HTC DESİRE YARDIM FORUMU (Sorunlarınızı yazın cevaplayım)

Sponsorlu Bağlantılar

tugi6

Üye
kardeşim selam htc desire da skyfire 3.0 çalışıyormu ülke problemı var mı

karakan9

Üye
usta;desireyi alalı 1 hafta oldu memnunum da telefondan fakat bazen telefon sapıtıyor.arka arkaya 5-6 defa resetleniyor kendiliğinden.Deli oldum bugün.fenerbahçenin maçını seyrediyordum en az 10 defa resetlendi.yazılımını da 2.1 den 2.2 ye yükselttim ama nafile kafasına estiği zaman reset atıyor.Bundan önce nokia kullanıyordum onda da aynı problem vardı.Ama onda sadece netteyken oluyordu.Acaba sim kartta mı var sorun.Diğer siteledeki forumlarda da buna benzer bir çok sorun var.

şazenuş

şazenuş

Üye
vodafone dan mı aldın cihazı.yoksa başka yerden mi.eğer vodafone den almışsan hemen geri götür.eğer başka yerden aldıysan çok zor bir problem kardeş.daha açık konuşayım.anakart problemi ve değişmesi gerekiyor.

karakan9

Üye
evet vodafone dan aldım yarın ilk işim götürmek olacaktır.

şazenuş

şazenuş

Üye
hemen götür resetleme probleminden muzdarip bir sürü insan var ve ne yapacağını şaşırmış durumdahatta bu yüzden cihazı amerikaya ingiltereye thailanda gönderenleri bilirim.

karakan9

Üye
Telefonda 3g yi kapattım dün gece ne bir resetleme oldu %25 giden şarj %5 gitti akşamdan sabaha kadar nasıl bir iş anlamadım

burokoli

Üye
hocam telefonu root ettim sanırım.. şimdi şöyle deniliyor:
Peki Rooting işleminin avantajları nelerdir?

• Programlarınızı telefon hafızası yerine SD karta kaydedebilirsiniz.
  • Telefonunuza eklenen demo uygulamalardan kurtulabilirsiniz.
  • Telefonunuzu bir kablosuz ağ erişim noktasına çevirebilirsiniz. Başka cihazlar telefonunuz üzerinden nete bağlanabilir.
  • Telefonunuzdan doğrudan ekran görüntüleri alabilirsiniz.
  • Daha iyi hafıza yönetimi ile telefonunuz hiç bir zaman yavaşlamayacak.
  • Telefonunuzu overclock edin.
  • Tam yedekleme uygulaması. Telefonunuzu komple yedekleyin ve eski haline geri yükleyin.
  • Market Enabler ile bulunduğunuz ülkede satılmayan uygulamalrı satın alın.
bunları nasıl kullanıcam onu anlamadım.en son olay var zaten market görünümü değişti sanırım root oldu yani.ama mesela uygulamayı direk sd karta nasıl atıcam vs.. ?
Bir de şunu farkettim root isteyen bir iki proğram kuracaktım yer yok diyor halbuki 14mb yer var telefon hafızasında lütfen yardımcı ol kardeş ya deliricem :/

şazenuş

şazenuş

Üye
hocam telefonu root ettim sanırım.. şimdi şöyle deniliyor:
Peki Rooting işleminin avantajları nelerdir?

• Programlarınızı telefon hafızası yerine SD karta kaydedebilirsiniz.
  • Telefonunuza eklenen demo uygulamalardan kurtulabilirsiniz.
  • Telefonunuzu bir kablosuz ağ erişim noktasına çevirebilirsiniz. Başka cihazlar telefonunuz üzerinden nete bağlanabilir.
  • Telefonunuzdan doğrudan ekran görüntüleri alabilirsiniz.
  • Daha iyi hafıza yönetimi ile telefonunuz hiç bir zaman yavaşlamayacak.
  • Telefonunuzu overclock edin.
  • Tam yedekleme uygulaması. Telefonunuzu komple yedekleyin ve eski haline geri yükleyin.
  • Market Enabler ile bulunduğunuz ülkede satılmayan uygulamalrı satın alın.
bunları nasıl kullanıcam onu anlamadım.en son olay var zaten market görünümü değişti sanırım root oldu yani.ama mesela uygulamayı direk sd karta nasıl atıcam vs.. ?
Bir de şunu farkettim root isteyen bir iki proğram kuracaktım yer yok diyor halbuki 14mb yer var telefon hafızasında lütfen yardımcı ol kardeş ya deliricem :/

Telefonun ana menüsünde superuser diye bir icon varsa telefonun root olmuştur.

burokoli

Üye
superuser diye bişey gelmedi malesef :( unrevolked işlemini tam yapamadım sanırım usb yi taktım sonra mavi ekran geldi işte orada napıcam bilemedim ama marketin şekli ve rengi değişti işin ilginç yanı :/ ve telefonda 13 mb yer var ama yer yok diyor hiçbişey indiremiyorum :(

şazenuş

şazenuş

Üye
superuser diye bişey gelmedi malesef :( unrevolked işlemini tam yapamadım sanırım usb yi taktım sonra mavi ekran geldi işte orada napıcam bilemedim ama marketin şekli ve rengi değişti işin ilginç yanı :/ ve telefonda 13 mb yer var ama yer yok diyor hiçbişey indiremiyorum :(
O zaman daha root olamamissin.markete gelince Google marketi guncelledi o yüzden tema değişti.

burokoli

Üye
hmm anladım peki yer olmasına rağmen neden hiçbişeyi yüklemiyor ? şimdi ben en baştan nasıl alıcam ve benim telefonum 0.93 xxxx bunun için olan en iyi root hangisi sizce?

--------------- Ekleme ---------------

tamamdır superuser geldi şimdi hangi romu nasıl yüklemeliyim ? en iyi rom hangisi ?

fedata

fedata

Üye
ya ortak hiç korkmuyomusun telefona bişey olur die falan :S şaşırdım doğrusu baksana bu işi pek bilmiyosun..gerçi bende bilmiyorumda ama cihazın garanti dışı kalmazmı??

şazenuş

şazenuş

Üye
ya ne korkuyosun be kardeşim.

fedata

fedata

Üye
ya arkadaşım garanti dışına çıktığına göre cihaz demekki bu işlem riskli :S ondan sordum korkmuyomu diye..baksana tam olarak bilmiyorda ya cihaz elinde kalsa :S sonuçta 1080 liralık cihazz...

şazenuş

şazenuş

Üye
walla korkuyo morkuyo ama çocuk telefonu rootladı şimdide custom rom yüklüyor.garanti dışına çıksa bile tekrar offical rom yükler ve garanti kapsamına girer.

fedata

fedata

Üye
hımm geri dönüşü varsa zaman iyi yapmış..marketsiz bi android düşünülemez :) bu arada ortak bende desire istedim ereyon üzerinden,sence onlarda orjinal android market yüklümüdür..teleservice garantisinde :S

şazenuş

şazenuş

Üye
büyük bir ihtimal yüklüdür.avrupa romları yüklü oluyor.olmazsa seninkinide root ederiz.:ehe

fedata

fedata

Üye
Hmmm=))gelrse rootlarz.yetkili kargoya yarin verilecek dedi

cdabis33

Üye
Bende desire var garmin yükleye biliyormuyuz yada farklı önderebileceginiz garmin ayarında bir program
Teşekkürler.

Üst Alt