü ve kullanımı çok rahattır ağızdaki var oluşları bile hissedilmez.

İmplant tedavisinin avantajları; tek dişini kaybetmiş olan hastalarda tek diş restorasyonu için yandaki dişlerini feda etmek zorunda kalmadıkları gibi daha estetik ve fonksiyonel sonuçlar ortaya çıkmaktadır. Alt yada üst çenede dişlerin bir kısmını kaybetmiş hastalar köprü yapılabilmesi için sağlıklı dişlerini kestirmek zorunda kalmaktadır. Alt veya üst çenede tamamen dişlerini kaybedip protezin hareketine bağlı olarak vuruk veya iyi çiğneyememe şikayetlerinde, üst çene protezi kullanan kişilerde protezin damağı kapatmasıyla tat alma duyusunun azalması problemlerini yaşayan hastalarda implant tedavisi sayesinde dez avantajlardan kurtulmuş olacaklardır.

21. yüzyıl implant yüzyılıdır. İmplantlar ile ilgili bilgi ve teknolojiler her geçen gün gelişmektedir. Ancak yapılacak implantların başarılı olması ve uzun yıllar hastalara hizmet vermesi için hastaların dikkat etmesi gereken bazı unsurlar vardır. Bunlar Ağız hijyenine dikkat etmek, sigara ve alkol tüketmemek, eklem problemleri varsa öncelikle tedavi ettirmek,çay kahve kolalı içecek tüketimini aza indirmeleri gerektirmektedir.
 
Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Sağlık köşesi diş konularıyla almış başını gidiyor birden açmaya başlıyorsun :) ellerine sağlık faydalı paylaşımlar:)
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt