Hangisi Daha Hızlı SSD Mi HDD Mi? Sdd vs Hdd

Sponsorlu Bağlantılar

DeV/AsA

DeV/AsA

Üye
SSHD tutunamama sebebi aslında bir tür geçiş teknolojisi olmasından kaynaklanıyor.
Evet aynı hatayı şu an intel Optane ile yapıyor.
Sonuç yine hüsran olacak.

Hdd yi depolama için kullanmak uzun vadede ssd den bile güvenli yani arıza halinde bile veri kurtarılabiliyor...
Kesinlikle.

Ben her zaman sistem diski ile depolama diskinin veri güvenliği açısından bağımsız olmasından yanayım. Ssd bozuldu diyelim, git yenisi al tak yükle windowsu yola devam et.
Bu can alıcı bir nokta.Hp ve Windows 10'un uyumsuzluğu sağolsun yeni bilgisayar 5 kere format attım.
Yaklaşık 1TB oyun yüklü olan diskim ayrı olmasa kafayı yer hastanelik olurdum herhalde. :gul:

M2 diskler SSD dikslerden daha mı hızlı acaba teorik olarak

NVMe SSD farkı gerçekten büyük.
Çünkü çalışma prensibi SATA'dan tamamen bağımsız.

>

• Beğen
Tepkiler: PALA.

PALA.

PALA.

Üye
M2 diskler SSD dikslerden daha mı hızlı acaba teorik olarak
Üst seviye sata ssd varsa sıralı okuma yazmada 4-6 kat erişimde 2-3 kat fark olur.
M.2 nvme için geçerli bu söylediğim, M.2 sata bildiğin ssd fark yok gibi...
Eğer ssd varsa elinizde kullanmaya devam edin sata dan nvme ye geçmek çok fark etmez...

• Beğen
Tepkiler: bilisimler, Murat Alper ve DarkredBlue61
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Normalde ssd kullanan biriyim. Geçen hafta 1 tb lik 7200 rmp (hdd sıfır) hdd ye işletim sistemi kurdum. Durum rezalet. Geçikmeli aktarım gibi bütün işlere geriden gidiyor. Eskiden bu hdd çok mutlu ederdi beni taki ssd takana kadar . Ssd ye işetim sistemi kurdukdan sonra pc 8 gb zaten hızlı ssd hızına hız kattı. Şuan pc ye nitro takmış gibiyim.
Ssdden Hddye Geri Dönersen Kulalnamazsın Makinayı Kırarsın :)

• Sevdim
  • Beğen
Tepkiler: PALA. ve bilisimler
PALA.

PALA.

Üye
Ssdden Hddye Geri Dönersen Kulalnamazsın Makinayı Kırarsın :)
Ssd farkı olunca değil, olmayınca anlaşılır.
Bir ay ssd kullanan birisi normal hdd ye döndümü farkı net anlar.
Mübarek bass gitar gibi farkı olmayınca belli oluyor :rock:

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61 ve Murat Alper

Üst Alt