Gt-i9070p 4.1.2 jelly bean buyrun

Sponsorlu Bağlantılar

dulger1

dulger1

Üye
hocam ilk çıkan romlarda her zaman hata oluyor zaten geri dönmek istmeeni anlıyorum. 2.3.6 geri dönmek için son çıkan türkiye romunu indirdikten sonra telefonda ilk önce recovery moduna girip wipe ve cacheleri yapıp teli hiç açmadan kapat ve romu yükle açılıcaktır hocam.

2.3.6 dönmek isteyen arkadaşlar

virtuerdem8

virtuerdem8

Üye
O romu denedim ama odin3 fail dedi işlem tamamlanmadı. Wipe ve cache yapin demissiniz ama ben onlari yapmadan romu yüklemeye çalıştım. Nasıl yapılıyo peki wipe ve cache ? zarari olur mu 5aylık telefon elimde kalmasın da:)

dulger1

dulger1

Üye
O romu denedim ama odin3 fail dedi işlem tamamlanmadı. Wipe ve cache yapin demissiniz ama ben onlari yapmadan romu yüklemeye çalıştım. Nasıl yapılıyo peki wipe ve cache ? zarari olur mu 5aylık telefon elimde kalmasın da:)

recovery moda girip önce wipe data/factory reset yazan yeri seçip güç düğmesiyle onaylıyoruz bittikten sonra wipe cache partiton yazan yeri seçip gene güç düğmesiyle onaylıyoruz böylece telefonda temizlik yapıyoruz ki stockrom temiz yüklensin sonra da odinle stockromu yüklüyoruz istersen odin 1.85 i kullan wipe cache yaptıktan sonra reboot yapmayı unutma.

- - - Eklendi - - -

recovery moda girip önce wipe data/factory reset yazan yeri seçip güç düğmesiyle onaylıyoruz bittikten sonra wipe cache partiton yazan yeri seçip gene güç düğmesiyle onaylıyoruz böylece telefonda temizlik yapıyoruz ki stockrom temiz yüklensin sonra da odinle stockromu yüklüyoruz istersen odin 1.85 i kullan wipe cache yaptıktan sonra reboot yapmayı unutma.

yalnız dikkat wipe cache yapınca telefonun hafızasındaki bilgiler silinir yedek almayı unutma

virtuerdem8

virtuerdem8

Üye

- - - Eklendi - - -

yalnız dikkat wipe cache yapınca telefonun hafızasındaki bilgiler silinir yedek almayı unutma

Söylediklerinizi yaptım fakat bu kez açılırken Samsung Galaxy S Advance I9070P yazan yerde takıldı kaldı. şuan tekrar jelly bean kuruyorum mecburen.

Kararlılık güncellemesi dahil edilmiş olan JB kurmuştum ve whatsapp facebook gibi uygulamalar çalışmıyordu. Peki ilk mesajdaki romu (daha seri daha stabil yazan romu) kursam düzelme ihtimali var mı? yoksa hiç uğraşmama gerek yok mu arkadaşlar

smlkc

Üye
    Konu Sahibi
Söylediklerinizi yaptım fakat bu kez açılırken Samsung Galaxy S Advance I9070P yazan yerde takıldı kaldı. şuan tekrar jelly bean kuruyorum mecburen.

Kararlılık güncellemesi dahil edilmiş olan JB kurmuştum ve whatsapp facebook gibi uygulamalar çalışmıyordu. Peki ilk mesajdaki romu (daha seri daha stabil yazan romu) kursam düzelme ihtimali var mı? yoksa hiç uğraşmama gerek yok mu arkadaşlar

2.3.6 ya dönüş için bir iki gün içerisinde buradan gerekli bilgileri paylaşcam konuyu takip edin ...

tuintu

Üye
Buyrun arkadaşlar çok şikayet etttiğiniz 4.1.2 sürümünün hataları giderilmiş stockrom'u kararlılık güncellemesi.
telefonum yavaş kilitleniyo takılıyo diyenlere. Yazılımı yüklemeden önce telefonu resetleyip tekrar yazılımı güncelleyin.

Selam dostum.

Bir şey sormak istiyorum; Ben telefonumu yeni aldığımda I9070P idi. Jellybean'in Almanya ROM'unu (XXLPD) kurdum, sonra takılmalardan dolayı beğenmeyip geri 2.3.6'yı kurduktan sonra telefonum I9070 oldu, P kayboldu, NFC gitti yani.

