Google+'ın İlginç İstatistikleri

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
SHS

SHS

Üye
    Konu Sahibi
Google+'ın İlginç İstatistikleri
Sosyal medya dendiğinde Türkiye'den katılan kullanıcıların sayısı hep ilk sıralarda olur. Özellikle Facebook'da Türkiye'nin yeri ayrı.

Google'ın yaz aylarında açtığı ve hızlı bir başlangıçtan sonra durgunlaşan yeni sosyal ağı Google+, çeşitli kullanıcı istatistikleri paylaştı. Bu istatistiklere göre ilginç sonuçlar çıkıyor.

Evet Google+'ın önemli istatistiklerini madde madde sıralayalım. İsteyenler grafiklere ve yazının tamamına buradan ulaşabilir.

-Mesela Google+'ın yüzde 70'i erkek kullanıcılardan oluşuyor. Bayan sayısındaki bu düşüklüğün sebebi ise pek bilinmiyor.

-Google+ üyelerinin ağırlığı öğrencilerden oluşuyor. Yüzde 20.64 değerindeki öğrenci grubunu, yüzde 2.74 ile yazılım mühendisleri takip ediyor. Üçüncü sırada ise yüzde 2 ile danışmanlar yer alıyor.

-Google+ üyelerinin yüzde 31.49'u ABD'den erişim sağlıyor. Hindistan ve Brezilya ise 2. ve 3. olarak takip ediyor. Ülkemiz ise yüzde 1.13 ile 15. sırada yer alıyor.

-Google+ kullanan Türk sayısı ise 1 milyon.

-Google+'ı kullananların yaş ortalamasının yüzde 50.4'ünü 18-24 yaş aralığındaki kullanıcılar oluşturuyır. Bu grubu yüzde 28.1 ile 25-34 yaş grubu takip ediyor. 55 yaş ve üzeri ise Google+'ın yüzde 6'sını oluşturuyor.

Durgunluk döneminden tekrar yükselişe geçmek isteyen Google'ın, Google+'a biraz daha önem vermesi bekleniyor. Önümüzdeki günlerde bayanlara yönelik ilgi çekici çalışmalar yapılabilir.

Alıntı.

Amaru Shady

Amaru Shady

Üye
8 ay sonra ben de girebileceğim :D

SHS

SHS

Üye
    Konu Sahibi
ben girsem mi bilmiyorum :ehe

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt