Hafıza Kartında ext Alan Oluşturma... (MiniTool Partition İle)

Sponsorlu Bağlantılar

yuxexexy

yuxexexy

Üye
    Konu Sahibi
Hafıza Kartında ext Alan Oluşturma... (MiniTool Partition İle)
Bu Konumda Size Hafıza Kartınızda Ext Alan Oluşturarak Telefon Hafızasını Yükseltebilmeyi Anlatacam. Öncelikle Hafıza Kartını KESİNLİKLE Yedekliyoruz. Çünkü Bu İşlem Sonrası Tüm Verileriniz Silinecek.

1. İlk Olarak Programımımızı Aşağıdaki Linkten İndiriyoruz.

2. Ben Şu Anda 2GB Lık Hafıza Kartında 500MB Alan Oluşturmayı Anlatacağım.

3. Öncelikle Hafıza Kartı Seçili Olduğu Halde Delete Butonuna Basarak Hafızayı Sıfırlıyoruz.

4. Daha Sonra Gene Hafıza Kartı Seçili Olmak Koşuluyla Create Butonu İle 1.5GB Lık Bir Alanı Primary – FAT32 İle Biçimlendiriyorum.

5. Sonra Kalan 500MB Lık Alanı İse Primary – Ext4 (Bu Size Lazım Olan Alan Ayarına Göre Değişir. Ext2, Ext3 Vs.)

6. Son Olarak İse Apply Diyerek Bu Ayarları Uyguluyoruz. Bu İşlem Duruma Göre 5-10dk Sürecektir.

Kolay Gelsin... Yapamayana Yardım Ederim...

• Beğen
Tepkiler: caner_tr

caner_tr

Üye
Teşekkürler, konu gayet iyi ve açıklayıcı olmuş.

cyni3

cyni3

Üye
arkadas hafiza kartini boldum lakin eski haline getirmek istiyorum,ama yapamiyorum yardimci olurmusunuz

yuxexexy

yuxexexy

Üye
    Konu Sahibi
Yedek aldın mı orda büyük harflerle kesinlikle yedek alınız yazdım görmedim deme

cyni3

cyni3

Üye
aldim sorun yok,teli bastan kuracagim,ben sadece sd karti eski original haline dondurmek istiyorum.yani 16 go

yuxexexy

yuxexexy

Üye
    Konu Sahibi
Yeniden yedekle sonra programı aç tüm parçaları sil tek parça FAT32 primary ve tum hafıza ile apply de

cyni3

cyni3

Üye
biraz ayrintili anlatabilirmisin yapamadim

yuxexexy

yuxexexy

Üye
    Konu Sahibi
Hafıza kartının tüm kısımlarını 3. Adimdaki gibi sil ve 4. Adımı uygula ama tüm boyutu yaz 16gb sonra da apply bas kolay gelsin

cyni3

cyni3

Üye
oldu arkadas sagol,yaptim

nokia-n72

Üye
Kardeşim aynisi bende yaptim konu hortlattim bu arada ama sorunum ciddi hafiza kartim kingston ne telde gözüküyo ne pcde boş veya hatali diyo ne yapmam gerek galaxy ace için uğraştim olmuyo yaa !!!!

Criver

Üye
Sa k.g. Konu biraz eski ama bn yine de sormak istiyorum bu işlem için root gerekli mi?

yuxexexy

yuxexexy

Üye
    Konu Sahibi
uzun süredir buralarda geç cevap verdiğim için özür dilerim ama zannedersem hafıza kartının tüm alanını ext yaptın kartı bağla bilgisayara minitool ile 4. adımı ve 5. adımı uygula

- - - Eklendi - - -

ewt işlem sonrasında o ext alanı kullanabilmen için root gerekli yoksa bu işlem için gerekmez ama ext alanı sadece rootlu cihazlarda kullanabilirsin...

Falconsternn

Üye
bu hafıza arttırma olayı içi yaptım gene olmadı bi ben mi becereiyorum ya :S

maybek

Üye
Arkadaşlar burda verilenleri yaptım. daha sonra kartı eski haline getirmeye çalışıyorum ama bilgisayar kartı görmüyor. Kartı bilfisayara takarken ses geliyor ama bir türlü bilgisayar kartı görmüyor. yardımcı olacak olan var mı acaba?

- - - Eklendi - - -

minitool programında da benim kart görünmüyor bu meret yanmış diyeceğim ama kartı bilgisayara takarken ses geliyor ama görüntü yok

ToraManyak

Üye
Beyler fat32 formatlarken Sağ Üst köşedeki Driver Letter kısmını olduğu gibi bırakın "None" yapmayın. Sorun çözülecektir.

yahyahalar

Üye
Bu işlemleri bende yaptım ama bunun olup olmadığını nasıl anlıyacağız?birde yukarıdaki arkadaşın sorun bendede var pc de gözükmüyor none de yapmadımayrıca yeni farkettim telefondada kullanamıyorum

KayraBey

KayraBey

Üye
Telefona link2sd kurdunuz mu? Root var mı?

yahyahalar

Üye
hocam tamm da lin2 sd yükledim ve şimdide açtığımda seçenekle çıkıyor ordada ext3 seçiyorum desteklemiyor olabilir diyor

• Beğen
Tepkiler: Dede

yahyahalar

Üye
tamm hocam oldu ext 2 yapınca çok saolunhocam yeniden başlat geldi telefon samsung ekranından ilerlemiyor ne yapmalıyım

Üst Alt