hdd low level sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

eskehacettepe

Üye
    Konu Sahibi
hdd low level sorunu
Low level format atmak istiyorum bunun için HDD Low Level Format Tool 4.40 indirdim format this device tıkladıktan sonra şu hatayı veriyor; Unable to lock device.Make sure you do not have open files on this device and try again.
Mesaj birleştirildi:

:terli:

Son düzenleme:

PALA.

PALA.

Üye
Low level yapmayın zaten, bir diske yapılması gereken en son işlem olmalı, faydadan çok zararı bile olabilmektedir, tüm sektörleri sıfırlayıp raw hale getirir. Eğer diskinizde fiziksel - manyetik bir sorun varsa bunu belirli oranlarda düzelten yazılımlar var onlara bakın, eğer satacaksanızda boş alan silme yazılımları var. Ama bana sorarsanız asla zorunlu kalmadıkça diskinizi bu tarz işlemlere sokmayın. Bu işlemler özellikle yüksek kapasiteli yeni disklerde arızaya neden olabilir, zaten bunlar eski uygulamalar 100gb diski olanlar yapardı, bir kısmınıda xp döneminde zorunlu sayıyorlardı, microsoft bile bu tarz ağır formatlama uygulamalarını kaldırdı, günümüzde gerekliliği yok.

Unable to lock device.Make sure you do not have open files on this device and try again.
Tekrar başa dönersek Türkçe meali bu disk üzerinde windows işlem yapıyorsa, dosya akışı varsa low level yapamazsın.
Başka bir diske windows yükleyip yada windows kurulu bir cihaz bulup, harici taşınabilir diskmiş gibi işlemi yapmanız lazım.
Veya önyüklenebilir dos özelliği varsa onu kullanarak yapabilirsiniz işlem sonunda tüm disk raw hale gelir.
Dediğim gibi diski satmayacaksan hiç uğraşma. Performansı 1 hafta sürmeden eski haline döner fark olmayacaktır...

eskehacettepe

Üye
    Konu Sahibi
fiziksel sorunu var sinan abi yardımcı olsan
Mesaj birleştirildi:

sinan abi yardımcı olsan fiziksel -manyetik için

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Sorunun Nedir?

PALA.

PALA.

Üye
@eskehacettepe
Öncelikle HD Tune ile badsektör taraması ve sağlık kontrolü yapman lazım internette bununla ilgili detaylı bilgi bulabilirsin...

Ayrıca bu tip sorunlarda %100 başarı olmasada büyük oranda HDD Regenerator isimli yazılım işini görür iyice araştır nasıl kullanıldığını yanlız bu program ücretlidir, yasal olmayanını bulabilirsin ama bu konuya ben karışmıyorum, forum kurallarınada aykırıdır...

Ücretsiz bir alternatifi var ama ücretlisi kadar iş görür mü denemedim ama aynı mantıkla çalışıyor.
Tekrar hatırlatmış olayım, bu işlemler oldukça risklidir, geri dönülmez hatalar oluşabilir. Kolay gelsin...