Hafıza Kartında ext Alan Oluşturma... (MiniTool Partition İle)

Sponsorlu Bağlantılar

quentinn

Üye
telfon ve pc sd kartı hiç görmez oldu çözüm lütfen

TATLIALMA

Üye
Eline diline sağlık hocam. Çok işime yaradı senin anlatım :)

yuxexexy

yuxexexy

Üye
    Konu Sahibi

yolcu026

Üye
söylenenleri aynen yaptım. link2sd programınıda kurdum ama bir türlü hafıza artmadı.
link2sd programına girdiğimde sd card 2. bölüm bulunamadı yazıyor.
ext2 3 4 hepsini tek tek denedim ama hiç birini görmedi
neden olabilir?

akfslgn

akfslgn

Üye
Bu Konumda Size Hafıza Kartınızda Ext Alan Oluşturarak Telefon Hafızasını Yükseltebilmeyi Anlatacam. Öncelikle Hafıza Kartını KESİNLİKLE Yedekliyoruz. Çünkü Bu İşlem Sonrası Tüm Verileriniz Silinecek.

1. İlk Olarak Programımımızı Aşağıdaki Linkten İndiriyoruz.

2. Ben Şu Anda 2GB Lık Hafıza Kartında 500MB Alan Oluşturmayı Anlatacağım.

3. Öncelikle Hafıza Kartı Seçili Olduğu Halde Delete Butonuna Basarak Hafızayı Sıfırlıyoruz.

4. Daha Sonra Gene Hafıza Kartı Seçili Olmak Koşuluyla Create Butonu İle 1.5GB Lık Bir Alanı Primary – FAT32 İle Biçimlendiriyorum.

5. Sonra Kalan 500MB Lık Alanı İse Primary – Ext4 (Bu Size Lazım Olan Alan Ayarına Göre Değişir. Ext2, Ext3 Vs.)

6. Son Olarak İse Apply Diyerek Bu Ayarları Uyguluyoruz. Bu İşlem Duruma Göre 5-10dk Sürecektir.

Kolay Gelsin... Yapamayana Yardım Ederim...
selamlarrr.. anlattığınız adımları uyguladım ancak şu an ne telefon ne de bilgisayar sd cardı görmüyor.. ne yapabilirimm..

firostr

firostr

Üye
2 sorum olacak
1.benim kart 32 bunu sifirlasam 20gb sini telefonun dahili hafizasi gibi gosterebilirmiyim
2.hafiza kartini islemden sonra cikarsam nolur

osmnbabaoglu

osmnbabaoglu

Üye
HTC ONE M8 Başarılı :yuru

kadirzoom

Üye
Bu islem icin root sartmi

GT-I8552 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gofrettin115

Gofrettin115

Üye
Root sart ext alan için

• Beğen
Tepkiler: kadirzoom
osmnbabaoglu

osmnbabaoglu

Üye
Arkadaşlar bu işlem ile hafıza kartının ayırdığımız bölümünü Android e dahili hafıza olarak okutuyoruz çünkü normal kart biçimi olan fat 32 vb türevleri okumuyor dahili olarak.Olay bu
2 sorum olacak
1.benim kart 32 bunu sifirlasam 20gb sini telefonun dahili hafizasi gibi gosterebilirmiyim
2.hafiza kartini islemden sonra cikarsam nolur
1.Sorun için evet istersen hepsini göster yalnız veri depolayamazsin müzik resim vb.Ayrıca link2sd tarzı programlar ile oyun vb verileri tanıyabilirsin
2.Sorun için hafıza kartını çıkarabilirsin sıkıntı olmaz :)

• Beğen
Tepkiler: firostr
firostr

firostr

Üye
Arkadaşlar bu işlem ile hafıza kartının ayırdığımız bölümünü Android e dahili hafıza olarak okutuyoruz çünkü normal kart biçimi olan fat 32 vb türevleri okumuyor dahili olarak.Olay bu

1.Sorun için evet istersen hepsini göster yalnız veri depolayamazsin müzik resim vb.Ayrıca link2sd tarzı programlar ile oyun vb verileri tanıyabilirsin
2.Sorun için hafıza kartını çıkarabilirsin sıkıntı olmaz :)
Teşekkürler

osmnbabaoglu

osmnbabaoglu

Üye
Rica ederim kardeşim Htc one m8 16 gb lik kullanıyorum suan dahili hafıza 16+20=36 gb:yuru

• Beğen
Tepkiler: firostr

Üst Alt