HTC Kullanıcıları Müjde! [S-OFF] HTCDEV Üzerinden Bootloader Unlock Yöntemi!

Sponsorlu Bağlantılar

Androidist

Üye
    Konu Sahibi
HTC Kullanıcıları Müjde! [S-OFF] HTCDEV Üzerinden Bootloader Unlock Yöntemi!
İlk konumuz bomba olsun. Artık bootloader kilidinizi kırmak için üçüncü parti yazılımlara ya da xtc-clip'e ihtiyaç duymayacaksınız. Özellikle wildfire s kullanıcıları bu durumdan muzdaripti.. şimdi adresine gidin ve üyelik yaptıktan sonra bootloader kilidiniz kolaylıkla açın.. Hayırlı olsun.. Takıldığınız nokta olursa detaylı anlatabilirim. İyi forumlar..

• Beğen
Tepkiler: FatihEnvar

senam38

Üye
Bu olay ağustosta çıktı arkadaslar ve htc uyarıyor bootloader kilidini kirarsanız yani s-off olursanız garanti dışı kalır cihaziniz haberiniz olsun

• Beğen
Tepkiler: FatihEnvar

Androidist

Üye
    Konu Sahibi
Biliyorum ağustostan beri olduğunu fakat Evo3d, flyer gibi birkaç cihaz vardı.. Şimdi desire, wildfire,wildfire s gibi cihazlar eklenmiş..

KELGER

KELGER

Üye
vodafone den aldığımız wildfire s için hangisini kullanacağız

Androidist

Üye
    Konu Sahibi
Kelger sırf senin için açtım konuyu.. aklını yedin rootla :) artık kim olduğumu anlamışsındır.. ilk olarak orada rom listesi var. Euro romu yükle çünkü boot versiyonu hali hazırda 0.90 bunu 1.03'e yükseltmen gerekiyor.. daha önce 2.3.5 rom yayınlamıştım ya onu yüklemek lazım. Romu yükledikten sonra sitedeki adımları takip et.. buradan paylaşmayacam detaylı anlatımı çünkü bu forum haketmiyor.. sana özelden yazarım ya da msn ver yardımcı olurum..

Androidist

Üye
    Konu Sahibi
Bu olay ağustosta çıktı arkadaslar ve htc uyarıyor bootloader kilidini kirarsanız yani s-off olursanız garanti dışı kalır cihaziniz haberiniz olsun

Tekrar s-on yapmak mümkün :) bu yüzden garanti çok da sorun değil..

cemdroid

cemdroid

Üye
....

poliselcuk

poliselcuk

Üye
İlk konumuz bomba olsun. Artık bootloader kilidinizi kırmak için üçüncü parti yazılımlara ya da xtc-clip'e ihtiyaç duymayacaksınız. Özellikle wildfire s kullanıcıları bu durumdan muzdaripti.. şimdi adresine gidin ve üyelik yaptıktan sonra bootloader kilidiniz kolaylıkla açın.. Hayırlı olsun.. Takıldığınız nokta olursa detaylı anlatabilirim. İyi forumlar..

Takıldığınız yerde sorun demişsiniz ben takıldım yardımcı olabilir misiniz bana? Ben bu forumda haberi duymadan önce htcdev sitesinden konunun takipçisiydim ve HTC Wildfire S için Unlocked olayını görür görmez telefonuma uyguladım. Herşey gayet güzel gitti, kodu kopyalayıp yapıştırdım ve mail adresime eklenti geldi onu da telefona uyguladım. Telefon ekranına kilit resmi geldi Unlock olsun mu diye ben de Yes seçeneğini seçtim ve telefonu Unlock yaptım. Boot ekranına girdim baktım ekranın üst kısmına pembe renkle **UNLOCKED** yazısı geldi ama cihaz halen daha S-ON :@ Ya kafayı yiyecem ya da telefonu duvara vurup parçalayacam artık.. Kaç aydır bu olayı bekliyordum oldu dediler ama yine olmuyor. 2.3.5 ROM yükledim cihaz ingilizceye döndü Türkçe yapamıyorum, eski roma dönemiyorum. Morelocale2 yükledim ne yaptıysam fayda etmiyor. Allah aşkına yardım etsin biri bana..

akncan

Üye
Takıldığınız yerde sorun demişsiniz ben takıldım yardımcı olabilir misiniz bana? Ben bu forumda haberi duymadan önce htcdev sitesinden konunun takipçisiydim ve HTC Wildfire S için Unlocked olayını görür görmez telefonuma uyguladım. Herşey gayet güzel gitti, kodu kopyalayıp yapıştırdım ve mail adresime eklenti geldi onu da telefona uyguladım. Telefon ekranına kilit resmi geldi Unlock olsun mu diye ben de Yes seçeneğini seçtim ve telefonu Unlock yaptım. Boot ekranına girdim baktım ekranın üst kısmına pembe renkle **UNLOCKED** yazısı geldi ama cihaz halen daha S-ON :@ Ya kafayı yiyecem ya da telefonu duvara vurup parçalayacam artık.. Kaç aydır bu olayı bekliyordum oldu dediler ama yine olmuyor. 2.3.5 ROM yükledim cihaz ingilizceye döndü Türkçe yapamıyorum, eski roma dönemiyorum. Morelocale2 yükledim ne yaptıysam fayda etmiyor. Allah aşkına yardım etsin biri bana..
pek yardımcı olmuş arkadaş! benimde chacha a810 um var, unlock işlemini yaptım ancak halen s-on bende de durum aynı, xtc clip dedikleri cihaza kaldık sanırım, bu arkadaş da celallenip gürlemiş ama devamı yok sanırım.

cukuleaks

Üye

yanlış biliyorsun arkadaşım o s-off yapmıyor ;) konuyu kapatsın biri. Daha 2 gün önce yaptım olmuyor. O başka işe yarıyor. S off yapmak için o üçünçü şahıslar lazım :)

-efşan

-efşan

Üye
Konunun kapanmasına gerek yok İsmail.
S-off yapmasa bile unlock yapıyor.

TasteKiN

TasteKiN

Üye
Konunun kapanmasına gerek yok İsmail.
S-off yapmasa bile unlock yapıyor.

Evt beyler o sistem s off yapmiyor ama unlock yaptigi icin her istediginizi yapabiliyorsunuz ve garanti olayi diyorsunuz da rom yuklerken telefonu bozmadiginiz surece kapsam disi kalmiyor. Yani ben telefonumu s off olarak garanti yolladim tamir edildi hatta anakart degistigi icin tekrar s on olmus simdi yine yapmaya calisiyorum :-)

birkent

Üye
o kadar uğraştım yaptım unlockta diyor ama altında hala s-on yazıyor ve root edemiyorum.sanırım kırmadı kilidi.

Üst Alt