Ben de bir kaç gün önce yayınlanan Jellybean resmî Türkiye ROMunu kurdum. Şu an telefonumda 4.1.2 JVBMD1 kurulu. Fakat takılmalar, donmalar ve kasılmalar aynen devam ediyor. Acaba senin verdiğin linkteki ROM'u ben de kurabiliyor muyum? yoksa sadece I9070P olanlar mı kurabiliyor? Çöp etmeyelim de telefonu.

Biraz uzun oldu ama... Artık bir şekilde şu donma ve takılmalardan kurtulmak istiyorum :(

smlkc

Üye
    Konu Sahibi
Selam dostum.

Bir şey sormak istiyorum; Ben telefonumu yeni aldığımda I9070P idi. Jellybean'in Almanya ROM'unu (XXLPD) kurdum, sonra takılmalardan dolayı beğenmeyip geri 2.3.6'yı kurduktan sonra telefonum I9070 oldu, P kayboldu, NFC gitti yani.

Ben de bir kaç gün önce yayınlanan Jellybean resmî Türkiye ROMunu kurdum. Şu an telefonumda 4.1.2 JVBMD1 kurulu. Fakat takılmalar, donmalar ve kasılmalar aynen devam ediyor. Acaba senin verdiğin linkteki ROM'u ben de kurabiliyor muyum? yoksa sadece I9070P olanlar mı kurabiliyor? Çöp etmeyelim de telefonu.

Biraz uzun oldu ama... Artık bir şekilde şu donma ve takılmalardan kurtulmak istiyorum :(

arkadaşım anabant sürümünde ne yazıyo bakabilirmisin

tuintu

Üye
arkadaşım anabant sürümünde ne yazıyo bakabilirmisin

Ana bant sürümü: I9070JVBMD1

Kernel Sürümü: 3.0.31-1134877
se.infra@SEP-128 #2
SMP PREEMPT Fri Apr 12 22:19:41
KST 2013

Yapım Numarası: JZO54K.I9070JVBMD1

smlkc

Üye
    Konu Sahibi

Kernel Sürümü: 3.0.31-1134877
se.infra@SEP-128 #2
SMP PREEMPT Fri Apr 12 22:19:41
KST 2013

Arkadaşım cevap biraz geç oldu ama hala konuyu takip ediyorsan şöyle yardımcı olmaya çalışayım..
Muhtemelen I9070P değil de I9070 yazılımını yüklemişsin cihaza ve bunu odin ile yaparken pit dosyası seçtin mi onu da belirtirsen aynı yöntemle P modeline cihazı geri döndürüp XXPLE firmware ile imzamda yazılı olduğu şekilde cihazını modlayalım telefon yeniden doğmuş gibi olacak memnun kalacağına garanti verebilirim saygılar şimdiden

tuintu

Üye
Arkadaşım cevap biraz geç oldu ama hala konuyu takip ediyorsan şöyle yardımcı olmaya çalışayım..
Muhtemelen I9070P değil de I9070 yazılımını yüklemişsin cihaza ve bunu odin ile yaparken pit dosyası seçtin mi onu da belirtirsen aynı yöntemle P modeline cihazı geri döndürüp XXPLE firmware ile imzamda yazılı olduğu şekilde cihazını modlayalım telefon yeniden doğmuş gibi olacak memnun kalacağına garanti verebilirim saygılar şimdiden

Dostum merhaba tekrar :)
Çok teşekkür ederim ilgin için. Fakat ben, burada sana ilk mesajı attıktan sonra, biraz kurcaladım cihazı, buradan bir arkadaştı sanırım sağolsun yardımcı oldu, normal Türkiye için yayınlanmış olan ROM kuruluydu zaten. Forumlardan öğrendiğim kadarıyla CoCore kernel cihazı hızlandırıyor, donma, takılma olayı düzeliyor demişlerdi, ben de uğraştım ve başarılı bir şekilde CoCore E-6.0'ı attım cihaza. Gayet normale döndü.
Yani şöyle söyleyim; çok aşırı bir hızlanma değil tabii ki ama donma ve takılma kasılma falan hemen hemen yok gibi, hızı ise Gingerbread 2.3.6 yüklüykenki hali gibi.

Acaba seninki nasıl? fişek gibi mi yoksa normal sorunsuz bir şekilde mi çalışıyor.

