HTC Yasal ICS ( Android 4.0.3 ) Güncellemeleri - Nasıl Kurulur - Detaylar - Ekran Görüntüleri

Sponsorlu Bağlantılar

abandonware

abandonware

Üye
    Konu Sahibi
HTC Yasal ICS ( Android 4.0.3 ) Güncellemeleri - Nasıl Kurulur - Detaylar - Ekran Görüntüleri
Ceptelefonunu kurcuklarken internette geziniyim dedim. HTC nin eski modellerine bakıyordum o arada incredible modeline ics güncellemesi okudum, ilgimi çekti. Incredible modeline geldiyse benim EVO 3D 'yede gelir dedim. Ve gelmiş! Aşğıda ilk izlenimler ve ekran görüntülerini sunacam. (Android 4.0.3 with HTC Sense 3.6)

Öncelikle: HTC Telefonunuzu nasıl yükseltirsiniz?
1. Önce güzel bir gusül abdest alın ve yükseltme işini sakata getirmeyin :)
2. Telefonunuzu hafıza kartını usb aracılığıyla bağlayıp tamamının yedeğini alın. ( Hafıza kartına yükseltme esnasında dokunmadı fakat tedbirini alalım )
3. Fotoğraf makinenizi elinize alın ve uygulamalardan ne var ne yok adını not alacağınıza onların videosunu çekin. ( ben gibi üşengeçler için = yükseltme sırasında uygulamalara dokunmuyor ve dropbox, notlar vs. birkaç prog yüklüyor. Fakat dediğim gibi tedbirinizi alın. )
4. Telefonunuzda: Menü > Ayarlar > Telefon Hakkında > Yazılım Gücellemeleri > Şimdi kontrol et deyin. Kontol edecek ve HTC Sense 3.6 ile beraber Android 4.0 güncellemesi diyecek. Telefonu kablosuz ağa bağlayın ve indirme işlemine tamam deyin (294 MB)
5. Telefonu daha hızkı indirmesi için moddemin yanına koyun.
6. İndirmelerin tamamlanmasını bekleyin.
7. Telefonun bataryasını kurulum sırasında ellemeyin ve şarja takın !!! İndirmeler tamamlandığında yükle deyin... Yaklaşık 15-20 dk bekleyin ve kesinlikle hata verdiğini düşünmeyin, bildiri ışıklarının yanıp söndüğüne bakmayın ve yine kesinlikle telefonun hiçbir tuşuna basmayın veya dokunmayın !!!
8. Keyfini çıkarın!!! (Duvar kağıdınıza bile dokunmayacak ;) )

Pekiya telefon ne hale geliyor?
Buyrun bu hale geliyor: (ayarlarda bazı satır çizgileri çıkmamış; o resmin boyutunu küçülttüğümden kaynaklandı)

Bu Avantaj Hangi Modellere?
Donanım haberden aldığım eski tarihli bir yazıya göre:

• DROID Incredible 2 by HTC
  • HTC Amaze 4G
  • HTC Desire S
  • HTC EVO 3D
  • HTC EVO Design 4G
  • HTC Incredible S
  • HTC Sensation
  • HTC Sensation XL
  • HTC Sensation 4G
  • HTC Sensation XE
  • HTC Raider
  • HTC Rezound
  • HTC Rhyme
  • HTC Thunderbolt
  • HTC Vivid
*değişiklik gösterebilir.
*ayrıca
buraya tıklayın.

