LG E 612 Optimus L5 Güncel ROM Listesi (15.01.2016)[Son Güncelleme]

Sponsorlu Bağlantılar

AzizBasgan

AzizBasgan

Üye
    Konu Sahibi
Güncel ROM Listesi (15.01.2016)[Son Güncelleme]
ÖNEMLİ NOT:
HİÇ BİR ŞEKİLDE SORUMLULUK ALMIYORUM SORUMLULUK SİZE AİTTİR. YANLIŞ BİR İŞLEM YAPARSANIZ TELEFONUNUZ GARANTİ KAPSAMINDAN ÇIKABİLİR VE BOZULABİLİR..

ÖNEMLİ NOT-2 (15.01.2016);
Artık bu modele göre hiçbir şekilde geliştiriciler tarafından rom yapılmamaktadır.Bütün çalışmalar durdurulmuştur.Ve Çoğu Linkler ölmüştür.Bende telefon için günlük kullanılabilecek romları buldum ve son kez düzenliyorum.
LG E612 STOCK JELLYBEAN ROM;

Jelly Bean'e Root Atma:

-APK'yı kur
-SuperSU'yu seç ilk tarafta.
-Aşağıda olana ise Gandalf'ı seçin.
Tıklayın ve Done dediği zaman telefonu yeniden başlatın. Root Atıldı hayırlı olsun..

CUSTOM ROMLAR;

CyanogenMod 11 BETA 11[Güncelleme Gelmiyecek.]
Link;

KERNEL LİNK:

GAPPS;

Çalışan Özellikler;

-Sim Kart (Internet/3G Arama Ve SMS vs Herşey.)
-Kamera
-Dokunmatik
-SDKart
-Wi-Fi ve Wi-Fi Tethering.
-Ve daha fazlası.

Çalışmayan Özellikler;

-NFC(E612 modelinde NFC yok.)

RESİMLER

CARBON ROM 4.4.4
Çalışan Özellikler;
-Herşey (NFC Hariç.)

LİNK;

CyanogenMod 10.2 [4.3.1]
Çalışan Özellikler
-Herşey (NFC Harici.)

LİNK;

CyanogenMod 10.1 [4.2.2][BETA12]
Çalışan Özellikler;
-Herşey (NFC Hariç.)

LİNK:
KERNEL(E612):

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: relentless34, folfol322 ve bnerdem

seyamkk

seyamkk

Üye
Öncelikle Böle Bir Konu . Kullanıcı Listesini Eksik Etme İlk Beni Yaz :) Birde Rom Listesini

folfol322

folfol322

Üye
Madem bi konu açıldı, ben de sorularımı bu konu üzerinden sorsam sanırım sorun olmaz :D

*
Root bir çok özelliğe imkan veriyodu sanırım. İlk olarak sormak istediğim, L5'in (e612) başlangıçta çalışan uygulamalarını belirleyip değiştirebilir miyiz? Böyle bir imkan varsa nasıl yaparız?

*
Google'ın zorunlu olarak sürekli çalıştırdığı uygulamaları nasıl iptal edebiliriz? (Uygulamalarımdan girip tek tek durdur dediğimde dahi iptal olmayan bazı eklentiler gördüm ve benim telefonumda "Google Hizmetleri" adı altında iptal etsem de konum bilgileri toplayan ve aralıksız tekrar yeniden kendini başlatan birkaç uygulama var)

*
Telefon 4.1.2. Jelly Bean versiyonunda "Ayarlar" ve "LG Klavye" olarak iki uygulama çalışan uygulamalar içinde sürekli açık görünüyor. 4.0.3.'te bunlar uygulama olarak görünmüyodu. Bunları kapatsam bi sorun yaşar mıyım acaba? Ya da bunların sadece ilgili bölümler çalıştığında aktif olup kullanmayı bitirdiğinizde kapanması gerekmez mi? (Dikkat ettim çünkü, en azından 80 MB Ram oraya gidiyor.)

Özel Soru:
Yukarıdakiler için, bu üçü bi çelişki mi :D :D

• Beğen
Tepkiler: Sin007

Gggg1994

Üye
Oo aziz burak hayırlı olsun sizi burda görmekte güzel

AzizBasgan

AzizBasgan

Üye
    Konu Sahibi
Madem bi konu açıldı, ben de sorularımı bu konu üzerinden sorsam sanırım sorun olmaz :D

*
Root bir çok özelliğe imkan veriyodu sanırım. İlk olarak sormak istediğim, L5'in (e612) başlangıçta çalışan uygulamalarını belirleyip değiştirebilir miyiz? Böyle bir imkan varsa nasıl yaparız?

*
Google'ın zorunlu olarak sürekli çalıştırdığı uygulamaları nasıl iptal edebiliriz? (Uygulamalarımdan girip tek tek durdur dediğimde dahi iptal olmayan bazı eklentiler gördüm ve benim telefonumda "Google Hizmetleri" adı altında iptal etsem de konum bilgileri toplayan ve aralıksız tekrar yeniden kendini başlatan birkaç uygulama var)

*
Telefon 4.1.2. Jelly Bean versiyonunda "Ayarlar" ve "LG Klavye" olarak iki uygulama çalışan uygulamalar içinde sürekli açık görünüyor. 4.0.3.'te bunlar uygulama olarak görünmüyodu. Bunları kapatsam bi sorun yaşar mıyım acaba? Ya da bunların sadece ilgili bölümler çalıştığında aktif olup kullanmayı bitirdiğinizde kapanması gerekmez mi? (Dikkat ettim çünkü, en azından 80 MB Ram oraya gidiyor.)

Özel Soru:
Yukarıdakiler için, bu üçü bi çelişki mi :D :D

1. Sorudan Başlayayım:O konu hakkında hiç bir bilgim yok malesef.
2-Root ile Programı kaldır düzelir :D
3-Ayarları Kapatırsan zaten Çalışan uygulamalar sekmesini kapatmış olursun.. LG Klavye'yi bilemiyorum. Sorun çıkmaz heralde.

- - - Eklendi - - -

Oo aziz burak hayırlı olsun sizi burda görmekte güzel

burdada yardıma ihtiyacı olan arkadaşlarım var bu yüzden abimin maxicep hesabından bunu hallediyorum.

• Beğen
Tepkiler: folfol322
folfol322

folfol322

Üye
Clean Master programı ile başlangıçta çalışan uygulamaların bir kısmı ile oynama imkanı buldum :D Ya da ben öyle düşünüyorum ama telefonun kendi kök uygulamalarının isimleri geçiyodu o listede. İşime yaramayan bazılarını kaldırdım ve uyarı verdi, "Bu uygulamayı iptal ederseniz hatalı çalışabilir" vs.. cinsinden bişi. Ayarlar kısmısına dokunmaycam tamam :D LG klavye ise sms için ve telefon no çevirmeleri için sürekli çalışıyo sanırım. Neyse o da iş görür :P ama başlangıçta çalışan uygulamalara son vermek gerçekten iyi olurdu :D

Neyse ben bazılarını durdurabildim sanırım çünkü çalışan uygulamalarda karşıma çıkmıyo artık :D yalnız halen bu konum güncelleme vs.. olayı sürekli karşımda (-_-)

alperwan

Üye
Bu verdiginiz mod of stock rom jelly bean degil mi ? Cwmden kurabiliriz

AzizBasgan

AzizBasgan

Üye
    Konu Sahibi

alperwan

Üye

alperwan

Üye
tam link atıyodum kdz flashlamaya basladı :) sorunum extract file error hatasıydı. yaklasık 100 kere denedim hepsinde aynı hatayı aldım 101. yapmamda oldu

folfol322

folfol322

Üye
Umm.. ben telefona Overclock yapmak için kullanılan AnTuTu'yu kurdum telefona, nasılsa root kullanabiliyoruz artık diye :P ama sorun şu ki istediğim şeyi elde edemedim sanırım :D Program Root izni istiyor, veriyorum ve Kernel Sürümüne göre 800 MHz dan yukarı çıkmıyor. Fakat bir forumda gördüğümü hatırlıyorum 860 ve üstü otomatik ayarlıyo gibi gösteriyodu. Bunun neden olduğunu bilen vaa mı acep?

Bi de ben Titanium Backup Pro ile dosyalarımı yedekledim. (Kullanıcı Uygulamaları) Bunların olduğu dosyaları tekrar kurmak istesem, Jelly Bean 4.1.2. kullanan başka bir LG Optimus L5 e612'de çalıştırabilir miyim? Yoksa sadece benim telefona bağlı olarak mı çalışıyor bu Backup'lar?

seyamkk

seyamkk

Üye
Umm.. ben telefona Overclock yapmak için kullanılan AnTuTu'yu kurdum telefona, nasılsa root kullanabiliyoruz artık diye :P ama sorun şu ki istediğim şeyi elde edemedim sanırım :D Program Root izni istiyor, veriyorum ve Kernel Sürümüne göre 800 MHz dan yukarı çıkmıyor. Fakat bir forumda gördüğümü hatırlıyorum 860 ve üstü otomatik ayarlıyo gibi gösteriyodu. Bunun neden olduğunu bilen vaa mı acep?

Bi de ben Titanium Backup Pro ile dosyalarımı yedekledim. (Kullanıcı Uygulamaları) Bunların olduğu dosyaları tekrar kurmak istesem, Jelly Bean 4.1.2. kullanan başka bir LG Optimus L5 e612'de çalıştırabilir miyim? Yoksa sadece benim telefona bağlı olarak mı çalışıyor bu Backup'lar?

