HTC U11 Plus Root Atma ve TWRP Yükleme


Buğra

Buğra

Admin
Diğer birçok HTC cihazına kıyasla daha ince çerçevelere sahip olan geçtiğimiz yılların amiral gemisi U11 Plus modeli fiyat performans oranıyla ülkemizde de dikkat çeken bir model olmuştu. İlk başlarda pahalı bir fiyat ile Türkiye'de satışa sunulmuş olsa da hızla fiyatı düşen U11 Plus şimdilerde stok sebebiyle satıştan kaldırıldı. HTC U11 modeline kıyasla biraz daha iyi kamera ve daha iyi tasarıma sahip olan U11 Plus her ne kadar güzel cihaz olsa da HTC'nin batan gemisini kurtarmaya yetmemişti.

Bu konuda sizlere anlatacağım HTC U11 Plus root atma ve HTC U11 Plus twrp yükleme işlemleri ile sizde Sense arayüzüne sahip olan cihazınızı saf Android arayüzüne çevirmek için gerekli yazılımsal dosyalara sahip olacaksınız. İşlemlerden sonra telefonda ortaya çıkabilecek herhangi bir yazılımsal veya donanımsal sorundan maxicep.com veya ben sorumlu değilim. İşlemlere başlamadan önce mutlaka telefonunuzdaki dosyaların bir yedeğini alın.

HTC U11 Plus TWRP Yükleme

BURAYA tıklayarak HTC U11 Plus bootloader kilidini açın. Ardından BURAYA tıklayın ve bilgisayara adb driver dosyalarını yükleyin. Sonrasında BURAYA tıklayarak HTC U11 Plus twrp recovery dosyasını indirin. Dosya adını recovery.img olacak şekilde değiştirin ve adb driver klasörünün içine atın. Ardından telefonu tamamen kapatın. Ses kısma + güç tuşlarına basılı tutarak telefonu fastboot moduna alın ve kablo ile bilgisayara bağlayın.

Adb driver klasörü içerisinde cmd ( komut yöneticisi ) aracını çalıştırın. İlk olarak
Kod:
fastboot devices
kodunu yazın. Sonra
Kod:
fastboot flash recovery recovery.img
kodunu yazın. Bu sayede HTC U11 Plus twrp yüklenecektir.

HTC U11 Root Atma

İlk olarak BURAYA tıklayarak HTC U11 Plus root dosyasını indirin. Sonrasında dosyayı telefonun hafızasına atın. Telefonu tamamen kapatın. Ses açma + güç butonlarına aynı anda basılı tutun ve twrp menüsünü açın. Yükle yani Install menüsüne girerek Magisk dosyasını seçin ve yükleyin. Kısa süren yükleme işleminin ardından telefonu yeniden başlatın. Artık HTC U11+ root işlemi bitecektir. Google Play üzerinden herhangi bir root check uygulaması yükleyerek root yetkisini kontrol edebilirsiniz.
 
Üst Alt