Bir de, CyanogenMod'un çok iyi olduğunu, bizim cihazları çok daha hızlı ve akıcı hale getirdiği söyleniyor. Bu doğru mudur? Bir bilgin ya da fikrin var mı CM hakkında?

smlkc

Üye
    Konu Sahibi
CyanogenMOD 10.1 kurdum bugün cihaza makina cenaze gibi oldu bende 4.1.2 Jelly Bean StockROM yüklü XXLPE sürümü. CoCore Kernel ve de-odexed yazılım ile modlanmış vaziyette cyanogenmod dan çok çok daha sabil root lu olarak kullanıyorum kesinlikle tavsiye ederim

tuintu

Üye
CyanogenMOD 10.1 kurdum bugün cihaza makina cenaze gibi oldu bende 4.1.2 Jelly Bean StockROM yüklü XXLPE sürümü. CoCore Kernel ve de-odexed yazılım ile modlanmış vaziyette cyanogenmod dan çok çok daha sabil root lu olarak kullanıyorum kesinlikle tavsiye ederim

Kernel Sürümü: 3.0.31-CoCore-E-6.0
cocafe@ubuntu #2
SMP PREEMPT Wed May 1 12:21:46
CST 2013

Benim cihazın bilgileri yukarıda görüldüğü şekilde şu an.
Yani bu şekilde CyanogenMod'dan daha stabil diyorsun?
Ama ben biryerlerde CM10.1 sürümünün değil de 10 sürümünün daha stabil olduğunu duymuştum. 10.1 henüz daha geliştirme aşamasında mıymış neymiş.

CM'yi kurmak istiyordum çünkü bugün dışardaydım, bazı uygulamalar açıktı, bir de müzik çaları açtım, bir ara müzik çalarken atlamaya, pause yapmaya ve müzik çalar kapanmaya başladı. telefonu yeniden başlattım, baktım arkaplanda müzik çalar hâlâ açık falan..
Bir de durup dururken Google voice search kendi kendine açılmaya başladı. manyaklaştı yani telefon açıkçası. sonra düzeldi. ama ben hepten sinir oldum.
Acaba dedim benim son kurtarıcım Cyanogen miydi? ama şimdi de sen böyle diyince hepten kararsız kaldım. Napıcaz, nasıl cihazı sorunsuz kullanmaya başlayacağız hiç bilmiyorum :(
Iphone'a geçiş yapmayı hiç istemiyorum. İnşallah Android bizi kaybetmez :(

a2if

a2if

Üye
Arkadaşım çok teşekkürler, güncelleme harika çalışıyor, türkçe dil desteği de var. Tek sorun ram den biraz fazla götürüyor. Yüklemeyi düşünen arkadaşlar gönül rahatlığıyla deneyebilirler.
Bu arada bu versiyon için rootlu firmware oluşturabilecek birileri var mı acaba, malum binary sayacını artırmak istemiyorum rootlarken.
bende çıkmadı türkçe dil desteği sonradan falanmı kuruyorsun acaba kardeşim.

- - - Eklendi - - -

Buyrun arkadaşlar çok şikayet etttiğiniz 4.1.2 sürümünün hataları giderilmiş stockrom'u kararlılık güncellemesi.
telefonum yavaş kilitleniyo takılıyo diyenlere. Yazılımı yüklemeden önce telefonu resetleyip tekrar yazılımı güncelleyin.

Yeni yükleyecek arkadaşlara bunu tavsiye ederim . En hızlı doğru çalışan rom Türkçe destekli.

smlkc

Üye
    Konu Sahibi
bende çıkmadı türkçe dil desteği sonradan falanmı kuruyorsun acaba kardeşim.

- - - Eklendi - - -

Türkçe dil desteği yoksa ve telefon root lu ise play store da Language Enabler var yükle telefonuna türkçeyi seç yükle kapat aç türkçeyi seç.

ferdi4820

Üye
öncelikle bu güncelleme için çok teşekkürler. 1. uygulamayı odin ile yükledim şuan telefon kusursuz çalışıyor 2. ve 3. uygulamaların yüklenmesi gerekiyormu

ferdi4820

Üye
odin den pda kısmıyla yüklicez dimi

artist0064

artist0064

Üye
bunu yükledikten sonra dikey klavye tiplerinde bulunan el yazısı kutusu 1 ve 2 gitti nasıl geri getireceğim yardım lütfennn

ferdi4820

Üye
ram den çok fazla harcıyor ne yapabilirim bazen 500 ün üzerine çıkabiliyor yardımcı olurmusunuz

Üst Alt