Şuan Cihaz 1 Ghz'e Kadar çıkabiliyor.

azrail123

Üye
Eger rootluysanız "es task manager"da başkangıç yöneticisi var. İstemediğiniz uygulamaları seçip başlangıçtan kaydını kaldırabilirsiniz. Ben 4.1.2 kullanıyorum ona göre anlatıcam 4.0.3de de aynıydı diye hatırlıyorum. Ayarlarda konum erişimine girip kapalı hale getirirseniz google hizmeti adı altında konum hizmetini devre dışı bırakmış olursunuz. Ayrıca haritalar, talk, google+, gmail gibi bazı sistem servislerini rootlamadan dondurabiliyoruz. Bunun içinde ayarlarda uygulamaların içinde tüm uygulamalar sekmesine girip istediğimiz uygulamayı seçip devre dışı bırak dememiz yeterli oluyor. Eger bu tür uygulamaların güncellemeleri kuruluysa önce kaldırmamız gerekiyor, yojsa devre dışı bırak yazısı çıkmıyor. Son olarakta titanium backup programı bildiğim kadarıyla model yada marka farkı sorunu yaşatmıyor. Yani herhangi bir telefona yedeklerimizi yükleyebiliriz.

- - - Eklendi - - -

Bu arada ben 4.0.3 kullanırken overlock yapamamıştım. Kernel izin vermiyordu. 4.1.2de izin veriyor mu. Henüz root atmadım gerekmediğini düşünüyorum çünkü. Eger 1ghz ye çıkıyorsa atmam için sebep olabilir

AzizBasgan

AzizBasgan

Üye
    Konu Sahibi
Eger rootluysanız "es task manager"da başkangıç yöneticisi var. İstemediğiniz uygulamaları seçip başlangıçtan kaydını kaldırabilirsiniz. Ben 4.1.2 kullanıyorum ona göre anlatıcam 4.0.3de de aynıydı diye hatırlıyorum. Ayarlarda konum erişimine girip kapalı hale getirirseniz google hizmeti adı altında konum hizmetini devre dışı bırakmış olursunuz. Ayrıca haritalar, talk, google+, gmail gibi bazı sistem servislerini rootlamadan dondurabiliyoruz. Bunun içinde ayarlarda uygulamaların içinde tüm uygulamalar sekmesine girip istediğimiz uygulamayı seçip devre dışı bırak dememiz yeterli oluyor. Eger bu tür uygulamaların güncellemeleri kuruluysa önce kaldırmamız gerekiyor, yojsa devre dışı bırak yazısı çıkmıyor. Son olarakta titanium backup programı bildiğim kadarıyla model yada marka farkı sorunu yaşatmıyor. Yani herhangi bir telefona yedeklerimizi yükleyebiliriz.

- - - Eklendi - - -

Bu arada ben 4.0.3 kullanırken overlock yapamamıştım. Kernel izin vermiyordu. 4.1.2de izin veriyor mu. Henüz root atmadım gerekmediğini düşünüyorum çünkü. Eger 1ghz ye çıkıyorsa atmam için sebep olabilir

Egerkı e610 romu kurup root bootloader ve cwm atarsanız jellybean 'e 1ghz lik kernel var. Xda'dan arastırın.

folfol322

folfol322

Üye
TR için sunulan v20C e612 KDZ kullanıyorum. Kernel sürümü 3.4.0. Ama AnTuTu max çalışma hızı 800 MHz olarak gösteriyor. Belki programdan belki ben yapamadım bilemiyorum :P "Framaroot" ile rootladım :D

AzizBasgan

AzizBasgan

Üye
    Konu Sahibi
TR için sunulan v20C e612 KDZ kullanıyorum. Kernel sürümü 3.4.0. Ama AnTuTu max çalışma hızı 800 MHz olarak gösteriyor. Belki programdan belki ben yapamadım bilemiyorum :P "Framaroot" ile rootladım :D
Kernel degıstırmeden 800mhz den yukarı cıkamıyoruz kernel yukleyeceksınız.

dejau_ahmet

Üye
Arkadaslar acıl lutfen telefon gunceleme ıcın pc ye taktım ve mangerdan v20 ye yukseltı bıdeodakı surum oldu ben kulanmıyorum telefon sınıyor sapıtyor ve nasıl eskı surum olan v10f ye donucem ne olur acıl yardım .ç:(

Ocean258

Ocean258

Üye
Arkadaslar acıl lutfen telefon gunceleme ıcın pc ye taktım ve mangerdan v20 ye yukseltı bıdeodakı surum oldu ben kulanmıyorum telefon sınıyor sapıtyor ve nasıl eskı surum olan v10f ye donucem ne olur acıl yardım .ç:(

JB güncellemesinden sonramı böyle oldu ?

Bence güncellemeyi sıfırdan kurun :)

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Konudaki linkleri düzeltin ve başka site linki vermeyiniz.Saygılarımla

Üst Alt