Neden HTC Sense 3.6?
Çok basit... HTC, Nokia nın yaptığı hataya düşmek istemiyor. Yani eskiden Nokia için şöylebi söylem vardı: "400 TL'lik bir Nokia ile 1500 TL lik bir Nokianın (örn: N95) menüleri aynı, her şeyi aynı; farklı olan tek yanı kasası, kamerası ve höperlörü". Kısaca Nokia bunu böyle yaparak, üst modellere olan isteği düşürdü ve piyasada nokianın üst modellerinin şatışı çok az gerçekleşti. Sözün özüne gelirsek, yeni güncellemeyle Sense 4.0 arayüzü gelmiş olsaydı ben dahil One X gibi telefonları alma hevesimiz kaçacaktı. Şöyle diyeyim; ben hala daha One X almak istiyorum ve Allah nasip ederse 1 yıla alacam, eğer bu güncellemede One X arayüzü (Sense 4.0) gelmiş olsaydı, bu isteğimi erteler, HTC nin One X'den sonra çıkaracağı akıllı telefonu satın alırdım. Yani, HTC'den alışverişi geciktirir, ve belkide Sense 4.0 arayüzü olmadığı için HTC One X ve ondan sonraki telefonu alma ihtimalimde yüksek. Tam açıklayamadım ama inşallah anlaşılmıştır.

Avantajları?
- Sense 3.6
- RAMi task managerle sonlandırıyorum, 390-400 MB arasına iniyor (EVO 3D için) (Not: Telefon ilk açıldığında filan 350-360 MB arasında dolanıyor.) . Yani daha az RAM yiyor.
- Widgetlerde, ufak bir harekette birkaç widget birden atlıyordu, şimdi ise çok hızlı hareket ettirirseniz, tüm widgetleri gösteriyor, çok hızlı hareket ettirmezseniz, yanlızca bir widget paneli atlıyor. (Widget dediğim hani ilk resimde olan küçük ekrançıklar varya onlar)
- Widget panelleri eklenip kaldırılabiliniyor.
- Widget panelleri güzelce rötuşlanmış.
- Kilit açma ekranında bir ögeyi sürüklediğinizde daha hızlı açılıyor.
- Telefonun AnTuTu daki değeri yükseliyor.
- Home tuşuna uzunca bastığınızda açık tüm uygulamalar ve onların küçük screenshotlarıyla karşılaşıyorsunuz. İster açın ister sola veya sağa sürükleyip açık uygulamaları durdurun.
- Aşağıda ana menü butonunun yanındaki butonları değiştirebiliyorsunuz.
- Ayarlar, uygulamalar vs. görsellik kazanıyor.
- Ses kısma tuşu ve güç tuşuna aynı anda bastığınızda ekranın fotoğrafını çekiyor (ekran alıntısı yapıyor).
- Yüz tanımayla kilit açma.
- Telefonu biraz daha kurcukladıktan sonra ekleme yapacağım.

Dezavantajları?
Biliyorum, avantajları okumadan buraya geçtiniz. Fakat sırf buradaki dezavantajlar yüzünden de güncellememezlik de yapılmaz doğrusu.
- Tüm uygulamar menüsü görselliğini hafiften yitirmiş.
- Tuş açtıktan sonra gelen ana panelin altındaki menü butonları filan pek hoşuma gitmedi. = alıştım
- Pil göstergesi yanıltıcı. Yani ben pili %30 zannederken pil meğer %10 daymış.
- Tuşlar kilitliyken üsteki menü açılabiliyor.

Sonradan Gelen Sistem Hataları?
- Tuşları kendi kendine kitleyebiliyor. (üsteki tuş kilitinin görevinden bahsediyorum.) Yanlızca 3 kez başıma geldi.
- Sanki daha çok ısınıyor.

Aşağıya yorum yazın; ki emeğimize deysin ;)

NOT: Alıntı yapabilirsiniz fakat yaptığınız alıntının altına mutlaka "veyseloglu" yazmayı unutmayın.
Not2: Eskisini şimdiden özledim. (Uyarı: Ciddiye almayın Windows 98'ide özlüyorum :) )
Not3: EVO 3D'yi optimus 3D ile kıyaslayıp optimusun sözde "ezici üstünlüğünden" bahsedenler utansın. onlar lg telefonlarını aldıklarında telefonda yüklü işletim sistemi Android 2.2 Froyo. Fakat HTC yi sövenler bu konuya hiç değinmiyor, oysa htc kullanıcıları sürekli güncelleme alıyorlar ve telefonlarının arayüzü ise açık ara çok daha iyi.

