GTA 5 Siyah Kaplama Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

technogamer2345

Üye
    Konu Sahibi
GTA 5 Siyah Kaplama Sorunu
GTA 5'te maksimum performansı elde etmek için ince ayarlar yapıyorum. Bilindiği üzere en çok araba sürerken oyun kasmakta. Bu yüzden gölgeleri kapatmaya karar verdim. Settings.xml dosyasında ShadowQuality değeri "0" yapıldığında ve oyuna girildiğinde tıpkı aşağıdaki gibi kaplamalar siyah oluyor. Çözüm olarak DirectX 10.1 yap demişler. Teker teker oyunu açıp kapatarak tüm DirectX sürümlerini denedim. İşe yaramıyor. Bir yerde gölge yumuşatmayı "Soft"tan "Sharp"a getirmişler onuda denedim olmadı. Alt + Tab yapınca toparlandığı olurdu yine olmadı. Öneriniz var mı?

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Bütün updateleri(updateler 3dm tarafından yayınlanır) uygulayın ayrıca işletim sisteminizi windows 10 yapın ayrıca oyunu oynayacakken nvidia denetim masasından programlardan launcher exeyi seçiyor ve yüksek performanslı nvidia işlemcisi diyoruz son olarak belgelerim rockstar games GTA V TEN SETTİNGSİ NOT DEFTERİ İLE AÇARAK <DX_Version value=2 Yİ 0 YAPIYORUZ ARTIK KASARSA FPSDEN FEDA EDECEKSİNİZ

technogamer2345

Üye
    Konu Sahibi
Bütün updateleri(updateler 3dm tarafından yayınlanır) uygulayın ayrıca işletim sisteminizi windows 10 yapın ayrıca oyunu oynayacakken nvidia denetim masasından programlardan launcher exeyi seçiyor ve yüksek performanslı nvidia işlemcisi diyoruz son olarak belgelerim rockstar games GTA V TEN SETTİNGSİ NOT DEFTERİ İLE AÇARAK <DX_Version value=2 Yİ 0 YAPIYORUZ ARTIK KASARSA FPSDEN FEDA EDECEKSİNİZ

Düzelmiyor ki, denedim DirectX 11'i de. Hem tam ekrada, hemde çerçevesiz pecerede, hemde pencerede.

technogamer2345

Üye
    Konu Sahibi
Sanırım Windows 10'la alakalı. Windows 10 yüklemek gerekiyor. Ama Nvidia kullananların yaşadığını görmedim. Genelde hep AMD kullananlar. Bu Ryzen, Vega üretiyor olmaları onların gayet iyi oldukları ve eskiye göre toparlandıkları anlamına gelmez. Bazı konularda bildiğini okumak lazım.

Üst Alt