Hayvanlar da yalana başvururmuş


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
d€rVish

d€rVish

Üye
Hayvanlarla ilgili inanılmaz bir gerçek daha.Yalanın sadece insanların değil, hayvanların da zaafı olduğu ortaya çıktı.

İtalyan La Stampa gazetesinde yayımlanan habere göre, Tennessee Üniversitesinden Jonathan Rowell ve ekibinin araştırması, hayvanların da hayatta kalabilmek için yalana başvurduğunu gösterdi.

Hayatta kalma olasılıklarını artırmak için hayvanların aldatıcı şekilde hareket edebildikleri belirtilen araştırmada, buradaki amacın yem ya da dişi peşindeki hayvanın rakiplerini kandırmak olduğu bildirildi.

Serçeye benzer bir kuşun örnek gösterildiği araştırmada, bu kuşun, genellikle yırtıcı bir hayvanın geldiğini diğerlerine haber vermek için kullandığı bir sesten, onları yemden uzaklaştırmak için de yararlanabildiği vurgulandı.

Kurbağaların da "yalancı" oldukları kaydedilen araştırmada, bu hayvanların sesleriyle diğer erkek kurbağalara boyutlarını haber verdikleri, ancak kimi zaman kuvvetli vraklamanın ardında rakibiyle mücadeleden çekinen "çelimsiz" bir kurbağanın olabildiği belirtildi.

Hayvanların davranışlarını yakından gözlemenin iletişimlerinin karmaşıklığını görmelerini sağladığını söyleyen uzmanlara göre, hayvanlar alemindeki en iyi politika dürüstlük değil, gerçekle yalanı bir arada kullanabilmek.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt