I LIFE ZED AIR ULTRA SSD TAKİLİR Mİ?

Sponsorlu Bağlantılar

ahçur

Üye
    Konu Sahibi
I LIFE ZED AIR ULTRA SSD TAKİLİR Mİ?
Arkadaşlar Hepsiburada dan 900 tl'ye aldığım laptop anakartın fotoğrafını çekiyorum sizce takilirmi?

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Hdd yuvası göremedim. O yüzden takılmaz.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Sata Girişi Fİlan Yoksa Zor.Belki Anakartın Üzerinden Lehimle Sata Yapılır Ama Sıkıntı Bu Sefer Fazla Akım Çekip Cihazin Besleme Elemanlarına Yük Bindirirsin

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Sata Girişi Fİlan Yoksa Zor.Belki Anakartın Üzerinden Lehimle Sata Yapılır Ama Sıkıntı Bu Sefer Fazla Akım Çekip Cihazin Besleme Elemanlarına Yük Bindirirsin
Yani olmaz. Zaten adaptörün verdiği güç belli

PALA.

PALA.

Üye
Yapılmaz o sadece filimlerde olur :)
USB 3.0 içeriden çevirici ile ssd takılır ama cihazı tanımıyoruz.

Herşeyden önce konu sahibi emmc den kurtulup sistem diski olarak ssd kullanmak istiyordur, tersi mantıksız olur.
Bunada donanımın müsade etmeme olasılığı yüksek. Yani usb üzerinde bir diske windows kurmuş olursun ama açılışta boot yapmada sorun çıkabilir, çıkmasa bile usb arabirimlerinde sık hata oluyor, sonra ayıkla pirincin taşını. Usb üzerinden taşınabilir windows son tercih olmalı.

Bunun yerine konu sahibine 3 seçenek önerebilirim.
1) SD kart ile 64-128 gb sadece depolama için kullanılabilir. Cihaza takarsınız üstünde kalır. Yada fit usb lerde olur.

2) Taşınabilir Disk alın çantanızda dursun lazım olunca takarsınız.

3) Bulut sürücü yada ağ üzerinden çalışan diskler var onları kullanabilirsiniz.

Ben bu cihazda bir msata veya m.2 girişi göremedim.

• Beğen
Tepkiler: ahçur ve ömer talat katı
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Data Ucu Bulundukdan Sonra Birşey Olmaz.Nfts İkiside Her Türlü Yer Ama O Bacakları Bulup İçinde Depolamayı Kaldırmak Gerek.Tabi Biosda Olmalı Kartta

• Beğen
Tepkiler: ahçur

ahçur

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkürler yorumlarınız icin emmc devam ozaman 👍
Mesaj birleştirildi:

Sata cn1 sata cn2 yazan bı yer gördüm biri kısa biri uzun dişleri var acaba mı dedim?

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
M sata tarzı olabilir

Üst Alt