Her gün bir hadis paylaşalım

Sponsorlu Bağlantılar

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
“Allahım! Bütün işlerimin sonucunu güzel eyle, beni dünyada rezil olmaktan ve ahiret azabından koru.”

(İbn Hıbban, Ed’ıye, No: 949; el-Heysemi, Ed’ıye, 33, No: 17390; Ahmed b. Hanbel, el-Müsned, 4/181)

• Beğen
Tepkiler: Baydırman

Baydırman

Baydırman

Moderator
“Ana ve babaya iyilik ömrü artırır. Yalan söylemek rızkı noksanlaştırır, duâ kazaya siper olur.”
"Buhârî, Mevâkîtü-salât, 5; Müslim, İmân, 137; Ebû Dâvud, Edeb, 130; Tirmizî, Salât, 13; Neseî, Mevâkît, 51; İbn Mâce, Edeb, l."

• Beğen
Tepkiler: AIS ve TheNightMare.
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
“Hiçbiriniz ölmeyi istemesin. Ölüm kendiliğinden gelmeden önce de öleyim diye dua etmesin. İnsan ölünce hiçbir iyilik yapamaz. Mü’minin hayatta kalması iyiliklerini çoğaltır.”

(Müslim, "Zikir", 13)

• Beğen
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
“Allahım! Harama bulaşmaktansa, helalinle yetineyim. Beni lütfunla (zengin kılarak) Senden başkasına muhtaç etme.”

(Tirmizî, “De'avât”, 110)

• Beğen
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
"İki (büyük) nimet vardır. İnsanların çoğu onlar hususunda aldanmıştır: Sıhhat ve boş vakit”

(Buharî, “Rikak”, 1)

• Beğen
Tepkiler: ibrahim ok ve Baydırman
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
"Her sabah yeryüzüne iki melek iner. Biri: -Ya Rabbi, infak edip iyilik edenin malının yerine yenisini ver, der. Diğeri de: -Ya Rab cimrilik edenin malını telef et, diye dua eder."

(Buhârî, "Zekat", 27; Müslim, "Zekat", 57)

• Beğen
Tepkiler: Baydırman ve ibrahim ok
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
"Kardeşini güler yüzle karşılamaktan ibaret bile olsa, hiçbir iyiliği küçük görme."

(Müslim, "Birr",144)

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve Baydırman
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
"Allahım! Mal, aile, çocuk olarak insanlara verdiklerinin hayırlısını dilerim, sapıtan ve saptıranları değil.”

(Tirmizî, “De'avât”, 124)

• Beğen
Tepkiler: Baydırman, rear2011 ve PALA.
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
"Temizlik imanın yarısıdır."

(Müslim, "Tahâret", 1)

• Beğen
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
"...Allahım! Yolculukta yardımcı(mız), geride (bıraktığımız) çoluk çocuğu(muzun) koruyucusu sensin. Allahım! Yolculuğun zorluklarından, üzücü şeylerle karşılaşmaktan ve dönüşte malımızda, çoluk çocuğumuzda kötü hâller görmekten Sana sığınırım.”

(Müslim, “Hac”, 425; Ayrıca bk. Ebu Dâvûd, “Cihad”, 79; Tirmizî, “Deâvât”, 47)

• Beğen
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
"Bizi doyurup içiren ve bizi Müslümanlardan eyleyen Allah'a hamdolsun."

(Tirmizî, "De'avat",56)

• Beğen
TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator

• Beğen
Baydırman

Baydırman

Moderator
Ebu Abdullah Cabir İbn-i Semurete (Allah Ondan razı olsun) şöyle demiştir. ”tüm namazlarımı peygamber (sallallahu aleyhi vesellem) ile beraber kılardım. Onun namazı da hutbesi de ne uzun ne de kısa olmayıp orta olurdu.” (Müslim Cuma 41)

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare.
Baydırman

Baydırman

Moderator
Allah sizin ne dış görünüşünüze ne de mallarınıza bakar. Ama o sizin kalplerinize ve işlerinize bakar.

• Beğen
Tepkiler: Murat Alper
Baydırman

Baydırman

Moderator
Ebû Amr (veya Ebû Amre) Süfyân İbni Abdullah radıyallahu anh şöyle dedi:- Yâ Resûlallah! Bana İslâmı öylesine tanıt ki, onu bir daha senden başkasına sormaya ihtiyaç hissetmeyeyim, dedim. Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem: - “Allah’a inandım de, sonra da dosdoğru ol!” buyurdu. Müslim, İmân 62. Ayrıca bk. Tirmizî, Zühd 61; İbni Mâce, Fiten 12.

• Beğen
Tepkiler: PALA.

Üst Alt