Hp Pavilion g6 çift ekran kartı sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

qramaphonedzie

qramaphonedzie

Üye
    Konu Sahibi
Hp Pavilion g6 çift ekran kartı sorunu
Merhaba arkadaşlar Hp Pavilion g6-2202et notebook sahibiyim. Notebook üzerinde iki tane ekran kartı var birisi İntel Hd Graphics 4000 birde harici ATI Radeon Hd 7670m notebook birincil ekran kartı olarak İnteli görüyor ve doğal olarak oyunları da İntelle açıyor atı cccden girdiğim yüksek bir oyunu yüksek performans olarak atasam bile oyunu İntelle açtığını düşünüyorum BIOS ayarlarında switchable graphics seçeneği de bulunmuyor harici ekran kartım olan 7670m ekran kartımı tam olarak kullanamıyorum BIOS ve Ekran kartı güncellemelerini de yaptım olmuyor bir çözüm var mıdır? Bu arada notebook özelliklerim: Intel(R) Core(TM) i5-3210M CPU @ 2.50GHz
8Gb RAM
İntel Hd Graphics 4000
ATI Radeon HD 7670m 2GB

Lütfen yardım edin ya öldüm kaç günden beri uğraşıyorum :(

bilkurdu1

bilkurdu1

Üye
Intel olanı devre dışı birak

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
Intel olanı devre dışı birak
onu yapamaz.
neden ATI kartı kullanmadığını düşünüyorsun ?
belkide kullanıyor ama sen aşırı performans beklediğin için çalışmıyor zannediyorsun :)

• Beğen
Tepkiler: Polymath

wolkhy33

Üye
Merhaba arkadaşlar Hp Pavilion g6-2202et notebook sahibiyim. Notebook üzerinde iki tane ekran kartı var birisi İntel Hd Graphics 4000 birde harici ATI Radeon Hd 7670m notebook birincil ekran kartı olarak İnteli görüyor ve doğal olarak oyunları da İntelle açıyor atı cccden girdiğim yüksek bir oyunu yüksek performans olarak atasam bile oyunu İntelle açtığını düşünüyorum BIOS ayarlarında switchable graphics seçeneği de bulunmuyor harici ekran kartım olan 7670m ekran kartımı tam olarak kullanamıyorum BIOS ve Ekran kartı güncellemelerini de yaptım olmuyor bir çözüm var mıdır? Bu arada notebook özelliklerim: Intel(R) Core(TM) i5-3210M CPU @ 2.50GHz
8Gb RAM
İntel Hd Graphics 4000
ATI Radeon HD 7670m 2GB

Lütfen yardım edin ya öldüm kaç günden beri uğraşıyorum :(

Dostum bu sorununu çözebildin mi? Zira ben de şuan aynı sorunu yaşıyorum. Eğer çözdüysen yardımcı olursan sevinirim. teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: Polymath
Polymath

Polymath

Üye
KArdeşim bilgisayar açılmaya başlayınca f10 sürekli basıyorsunuz bios açılınca.. System Configuration---Swithable Grapich İ Dynamic Ten [Fixed] Yapıorsun. Kuzenimin pcsinde sorunu böyle çözmüştüm. Bu menünün olması gerekiyor sendede..

Eğer bu seçenekler resimdeki gibiyse sorun yok demektir. Ekran kartı çalışıyor. Aksi halde başka bir menü oluyor. uygulamaları seçerek yüksek performansı ayarlıyorsan dediğin gibi intel çalışıyordur. Ati çalışmıyordur..

O menü biosta yoksa.. Çözümümü için hp yi aramalısın.. Ama dikkatlı bak olmalı...

- - - Eklendi - - -

onu yapamaz.
neden ATI kartı kullanmadığını düşünüyorsun ?
belkide kullanıyor ama sen aşırı performans beklediğin için çalışmıyor zannediyorsun :)

Yok hasan çalışmıyor. Başka bir g6 da sorunu ben biostan yaparak çözdüm. Biostan ayarlama yapınca masaüstündeki ati menüsünde uygulamaları atama yerine resimdeki gibi menü çıkıyor...

• Beğen
Tepkiler: L-LumieRe
ersin146

ersin146

Üye
Arkadaşım öncelikle teşekkürler, fakat ben de dahil olmak üzere çoğu kişide biosta bu seçenek bulunmuyor ne araştırdıysam bulamadım, olmadı. Başka bir çözümü var mıdır bunun ne yapabiliriz başka

Uhops

Uhops

Üye
Aygıt yöneticisinde Düzgün Çalışıyor olarak gözüküyor mu ?

- - - Eklendi - - -

Veya crysis 3 - far cry3 tarzı bi oyun açtığın zaman kasmadan oynanıyor mu ?

ersin146

ersin146

Üye
Aygıt yöneticisinde düzgün çalışıyor gözüküyor fakat oyunları donmadan oynayamıyorum, örneğin oyunda grafik seçeneklerinde otomatik belirleme yaptığım zaman düşük grafikler seçiyor; bu da demek oluyor ki intelle açıyor oyunları bir türlü çıkamadım işin içinden

Uhops

Uhops

Üye
Aygıt yöneticisinde düzgün çalışıyor gözüküyor fakat oyunları donmadan oynayamıyorum, örneğin oyunda grafik seçeneklerinde otomatik belirleme yaptığım zaman düşük grafikler seçiyor; bu da demek oluyor ki intelle açıyor oyunları bir türlü çıkamadım işin içinden

Hangi oyun?

Polymath

Polymath

Üye

Sen benim dedigimi yaptin mi bi

Uhops

Uhops

Üye
Bütün oyunlarda kasma var mı?

scorpion11

scorpion11

Üye
bende g62 var.Ati kartın driver yükleyemedim.Yüklemeye başlayınca siyah ekranda kalıyor.Çözüm de bulamadım.Ayrıca bios ta fixed seçeneği yok.

Polymath

Polymath

Üye
Kuzenımın pc si de g6. Onda dedıgım yontemle kolayca yaptım bıostan.. Sizde olmaması cok garıp.. Hp servısıyle konusun

ersin146

ersin146

Üye
Kuzenımın pc si de g6. Onda dedıgım yontemle kolayca yaptım bıostan.. Sizde olmaması cok garıp.. Hp servısıyle konusun
Dostum işte malesef tüm bilgisayarlarda yok, baya araştırdım o seçenek olanlar var olmayanlar var; malesef çok ilginç bir durum. Bir çözüm bir diğerini tutmuyor

scorpion11

scorpion11

Üye
Dostum işte malesef tüm bilgisayarlarda yok, baya araştırdım o seçenek olanlar var olmayanlar var; malesef çok ilginç bir durum. Bir çözüm bir diğerini tutmuyor
bu sorunu çözmek için denemediğim yöntem kalmadı.pes ettim uğraşmıyorum artık.Bir daha hp almam.Sürücüyü kurarken siyah ekranda kalıyor çok ilginç birşey.

ersin146

ersin146

Üye
Ben de her yolu denedim fakat bir çözüm bulamadım. Yarım saat kadar önce de hp teknik servisini aradım amd nin intelle değiştirilebilir olarak kullanılan ekran kartları open gl destekli oyunlara uyumluluk göstermiyor henüz bunun üzerinde çalışılıyor dedi bazı modellere geldi bu fakat sizin modelde henüz yok dedi. HP Pavilion G6-2305et modellerinin hiçbirinde switchable graphics modunun fixed ayarlanması desteklenmiyormuş bir de bunu söyledi. Çok sinir bozucu bir durum

BURO_

BURO_

Üye
Bende de Aynı Sorun var Lütfen Yardımcı OLun.. Ve Biostan Dedğiniz Yer İse Yok :(

uygarozcan

Üye
Arkadaşlar Bu sorunu ben de yaşadım ve nihayet sorunu çözdüm , Bu linke kullandığınız HP modelini yazınız, altına da grafik kartı yazınız. Size Kullandığınız Sisteme göre alternatif sürücüler sunacak. Yani win8 veya güncellediyseniz win8.1 için grafik kartı yükseltici programlar sunacak. İndirin, kurun. Bilgisayarınızı yeniden başlatın. Sorununuz Halloldu :)

M. Kemal Demir

Üye
Arkadaşlar ben Hp Pavilion G6 2212st kullamıyom win8 64 bit kulanıyodum amd ekran kartı vardı memnundum ama win8.1 64 bit yükledi
amd redon hd 7600m vardı ama güncelleyince İntel Hd Grafic 4000 series yaptı ben ne yaptıysam amd redeon yapamıyom amd yapınca oyunları açmıyo intelde dandık zaten lütfen yardım ben nasıl amd yaparım lütfen acil yardım.

Üst Alt