HTC Desire 500 Root-Rom-Bootloader-CWM Recovery

Sponsorlu Bağlantılar

xorox

xorox

Üye
    Konu Sahibi
HTC Desire 500 Root-Rom-Bootloader-CWM Recovery

HTC Desire 500 Root Yapmak.

Öncelikle Bootloader Kilidini kaldırmamız gerekiyor. Bunun için öncelikle Buradan gerekli adımları tamamlamanız gerekli

NOT : Boot menüye Recovery Menüye girişlerde çıkışlarda telefon kapanınca açılmamaktadır. Pilini Çıkarıp tekrar takmak gerekli onun için korkmanıza gerek yok. Aynı şekilde yine boot menüye falan giremiyorsanız telefonu kapattıktan sonra tekrar pilini çıkartıp takıp denerseniz gireceksiniz.
Öncelikle vermiş olduğum dosyaları indiriyorsunuz.
adb.rar klasörünü Bilgisayarın C sürücüsüne kopyalayıp zipten çıkartınız.
Açmış olduğumuz klasörün içerisine cwm.img dosyasını kopyalıyoruz.
cwmsuperuser.zip dosyasını telefonumuzun hafıza kartına kopyalıyoruz
Telefona rom yüklemeden root yapmak isteyen arkadaşlar 1. ve 11. adımları atlasınlar.
Telefonda Ayarlar - Hakkında Bölümünde yazılım sürümünüz 1.20.401.3 altı ise telefonu güncelledikten sonra root işlemi yapınız veya vermiş olduğum rom u da yükleyebilirsiniz.
1 - Desire_500_Odex_Stock_ROM_v1.20.401.3.zip dosyasını Telefonunuzun hafıza kartına kopyalayınız.
2 - Telefonunuzu Kapatıyorsunuz.
3 - Ses Kısma ve açma tuşuna basılı tutup bekliyoruz bootloader ekranı gelecek. ( Eğer Normal açılıyorsa kapatın pilini çıkartıp takıp tekrar deneyiniz )
4 - Ekranda Fastboot üzerindeyken pover tuşuna bir sefer basıp seçim yapıyoruz.
5 - Telefonunuzun Kablosunu bilgisayara şimdi bağlayabiliriz daha önce de bağlayabilirsiniz.
6 - Başlat - Çalıştır - cmd komutunu uygulayarak dos ekranını açıyoruz
7 - Açmış olduğumuz ekranda sırası ile :
a) cd\
b) cd adb
c) fastboot flash recovery cwm.img
Bunları yaparak telefonumuzun recovery ini değiştirmiş olduk.
8 - Telefonumuzdan ses açma ve kısma tuşları yardımızya recoveryseçip power tuşuna basarak telefonumuzun recovery menüsüne girmesini bekliyoruz.
9 - Recovery Menümüz geldiğinde yine ses kısma ve yükseltme tuşları yardımıyla İnstall Zip üzerine gelerek açma kapama tuşu ile seçiyoruz.
10 - Choose zip from sdcard ı Seçiyoruz.
11 - hafıza kartımıza atmış olduğumuz Desire_500_Odex_Stock_ROM_v1.20.401.3.zip üzerine gelerek bunu seçiyoruz ve yazılım yükleme işlemi başlıyor. işlem biraz uzun sürebilir bekleyiniz.
12 - Yazılım yükleme işlemi gerçekleştikten sonra yine aynı şekilde install zip seçilerek cwmsuperuser.zip dosyasını da aynı şekilde kuruyoruz.
13 - işlemimiz tamamlanmıştır Cwm den Reboot seçeneği ile telefonu resetliyoruz veya pilini de çıkartabilirsiniz.
14 - Eğer telefonumuz Açılmadıysa Pilini çıkartıp 3 - 5 saniye bekleyip tekrar takıyoruz ve açıyoruz. Root işlemimiz Tamamlanmıştır.

Adb Dosyaları -
Custom Recovery -
Root Dosyası -
Desire 500 Rom -
Rootladıktan sonra orjinal recovery e dönmek isteyenler için -
Yanlışlıkla Boot u silen olursa desire500 boot dosyası -
İsteyene benim kullanmış olduğum birkaç adet uygulama -

Uygulamalar :
AirDroid : aynı ağa bağlı bilgisayardan telefonunuza dosya aktarımı uygulama silme yükleme mesaj gibi birçok şeyi yönetebileceğiniz güzel bir program
ASTRO File Manager : Bildiğiniz gibi bir dosya yöneticisi yok htc de alternatiflerden birisi
Blackmart: google playda gördüğünjüz o paralı uygulamalar vayra onların tamamına yakınını ücretsiz indirebilirsiniz
Clean Master : beğendiğim güzel bir geçici dosya ve ram temizliği yapan program
GO Power Master : Batarya Tüketimi için oldukça etkili geldi bana ayarlarını yaparsanız. cra ck dosyası da mevcuttur onu da kurarsanız özellikler artıyor mesela telefonun ekran kapandığında işlemci hızını düşürerek, wifi, senkronizasyon gibi birtakım yerleri kapatarak pil tasarrufu sağlıyor.
GO Power Master Pro Key cra ck dosyası
ROM Manager Rom manager i biliyorsunuzdur yedekleme geri yükleme gibi işlem yapabilirsiniz
Root Explorer : Bunu biliyorsunuzdur zaten dosya yöneticisi
Titanium Backup : Adından da anlaşılacağı gibi yedek alma programıdır. uygulamalarınızı mesajlarınızı birçok şeyi yedekleyip geri yükleyebilirsiniz.
TouchPal X : Mevcut Klavyenizden Sıkıldıysanız Beğeneceğiniz bir klavye
Bizzat hepsini kendim denedim ve oldu..
MAXİCEP FORUM

Yönetici tarafından düzenlendi:

ogak

Üye
ben yapamadım recovery yaptığımda telefon kapanıyor ve normal başlıyor

• Beğen
Tepkiler: xorox
xorox

xorox

Üye
    Konu Sahibi
Doğru bir şekilde yaparsanız olur.denenmiştir

Fatic

Fatic

Üye
cihzı root yaptımda xdada bu telefona ait rom bulamadım kitkat rom vs bilen varsxa link atabilir mi?

• Beğen
Tepkiler: xorox
xorox

xorox

Üye
    Konu Sahibi
bu adreste kitkat ve fazlasıyla rom bulabilirsin

Fatic

Fatic

Üye
Dh de bir kişi kendisine 1.34 güncellemesi geldiğinden bahsetmiş bende yok sizde var mı?:hmmm

asilrapci

Üye
evet banada geldi ama yükleyemedim telefon rootlu galiba o nedenle olmadı cwm ye giriyo başlıyo yuklemeye sonra hata veriyo :/

Fatic

Fatic

Üye
Ben yaptım da sistemde sanki yavaşlamaoldu ve pil çok hızlı düşüyor battery guru yükledim ondan da olabilir batarya sorunu ama performans kesinlikle düştü.

ibo1320

Üye
ben orjınal roma gerı donmek ıstıyorum ne yapmam gerekır yardım :bilmem:

ibo1320

Üye
pekı o en son surumu rom yuklerms gıbı mı yukleyecegım

ibo1320

Üye
nasıl yanı normal yuklemeyı bıraz acar mısın ? ve bu ınenler ımg dosyası degılkı nasıl flashlıcamBiri anlatsn o kerneli nasil kullancami tel kaldi sacma bi romda kaldi nasil yuklicem ?

Son düzenleme:
asikral_64

asikral_64

Üye
Kardeş linkleri yenilmek gerekiyor çalışmıyor linkler
Kardeş sana zahmet linkleri yenilenebilirmısin

serefgorgulu

Üye
Kardeş linkleri yenilmek gerekiyor çalışmıyor linkler
Kardeş sana zahmet linkleri yenilenebilirmısin

arkadaşım sunucumun hdd yandı ve dosyalar gitti pc de dosyalar mevcut hatta farklı bir rom daha var ilk musait anımda aynı yerlerine atarım dosyaları

slxsiy

Üye
benim htc bootloader kilidini kaldırdım yani unlocked ama bir türlü root olmuyor recovery yükledim sorun yok ama recveryden root dosyası yükleniyo gözüküyor ama tel acılınca supersu gözükmüyor atrı recoveryden hiç bir işlem yapılmıyor ne hard reset atılıyor işlemler yapılıyo gözüküyo ama olmuyor

Son düzenleme:

atkn_0100

Üye
olmuyor

Son düzenleme:
TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
hocam bende unlock onay kısmında yes e alıyorum ancak power tuşuna bastığımda işlem devam etmiyor ama no ya alıp basınca restart atıyor yardım lütfen ?

CsWqIve34

Üye
@ghstr sen buralardamiydin

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye

Üst Alt