Hackli+6HS+Modlu N8 13.016 RM-596

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

headhunTeR71

Üye
    Konu Sahibi
Hackli+6HS+Modlu N8 13.016 RM-596
Merhaba Arkadaşlar;
Size bizzat kullandığım ve beğendiğim bir FW'yi tanıtacağım. FW kendi yapımım değil ipmart'dan alıntıdır.

Özellikleri;

1- Entegre edilen yazılımlar;
- Qt 4.7.2
- QtMobility 1.1.1
- QtWebKit 4.7.2
- LeGPSData
- Bubble Lock v0.11.4
- Swype Pen Input
- Reboot App
- Nokia File Browser V4.5 Symbian^3
2- instalserver yaması yapıldı(imzasız dosya yüklemesi) ,
3- Nokia uygulamarı güncellendi,
4- 6 HomeScreen yaması yapıldı,
5- Birinci ev ekranından saat ve profil widgeti kaldırılır hale getirildi,
6- Cihazın transmitter RDS'sinde isminin Nokia N8 olarak görünmesi sağlandı,

7- Kamera modu uygulandı,
30fps video kaydı, daha kaliteli fotoğraflar, sürekli autofocus, sessiz fotoğraf çekimi ve yumuşatılmış zoom
8- Klasör modları eklendi;
Müzikler için; E:\Music\, E:\Sounds\, F:\Music\, F:\Sounds\, G:\Music\, G:\Sounds\
Resimler için; E:\Images\, F:\Images\
Fontlar için; E:\resource\Fonts
SSler (kendi sitesinden)​

Flashlama Anlatımı: http://www.maxicep.com/modifikasyon-araclari-genel-bilgiler/phoenix-v2010-08-004-41526full-program-ve-kullanimi-resimli-anlatim-342731.html

Güncel Phoenix için:

LİNK:

NOT: SSlerde dil Almanca görünmektedir. Fakat UDA dosyası dil seçeneğini barındırmadığından sizin indirdiğiniz rofs2 dosyasındaki dili kullanacaktır. Yani Türkçe olacaktır...

• Beğen
Tepkiler: Reşwan, emreartuc, Anqer-X ve 2 diğerleri

Anqer-X

Anqer-X

Üye
birde şu open 4nall rompath uygulamasını sısteme bi gome bılsek mukkemmel olacak ustad saygılar calışmalarıyın devamını bekleriz:oke:

headhunTeR71

Üye
    Konu Sahibi
Az kaldı Rompatcher biraz problemli şu anda tam uyumlu hale gelirse gelecek inşallah.

manisaa

manisaa

Üye
nasıl kuracagız kardeş

Anqer-X

Anqer-X

Üye
saygılar

ŞenolTÜRK

ŞenolTÜRK

Üye
tesekkurler kardeş

barisakkaya

Üye
Kardeş ben bu fw yi yükledim hack de olmadı ev ekranlarıda :S

headhunTeR71

Üye
    Konu Sahibi
Kardeş ben bu fw yi yükledim hack de olmadı ev ekranlarıda :S

Bir yanlışın olmasın ben kullanıyorum şu an :oke: İstersen tekrar dene bir problem olmuş olabilir.
Eğer flashlamadan sonra yedeklerini tekrar attıysan fabrika ayarlarına dönmen gerekir.

headhunTeR71

Üye
    Konu Sahibi
bende yaptım olmadı arkadaşım bi ayrıntılı anlatırsan sevinirim haangi hack dosyalarını kullandığını falan

Öncelikle Navifirmden dosyaları indireceğiz. Navifirmin son sürümünü symbian-toys sitesinden bulabilisin. Navifirmi açtıktan sonra listeden N8'i seç, yanındaki listeden son sürümü olan 13.016'yı seç, onun yanında açılan listeden euro2 diye başlayan Turkey sürümlü ve renk kodu (örnek; siyah N8 için: euro2_dg_turkey) bulunan varyantı seç, yanda açılan listede seçili dosyalar var bunlara dokunma zaten seçili olanlar ihtiyacımız olan dosyalar ve Download from FiRe butonuna bas ve c:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-596 içerine bu dosyaların inmesini bekle.
İndirme işlemi bittiğinde benim verdiğim UDA dosyasını da aynı klasörün içine at ve sonra ana mesajda verdiğim flashlama anlatımından yararlarnarak flashla.
Saygılar..

