HTC Desire X Root Yapma

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
HTC Desire X Root Yapma
Merhaba maxicep forum takipçileri. Bu makalemde siz değerli takipçilerimiz için HTC Desire X root yapma işleminin nasıl olacağını adım adım anlatacağım. Bu yazıda yer alan desire x root atma işlemlerinden sonra cihazınız root yetkisine kavuşacak ve supersu uygulaması cihazınıza yüklenecektir. Bu konuda yer alan root işlemleri sonucunda desire x cihazınızda meydana gelebilecek hatalardan ben veya maxicep yönetimi sorumlu değildir.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

• İşlemlere başlamadan önce cihazınızın pilinin en az %50 civarında olmasına dikkat ediniz.
  • Root işlemlerine başlamadan önce mutlaka cihazınızın yedeğini alın ( her ihtimale karşı )
  • Cihazınızın bootloader kilidi açık olması gerekmektedir. Eğer açık değil ise htc desire x bootloader kilidini açmak için BURAYA tıklayın
  • Daha sonra tıklayarak root atmak için gerekli olan programı bilgisayarınıza indirin, kurun ve çalıştırın.
  • Ayarlar geliştirici seçenekleri menüsünden usb hata ayıklamasını aktif hale getirin.
  • HTC desire x cihazınızı usb kablosu yardımı ile bilgisayarınıza bağlayın.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Bu ekranda sağ alt kısımda Extras kısmında yer alan PERM ROOT seçeneğini seçin ve RUN seçeneğine tıklayın.
  • Desire X root atma işlemi 3-4 dakika sürecektir.
  • İşlemler bittikten sonra Commands menüsü altından Reboot Phone seçeneğini seçin ve run tıklayın.
  • Cihazınız yeniden başlayacaktır. Cihaz açılınca menüyü kontrol edin ve supersu uygulamasının yüklenip yüklenmediğine bakın.
  • Eğer supersu uygulaması yüklenmiş ise root başarılı bir şekilde olmuş demektir.
  • Eğer supersu uygulaması yüklenmemiş ise root işlemlerini baştan yapmanız gerekmektedir.

Ekli dosyalar

Üst Alt