Gözüne sinek yumurtladı!


ANIL

ANIL

Admin
Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde 29 yaşındaki Mehmet Orhan'ın sinek kaçan gözünden 20 kurtçuk çıkarıldı. Sineğin, Orhan'ın gözüne yumurtladığı saptandı.
Bodrum İlçesi'nde bir kuaförde çalışan Mehmet Orhan, gözündeki bir ağrı nedeniyle Özel Bodrum Hastanesi'ne başvurdu. Üç gün ağrı çeken ve ağrı geçmeyince doktora başvuran Orhan'ın gözüne kaçan sineğin yumurtladığı belirlendi ve 20 kurtçuk haline gelen sinekler yapılan operasyonla çıkarıldı. Orhan, "Gözüm 3- 4 gün ağrıyınca önce arkadaşlarıma gösterdim. Onlar kurtları görünce paniğe kapıldık, hemen hastaneye geldik. Gözümü kaybedeceğimi sandım ama başarılı geçen bir operasyon sonrası sağlığıma kavuştum. Gözümden çıkan kurtçuklar beni de şaşkına çevirdi" dedi.

Orhan'ın operasyonunu gerçekleştiren Özel Bodrum Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Opr. Dr. Nalan Özbirecikli hastanın gözünden 20 kurtçuk çıkardıklarını belirterek, "Bu tip hastalar göz polikliniklerine genelde sinek veya böcek göze çarptıktan sonra larva bıraktıkları için batma, kızarıklık, sulanma, şikayeti ile başvururlar. Ancak Mehmet Bey böyle bir şey fark etmemiş. Bize geldiğinde gözünü kaybedeceğini sandığı için oldukça endişeliydi. Özellikle kurtların gözün arkasından beynine gitmesinden korkuyordu. Kendisine böyle bir risk olmadığını ve olayın nedenini açıkladığımda oldukça rahatladı. Bu tip hastaları 2, 3 bazen 4 kere kontrole çağırıp tüm kurtların temizlendiğinden emin oluruz. Bu olayda da böyle yaptık. Çok sık görülen bir vaka olmamakla beraber daha önce de 15 civarında bu şikayetle başvuran hastam olmuştu" dedi.
 


MaxipmaN

MaxipmaN

Üye
geçmiş olsun sevindim hemşerime
 

by-pegasus

Üye
:blink:
 
Gokcenyrc

Gokcenyrc

Üye
:blink:
 
zombaka

zombaka

Üye
:sopa2:
 
İhtiyar007

İhtiyar007

Üye
Geçmiş olsun dileklerimizi sunalım...
 
0MG90

0MG90

Üye
Bunu da gördük...
 
  • Beğen
Tepkiler: Baranbaris
fk555897

fk555897

Üye
Böcek ve sinek tarzı hayvanları oldum olası sevmedim. Allah korumuş.
 
  • Beğen
Tepkiler: The SLayeR
The SLayeR

The SLayeR

Üye
gecmis ola..
 
Quantal Quetzal

Quantal Quetzal

Üye
Kara sineğe karşı huyum bir kat daha arttı şimdi. Iyy
 
  • Beğen
Tepkiler: The SLayeR
foreverthe

foreverthe

Üye
Geçmiş olsun vallaha çok berbat bir şeydir.
 
Üst Alt