• Beğen
Tepkiler: emreartuc

barisakkaya

Üye
Flashtan sonra yedeği yüklersem hack işlemi ve home screenler eklenmiyor mu ?

eerdogan85

eerdogan85

Üye
Arkadaşlar. Yeni güncelleme yaptığım N8 cihaz a Phoenix ile orjinal başka bi fw bile yükleyemiyorum.

Flashing started
Creating product data items list
Product data items list created
Backup not required
Flashing phone
Initializing
Verifying communication to device...
Scanning image files...

yazıları çıktıktan sonra telefon kapalı duruma geçiyor ve usb kablosunun bağlı olduğu yerin yan tarafındaki şarj ışığı sistemli olarak yanıp sönüyor sonrada Phoenix ;

The flashing failed. Do you want to retry the flashing?

HRESULT 0x8421001e (-2078212066)

Firmware: No connection to phone. Cannot start mode change for phone mode before flashing.

diye bir hata veriyor. Ne yaptımsa olmadı sorun nerde nerde hata ediyorum çözemedim.

headhunTeR71

Üye
    Konu Sahibi
Flashtan sonra yedeği yüklersem hack işlemi ve home screenler eklenmiyor mu ?

Evet yedek atarsan olmuyor. Fabrika ayarlarında olması lazım

--------------- Ekleme ---------------

Arkadaşlar. Yeni güncelleme yaptığım N8 cihaz a Phoenix ile orjinal başka bi fw bile yükleyemiyorum.

Flashing started
Creating product data items list
Product data items list created
Backup not required
Flashing phone
Initializing
Verifying communication to device...
Scanning image files...

yazıları çıktıktan sonra telefon kapalı duruma geçiyor ve usb kablosunun bağlı olduğu yerin yan tarafındaki şarj ışığı sistemli olarak yanıp sönüyor sonrada Phoenix ;

The flashing failed. Do you want to retry the flashing?

HRESULT 0x8421001e (-2078212066)

Firmware: No connection to phone. Cannot start mode change for phone mode before flashing.

diye bir hata veriyor. Ne yaptımsa olmadı sorun nerde nerde hata ediyorum çözemedim.

Flash atarken Ovi Suite Modunda bağladığına emin misin ?

emreartuc

emreartuc

Üye
Öncelikle Navifirmden dosyaları indireceğiz. Navifirmin son sürümünü symbian-toys sitesinden bulabilisin. Navifirmi açtıktan sonra listeden N8'i seç, yanındaki listeden son sürümü olan 13.016'yı seç, onun yanında açılan listeden euro2 diye başlayan Turkey sürümlü ve renk kodu (örnek; siyah N8 için: euro2_dg_turkey) bulunan varyantı seç, yanda açılan listede seçili dosyalar var bunlara dokunma zaten seçili olanlar ihtiyacımız olan dosyalar ve Download from FiRe butonuna bas ve c:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-596 içerine bu dosyaların inmesini bekle.
İndirme işlemi bittiğinde benim verdiğim UDA dosyasını da aynı klasörün içine at ve sonra ana mesajda verdiğim flashlama anlatımından yararlarnarak flashla.
Saygılar..

tamam dostum eywallah eline sağlık ben elimdekilerle yapmaya çalıştım ondan olmadı isimleri falanda uyuşmuyodu zaten ;)

guvenkaya

guvenkaya

Üye
telefonun kapanmasi normal isigin yanmasida normal programin hata vermesi normal degil sarjin dolu muydu yuzde 50 den fazla olsun ovi suite ten bagli olmasi sart scan produit yaptiginda en altta telefonu bulursa baglanti dogru demek
telefon calisir durumda mi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt