HTC One M8s Stock rom yükeme sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

bcy

bcy

Üye
    Konu Sahibi
HTC One M8s Stock rom yükeme sorunu
telefona twrp yi kurdum fakat sistemi kuramadım stock roma çevirip orjinal sürümde kullanmayı düşündüm stock rom da kurulamadı. M8s ile alakalı yeterli kaynakta yok yardımcı olabilecek var mı? (Hafıza kartı ile usb ile kurulumları denedim) RUU M8 programı ile deneyince de imza hatası veriyor lütfen yardım edin.

Buğra

Buğra

Admin
TWRP yüklü olduğuna göre bl kilidi açıktır diye düşünüyorum.

Cihazı fastboot moduna alın bilgisayara bağlayın. TWRP'den yüklenebilir stock rom elinizde varsa bunun içindeki boot.img dosyasını adb klasörünün içine atın ( adb driverlar yüklüdür diye düşünüyorum c'nin içinde adb klasörü vardır ) sonrasında fastboot modunda iken telefon kablo ile bilgisayara bağlayın.

CMD ekranını açın adb klasörü içinde. fastboot flash boot boot.img kodunu yazın ve enter basın. OK yazıp yükleme yaptıysa telefonu kablo ile çekip twrp moduna girin ve romu yükleyin büyük ihtimal cihaz açılacaktır.
HTC'lerde önce romun boot dosyasını tek başına flaşlamak gerekiyordu eski cihazlarda.

bcy

bcy

Üye
    Konu Sahibi
TWRP yüklü olduğuna göre bl kilidi açıktır diye düşünüyorum.

Cihazı fastboot moduna alın bilgisayara bağlayın. TWRP'den yüklenebilir stock rom elinizde varsa bunun içindeki boot.img dosyasını adb klasörünün içine atın ( adb driverlar yüklüdür diye düşünüyorum c'nin içinde adb klasörü vardır ) sonrasında fastboot modunda iken telefon kablo ile bilgisayara bağlayın.

CMD ekranını açın adb klasörü içinde. fastboot flash boot boot.img kodunu yazın ve enter basın. OK yazıp yükleme yaptıysa telefonu kablo ile çekip twrp moduna girin ve romu yükleyin büyük ihtimal cihaz açılacaktır.
HTC'lerde önce romun boot dosyasını tek başına flaşlamak gerekiyordu eski cihazlarda.
Dediğinizi deneyeceğim şimdi ama stock rom bulamabileceğim bir yer var mı sabahtan indirdiklerime hatalı bbozuk dosya cevabı alıyorum da
twrp ile rom u yüklerken failed to mount '/cache' (invalid argument) hatası alıyorum
zip imzası doğrulama nasıl olur?

burada takılıyor ilerleme olur mu Buğra?

Buğra

Buğra

Admin
Dediğinizi deneyeceğim şimdi ama stock rom bulamabileceğim bir yer var mı sabahtan indirdiklerime hatalı bbozuk dosya cevabı alıyorum da
twrp ile rom u yüklerken failed to mount '/cache' (invalid argument) hatası alıyorum
zip imzası doğrulama nasıl olur?

burada takılıyor ilerleme olur mu Buğra?
En son HTC One X ile uğraşmıştım 5-6 sene öncesi hiç flashtool programı ile uğraşmadım onda o yüzden bilgim yok :hmmm

bcy

bcy

Üye
    Konu Sahibi
c:\a>htc_fastboot flash zip 0PKVIMG1.zip
sending 'zip'... (99781 KB) şimdide cmd de bu ekranda kaldı
twrp ile yapıncada twrp kapanıp tekrar açılıyor