>> Bu konuyu en üste sabitlediği için yöneticilere teşekkür ederim. Ayrıca konuyu okuyan 1855 kişiyede teşekkür ederim fakat onu okuyanlar 60 saniyesini ayırıp üye olup cevap yazsa daha iyi olacak :evet:

>> Bu çalışma son tuğra ekibine adanmıştır fakat başlık çok uzun olduğu için son tuğra yazısı neyazıkki eklenememiştir..

• Beğen
Tepkiler: Akhtoher, hsn6262, lanetfiravun ve 19 diğerleri

GuitaristBoy

GuitaristBoy

Üye
bi kişi bile yorum yapmamış yazık çok yararlı bi konu bi beğenide benden basit işlemlerde bile insanın yardıma ihtiyacımız oluyo

• Beğen
Tepkiler: abandonware
abandonware

abandonware

Üye
    Konu Sahibi
bi kişi bile yorum yapmamış yazık çok yararlı bi konu bi beğenide benden basit işlemlerde bile insanın yardıma ihtiyacımız oluyo

o kadar emek çektim yazdım, ics yi ilk ben denedim, o kadar fotoğrafını çektim, açıp açıp yazıyı sürekli güncel tuttum, yöneticilerden rica edip yazıyı en üste tutturmakla uğraştım, megabytelarca kota yedim. fakat nedense yanlız iki kişi teşekkür etmiş, 1 kişi yorum yazmış. yine de sağ olun nediyim.

DreaMagiC

DreaMagiC

Üye
One X kullanıcısıyım ama yine de emeğine sağlık :oke:

• Beğen

hakanserce007

Üye
teşekkürler :)

• Beğen
Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
aman yükseltmede 1. adıma çok dikkat edin :D
teşekkürler :)

• Beğen

aliveli80

Üye
bende bir samsung kulla
nıcısıyım ama emeğin için teşekkürler

• Beğen
D-WADE BURAK

D-WADE BURAK

Üye
Emeğine sağlık teşekkürler bende güncelledim evo 3d kullanıyorum telefon sankı bi farklı oluyor pilinin azıcık daha ıyı gittiğini ve hızlandığını söyleyebilirim... evet pil göstergesi yanıltıcı %0 gosterırken 10 dk boyunca nette takıldım sonra bitti pili

• Beğen
yunus4554

yunus4554

Üye
Tsk

• Beğen

alibagci

Üye
üstadalr bende evo 3d kullanıcısıyım güncellemeyi bende yaptım ama önceden bir kişi ile mesajlastığımda toplam mesaj sayısını üst tarafta gösteriyordu şimdi göstermiyor bunu nasıl halleddebilirim. ayrıca hotmail kurmuştum bunu nasıl görüntülemeyi normal görüntüleme olrak secebiliyordum ama bu kez sedece metin görüntüleme olarak secviliyor bunları nasıl halledebilirim.

yckoc2004

Üye
Ben önce Güncellemeden sonra gördüğüm eksi yonleri yazayım.

1. Uygulamalardan herhangi birini kaldırmak için go temalarında olduğu gibi ana ekranlardaki kaldır ikononuna sürüklendiğinde ekrandan mı kaldıryaım yoksa uygulamayı mı kaldırayım güzelliği gelmemiş, onun yerine güncelleme öncesinde olduğu gibi uygulama yöneticisinden uygulamalar kaldırılabiliyor.

2. Sense 4.0 arayüzünün gelmemesi eksiklik, bu cihaza 2000tl gibi rakam ödeyen kullanıcılar olduğu da düşünüldüğünde bu arayüz kesinlikle gelmeliydi.

3. Üstten açılan hızlı ayarlar sekmesinden güncelleme öncesinde var olan gps antenini açma ve kapatma ayarının kaldırılmış olması.

4. Pille ilgili bir düzenleme yapılmamış olacak ki pil güncelleme öncesinde olduğu gibi yine az gitmektedir.

5. Bence en önemlilerinden biri (HTC'nin üst segment telefonlarını diğer cihazlardan ayıran yegane özellikler arasında yer alan) BEATS AUDIO yazılımın güncelleme ile gelmemiş olmasıdır.

6. Radyo ugulmasında beklediğim düzenlemeyi göremedim. radyoyu her açışımda kanalları yeniden araması çok can sıkıcı. bunun yerine kullanıcı aranıp bulanan tüm kanalları kendi istediği listeye göre sıralasa ve radyo geçişleri kullanıcının kaydettiği bu kanallar arasından gerçekleşse güzel olurdu.

Şimdide artı yönleri:

1. Öncelikle alıştığınız görünüm değişti ve bence çok güzel olmuş.

2. Güzel bir not defteri uygulaması geldi.

3. Mobil şebekeyi kullananlar için kota hesaplayıcı gelmiş.

4. geliştiriciler için özel bir bölüm yapılmış.

5. Video oynatma seçeneğinin için 5+1 surraund ses eklenmiş.

6. müzik sesi kalitesi artırılmış.

- - - Eklendi - - -

Unutmadan güncelleme sonrası uygulamalar menünüze birde DROPBOX isimli uygulama geldi. ayrıca kendi tarayıcısında da görsel ve kullanım açısından iyileştirmler söz konusu, selamlar...

• Beğen
abandonware

abandonware

Üye
    Konu Sahibi
Ben önce Güncellemeden sonra gördüğüm eksi yonleri yazayım. 1. Uygulamalardan herhangi birini kaldırmak için go temalarında olduğu gibi ana ekranlardaki kaldır ikononuna sürüklendiğinde ekrandan mı kaldıryaım yoksa uygulamayı mı kaldırayım güzelliği gelmemiş, onun yerine güncelleme öncesinde olduğu gibi uygulama yöneticisinden uygulamalar kaldırılabiliyor. 2. Sense 4.0 arayüzünün gelmemesi eksiklik, bu cihaza 2000tl gibi rakam ödeyen kullanıcılar olduğu da düşünüldüğünde bu arayüz kesinlikle gelmeliydi. 3. Üstten açılan hızlı ayarlar sekmesinden güncelleme öncesinde var olan gps antenini açma ve kapatma ayarının kaldırılmış olması. 4. Pille ilgili bir düzenleme yapılmamış olacak ki pil güncelleme öncesinde olduğu gibi yine az gitmektedir. 5. Bence en önemlilerinden biri (HTC'nin üst segment telefonlarını diğer cihazlardan ayıran yegane özellikler arasında yer alan) BEATS AUDIO yazılımın güncelleme ile gelmemiş olmasıdır. 6. Radyo ugulmasında beklediğim düzenlemeyi göremedim. radyoyu her açışımda kanalları yeniden araması çok can sıkıcı. bunun yerine kullanıcı aranıp bulanan tüm kanalları kendi istediği listeye göre sıralasa ve radyo geçişleri kullanıcının kaydettiği bu kanallar arasından gerçekleşse güzel olurdu. Şimdide artı yönleri: 1. Öncelikle alıştığınız görünüm değişti ve bence çok güzel olmuş. 2. Güzel bir not defteri uygulaması geldi. 3. Mobil şebekeyi kullananlar için kota hesaplayıcı gelmiş. 4. geliştiriciler için özel bir bölüm yapılmış. 5. Video oynatma seçeneğinin için 5+1 surraund ses eklenmiş. 6. müzik sesi kalitesi artırılmış. - - - Eklendi - - - Unutmadan güncelleme sonrası uygulamalar menünüze birde DROPBOX isimli uygulama geldi. ayrıca kendi tarayıcısında da görsel ve kullanım açısından iyileştirmler söz konusu, selamlar...

işin tuhaf yanı; kötü yanların hepsi htc den; iyi yanların hepsi googledan :)

hmgurbuz2

hmgurbuz2

Üye
bu güncelleme yasal mı?

D-WADE BURAK

D-WADE BURAK

Üye
Bur arada sajı kesınlıkle uzatmıyor güncelleyeli 2 hafta oldu halen aynı şarj akşama bitiyor

hmgurbuz2

hmgurbuz2

Üye
şaka ya şaka ;)

• Beğen

Üst Alt