Her gün bir dua paylaşalım

Sponsorlu Bağlantılar

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
"Allahım! Bizi bağışla, bize merhamet eyle, bizden razı ol, (amellerimizi) kabul eyle,bizi cennetine koy, bizi cehennemden kurtar ve bizim her halimizi ıslah eyle."

"Allah'ım! Dinimi güzelce yaşat ki o benim güvencemdir. Dünyamı düzelt ki o benim geçim kaynağımdır. Ahiretimi hazırla ki o benim son durağımdır. Hayatımda her türlü hayrı ziyadesiyle ihsan eyle. Ölümümü de her türlü şerlerden muhafaza eyle."

"Merhameti sonsuz biricik Rabb'imiz! Sıkıntılarımızı izale buyur ve bizi içinde bulunduğumuz gamdan, kederden kurtar.. en yakın bir zamanda biz aciz kullarına nezdinden bir ferec ve mahrec (çıkış yolu ve ferahlık) nasip eyle.."

• Beğen
Tepkiler: Baydırman ve vedat1966

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
"Allahım, ey insanların Rabbi! Sıkıntıyı gider, şifa ver. Şifayı veren ancak sensin. Senin vereceğin şifadan başka şifa yoktur. Öyle bir şifa ver ki, hastalık nedir bırakmasın."

( Buhârî, "Tıb",37)

• Beğen
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
"Allah’ım! Bütün işlerimin sonucunu güzel eyle, beni dünyada rezil olmaktan ve ahiret azabından koru."

(İbn Hıbban, "Ed’ıye", No: 949;el-Heysemi, "Ed’ıye", 33, No: 17390; Ahmed b. Hanbel, Müsned, 4/181)

• Beğen
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
"Allah’ım! Rahmetinin gereklerini, mağfiretinin sürekliliğini, her türlü günahtan uzak ve salim olmayı, her türlü iyilik ve nimetleri, cennete girerek felaha ermeyi, yardımınla cehennem ateşinden kurtulmayı istiyorum."

(Hakim, "De’avat", No: 1925)

• Beğen
Tepkiler: Baydırman
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
"Sabahın aydınlığını var eden, geceyi dinlenme vakti yapan, güneşi ve ayı hesap vasıtası yapan Allah’ım! Bana borçlarımı ödemeyi ihsan eyle, benden fakirliği gider, kulağımı, gözümü ve kuvvetimi Senin yolunda kullanmayı nasip eyle."

(Malik, "Dua", No: 495)

• Beğen
Tepkiler: Baydırman ve PALA.
Baydırman

Baydırman

Moderator
Rabbimiz! Sen, gizlediğimizi de açığa vurduğumuzu da bilensin. Bizi, ailemizi ve müminleri açığa vurma. Tüm imtihanları kaybetmiş olsak da bizi rahmetine kabul et.

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare.
Baydırman

Baydırman

Moderator
"Allah'ım! Cehennem azabından, kabir azabından, Mesih ve Deccal'ın fitnesinden, hayat ve ölüm fitnesinden Sana sığınırım." Amin (Kütüb-i Sitte)

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
Allahım! Bedenime sağlık ver, gözüme sağlık ver, sağlığı benim varisim kıl (son nefesime kadar beni sağlıklı eyle). Halîm ve kerîm olan Allah'tan başka ilah yoktur. Ulu arşın sahibi Allah'ı noksan sıfatlardan tenzih ederim. Her türlü övgü âlemlerin Rabbi Allah'a mahsustur - Hadisi Şerif-Tirmizî, De'avât, 66

• Beğen
Tepkiler: gonyalı
Baydırman

Baydırman

Moderator
Ata, devlet, millet ve din düşmanlarına fırsat verme. (Amin)

• Cool
Tepkiler: PALA.