Hepsinden Azad Edildi


scarface006

scarface006

Üye
Beşİktaş-Galatasaray derbisinde sahayı savaş alanına çevirenlerin hepsi serbest kaldı. Bırakılanlar arasında bir isim var ki gittiği tüm maçlarda olay çıkarmış!

'Azad' lakaplı İbrahim Aydın, karıştığı olaylar yüzünden maçlardan 1 yıl men cezası almış. Bu cezaya rağmen son derbideki olayları da onun başlattığı ortaya çıktı

Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanan olaylı derbinin ardından Gasp Büro Amirliği tarafından yürütülen soruşturmada özel ekip tarafından maç sırasında çıkan olaylar tek tek izlendi. Görüntülerden 500 kişinin sahaya girdiği tespit edilirken, olaylara karıştığı tespit edilen 29 isme önceki gün operasyon düzenlendi.

Yine aynı adam

Yapılan araştırmada gözaltına alınan 29 taraftardan 9'u hakkında daha önceden Sporda şiddet ve düzensizliği önleme kanuna muhalefet suçlarından işlem yapıldığı ortaya çıktı. Bu kişilerden 8'inin cezasını tamamlandığı, birinin ise cezasının sürdüğü öğrenildi. Cezası süren ismin ise daha önce defalarca kez olaylara karışan Deplasman Kartalları lideri ''Azad'' lakaplı İbrahim Aydın olduğu ortaya çıktı. Aydın'ın cezası devam ederken nasıl maç izlemeye devam ettiği ise bilinmiyor.

Olayların fitilini o ateşledi

Polisin görüntüler üzerinde yaptığı incelemeler sonucunda elde ettiği bilgilere göre, olayların fitilini ateşleyen İbrahim Aydın ve arkadaşlarının başlattığı kavga oldu. Kameralara yansıyan görüntülere göre Aydın önce elindeki su şişesini güvenlik görevlilerine fırlatıyor, ardından da yanına arkadaşlarını da alarak trübünde kavga çıkartıyor. Bu kavganın ardından ise olayların büyüdüğü ve taraftarların sahaya girdiği öne sürülüyor.

Bursasporlu'yu bıçakladı

Beşiktaş ile Bursaspor arasında 5 Aralık 2010 tarihinde oynanan müsabaka öncesinde olaylar çıkmış ve bir Bursaspor taraftarı karnından bıçaklanmıştı. Olay anı saniye saniye kameralara yansırken, bıçaklama olayına karışan Deplasman Kartalları isimli grubun lideri ''Azad'' lakaplı İbrahim Aydın, 3 arkadaşı ile birlikte tutuklanmıştı. Aydın iki aylık bir tutukluluğun ardından serbest bırakılırken, hakkında 2.5 yıla kadar hapis cezası talep ediliyordu.

'Engelli'de de ön sırada

Mahkemenin ''1 yıl spor müsabakalarından men'' cezasına rağmen, İbrahim Aydın'ın 2012 yılında Beşiktaş ve Galatasaray arasında oynanan engelli basketbol müsabakasında çıkan olaylara da karıştığı belirlendi. Olaylar sonrasında gözaltına alınan Aydın hakkında yine ''müsabakalardan men'' cezası verilirken, emniyetteki işlemlerinin ardından serbest kaldı.

Haber Kaynağı: Vatan
 


fk555897

fk555897

Üye
Teşekkürler
 
Üst Alt