HDD Bad Sector Olmuş Mu ?

Sponsorlu Bağlantılar

Egolayn

Egolayn

Üye
    Konu Sahibi
HDD Bad Sector Olmuş Mu ?
Merhabalar arkadaşlar, geçen gün PC çalışırken HDD çıkarttım. Daha sonra taktığımda ise PC HDD görmüyordu. Bir HDD Kutusu aldım Usb Porttundan HDD PC e bağladım fakat bios tan boot edip başlattığımda Windows gelmiyor siyah ekranda yazılar geliyor. Ama Bios ta HDD görünüyor boyutu 320 GB olmasına rağmen 200 gb olarak görünüyor. Başka bir Windows PC harici olarak taktığımda PC görmedi ama Ubuntu yüklü PC e taktığımda yine birşey olmadı Ubuntudan diskeler bölümüne girince disk 2.2 TB Generic External 1.4 diye görünüyor fakat hiçbir şekilde kullanmayıyorum. Sorun nedir ve Nasıl çözerim umarım yardım edebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Selim Baltaci

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Bir kere pc açıkken hiçbir ksa bileşeni çıkarılmaz bunu acı tecrübe ile yaşamadan önce sorsaydınız başınıza gelmezdi.
Yapılacak çok şey olduğunu sanmıyorum diski kasaya yerleştirin ide/sata güç kablolarını bağlayıp bazı hdd uygulamaları ile eğer görürse biçimlendirme yapmak lazım olabilir. Windows da disk yöneticisinde disk hiç gözükmüyor mu yoksa biçimsiz disk olarak mı gözüküyor birde aygıt yöneticisinde sabit sürücüler kısmında disk gözüküyor mu diye bakın.

• Beğen
Tepkiler: arslan3332 ve Selim Baltaci
Selim Baltaci

Selim Baltaci

Üye
Keşke HDD'yi PC açıkken çıkarmasaymışsın :hih: ilk defa karşılaştığım bir hadise... Bu bayağı aşar ama İnşAllah eskisi gibi olur...

Selim Baltaci

Selim Baltaci

Üye
Windows da disk yöneticisinde disk hiç gözükmüyor mu yoksa biçimsiz disk olarak mı gözüküyor birde aygıt yöneticisinde sabit sürücüler kısmında disk gözüküyor mu diye bakın.
Windows açılmıyormuş nasıl yapacak? :zong:
başka windows PC'e takınca da görmemiş zaten
...
...
kardeş HDD gitmiş olabilir

Eren Değerli

Eren Değerli

Moderator
PC açıkken neden çıkardınki ☹️

Egolayn

Egolayn

Üye
    Konu Sahibi
Başka bir PC ye harici olarak takıp Aygıt Yöneticisinden baktığımda görünüyor. Disk Yönetimden baktığımda da Diskin üzerinde kırmızı ünlem var. Her şeyi geçtim HDD 320 GB olmasına rağmen biosta da Disk yönetimde de 2048 GB görünüyor.

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Başka bir PC ye harici olarak takıp Aygıt Yöneticisinden baktığımda görünüyor. Disk Yönetimden baktığımda da Diskin üzerinde kırmızı ünlem var. Her şeyi geçtim HDD 320 GB olmasına rağmen biosta da Disk yönetimde de 2048 GB görünüyor.
Ayvayı yemiş hacı . 320 gb dan 2 tb atlamış

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Yani kurtaramam mı ben bu Harddiski ?
Siz kurtaramazsınız ama teknik servisi iyi olan yerlere giderek durumunuzu anlatın incelesinler belki tamir ederler ama içindeki veriler %99 gider.
Fiyat fazla gelirse yenisini alırsınız.

• Beğen
Tepkiler: Selim Baltaci, Egolayn ve MAERKEK
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Disk Yönetimine Baktın Mı? Görünüuyormu

• Beğen
Tepkiler: Selim Baltaci
PALA.

PALA.

Üye
Vay be, çalışan HDD nin kablosunu çekmek :hmmm
Bu ne cesarettir yiğidim seni tanımak istiyorum :anlas:

Ani enerji kesintisinde diskiniz RAW olmuş olabilir, aşağıdaki videoları izleyin.
Eğer enerji bağlantısını yaptığınız halde diskten hiç çalışma sesi gelmiyorsa geçmiş olsun...

• Beğen
Tepkiler: Selim Baltaci ve MAERKEK

Üst Alt