Google I/O 2017 etkinliğinin düzenleneceği tarihler belli oldu

Sponsorlu Bağlantılar

Kingmortall

Kingmortall

Üye
    Konu Sahibi
Google I/O 2017 etkinliğinin düzenleneceği tarihler belli oldu

Google, mobil dünyanın en etkili isimlerinden ve özellikle de yazılım tarafında kendini gösteriyor. Firmanın geliştirdiği Android işletim sistemi şu anda hem akıllı telefon, hem de tablet pazarında açık ara en çok kullanılan mobil işletim sistemi olmakta.

Diğer taraftan giyilebilir cihazlar için de Android Wear'ı geliştiren firma, ayrıca ChromeOS adında başka bir işletim sistemini de geliştirmeye devam ediyor. Bu işletim sistemi de başta Chromebook modelleri başta olmak üzere farklı cihazlar da yer almakta.

Google, her sene Google I/O adı ile bir geliştirici konferansı düzenlerken, bu etkinlikte yeni ürünleri, teknolojileri ile ilgili olarak bilgiler veriyor ve ayrıca duyurular gerçekleştiriyor. Bu sene de firma yine Mayıs ayında Google I/O 2017 adı ile etkinliğini düzenleyecek ve firma, 17 ve 19 Mayıs tarihlerini etkinlik tarihi olarak belirlemiş.

Google, aslında etkinlik tarihini bir bulmaca ile açıkladı. Google Developers Twitter hesabı üzerinden yayınlanan bir bulmaca da etkinlik tarihi ortaya çıkıyor. Geliştirici konferansı geçtiğimiz sene olduğu gibi yine Shoreline Amphitheater'da gerçekleştirilecek.

Henüz Google'ın ne gibi duyurularınıGoogle I/O 2017'de gerçekleştireceğine dair bilgi bulunmuyor. Büyük ihtimalleAndroid ve Android Wear'ın yeni sürümleri için duyurular gelebilir. Yeni bir cihaz duyurusunun gelip gelmeyeceğine dair bilgi de şu an için bulunmuyor.

Üst Alt