HTC Wildfire S Unlock oldu :)

Sponsorlu Bağlantılar

brooklyn

Üye
    Konu Sahibi
HTC Wildfire S Unlock oldu :)
Sonunda beklenen unlock yayınlandı. :) adresine girerek yönergeleri izleyip telefonu unlock edebilirsiniz... :D

KELGER

KELGER

Üye
vallaha de deniyorum

cemdroid

cemdroid

Üye
KELGER Sonucu bizimle paylaşırsan çok seviniriz.

brooklyn

Üye
    Konu Sahibi
bizzat kendim denedim UNLOCKED yaziyor. rootlama yöntemleri ile Root oluyor telefon. :)

cemdroid

cemdroid

Üye
peki dostum hangi rom u kullandın htcdev den? EU yu kullandınsa cihazın dili ingilizce oldumu? bilgilendirirmisin

brooklyn

Üye
    Konu Sahibi
PG7610000_Marvel_hboot_1.08.0099_20111216 bu hboot'u kullandım.

cemdroid

cemdroid

Üye
dil konusundada cvp alabilirmiyim? ben custom rom yüklemicem sadece root lamak için kullanıcam o yüzden dilinin değişip değişmediği önemli bilmeden deniyemiyorumda kusura bakma seni soru yağmuruna tuttum ama

cemdroid

cemdroid

Üye
bende indirdim EU yu ama yüklemedi ROM Not Supported dedi senin cihaz yurtdışımı?

Androidist

Üye
Euro rom tüm wildfire s'lerle (marvel, marvelc, marvelct) uyumludur. Olmazsa ruu dosyasını açtıktan sonra yükleme hata verse dahi kapatmayın. Temp klasöründe rom.zip dosyasını aratın. Rom.zip dosyasını masaüstüne kopyalayın ve adını pg76img.zip olarak değiştirin hafıza kartının ana dizinine atın. Daha sonra telefonu kapatıp bataryayı çıkarın ve 1-2 sn.bekleyin. takıp ses kısma tuşuna ve açma kapama tuşuna birlikte basın. Boot menüsünden yüklemeyi deneyin. Ses açma tuşuyla yüklemeyi onaylayın. Daha sonra htcdevdeki yönergeleri izleyip cihazı s-off yaptıktan sonra zaten istediğiniz romu yükleyebilirsiniz.. ben de yaptım. Halihazırda 2.3.5 romu kullandığımdan gayet basit bir şekilde oldu. :) ben de paylaştım bu konuyu ama burada zaten varmış.. paylaşım için tşkler..

Androidist

Üye
peki dostum hangi rom u kullandın htcdev den? EU yu kullandınsa cihazın dili ingilizce oldumu? bilgilendirirmisin

Euro rom ingilizcedir. Türkçe desteklemiyor şu an.. bu arada tavsiyem cyanogenmod romdur gayet hızlı stabil ve hafıza sorunu olmadan kullanabilirsiniz.. ayrıca recovery olarak da clockwork recovery öneririm kendi recoverysi birşeye benzemiyor.

KELGER

KELGER

Üye
arkadaşlar wildfire s de 3 tane denedim olmadım bilgisi olan varmı.Birde yükleme biçimi nasıl

----------Eklendi @ 08:53:29 ---------- Yazıldı @ 07:33:09 ----------

arkadaşlar Adb , adbwinapi ve fasboot dosyalarını bulamadım paylaşabilecek varmı.

cemdroid

cemdroid

Üye
buyur hocam paylaşalım indirin de merak ettim napıcan bunlarla? eğer unlock deniyorsan boşuna uğraşma olmuyor. ben en sonunda 2.3.5 yükledim ingilizce oldu cihaz unlock ta yaptım ama naaptımsa 2.3.3 TUR romuna dönemedim :)

KELGER

KELGER

Üye
ingilizce olsun razıyım verdiğin dosyalar için saol.ama yine yapamadım.
Kardeş bu ingilizce root yapmanın en kolay yolu nasıl.
Senin unclock dediğin s-off mu yani

cemdroid

cemdroid

Üye
hocam şöle söliyim cihaz s-off olmuyor. fakat unlock yaptığın zaman kalıcı root olabiliyorsun herşeye müdahale edebiliyorsun rom yükleyebiliyorsun. sadece radio sunu değiştiremiyorsun cihazın onu yapabilmek için s-off olması gerekiyor. onada gerek yok. eğer ingilizce unlock yapmak istersen yardımcı olabilirm.

----------Eklendi @ 12:14:09 ---------- Yazıldı @ 12:04:40 ----------

sen olayın neresinde takıldın? bi onu söle istersen

KELGER

KELGER

Üye
htc dev sitesinde htc wildfire ye girdim bir sürü var eu ile başlayanı indirdim cihazı htc sync ile usb ayıklama modunda bağladım .
inen 25 mb civarındaki exe dosyasına 2 kere tıkladım ileri ileri sonun da error dedi.
Aca siz başka şekil mi kuruyorsunuz.

Androidist

Üye
Kelger benim paylaştığım 2.3.5 konusu vardı ya onu yükle boot versiyonun 0.90'dan 1.08'e yükselecek zaten amaç bu.cemdroid s-on dahi olsa 2.3.3'e geri dönebilirsin :) ayrıca fastboot'a her halükarda ihtiyaç var.. sen bootloader kilidini açtığına emin misin?

Androidist

Üye

Buradan da bakabilirsiniz.. verilen dosyayı boot menüsünden yüklemeyi anlatmış. Alternatif bir yol denemedim zaten s-off olduğum için ama mantıklı..

cemdroid

cemdroid

Üye
KELGER Androidist arkadaşın paylaştığı 2.3.5 İngilizce romu yükledin dimi? ondan sora htc dev e girip EU olanı indirip kurucan. Androist hocam unlock olduğuma eminim. zaten Unlocked yazıyo hboot ekranında ayrıca kalıcı root oldum. ama ne yaptımsa 2.3.3 e dönemedim. sizin yöntemide uyguladım ama genede olmadı. romu kurarken HATA: 155 bilinmeyen hata uyarısı alıyorum. bir fikriniz varmı?

KELGER

KELGER

Üye
hayır onun verdiği rom u yüklemedim bendeki orjinal rom onun verdiği konuda ki link kırık sen nerden 2.3.5 yaptın.

cemdroid

cemdroid

Üye
Burdaki romu indir. zipten çıkar Telefonu bil. bağla ARUWizard yazanı çalıştır yönergeleri izleyerek kurarsın akabindede htcdev den HTC EU ulan indir kur. HBoot un güncellensin. sonrası işlemler zaten htcdev de yazıyor.

Üst Alt