Google Chrome’da Bildirimler Nasıl Engellenir?


TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
1570530463087.png

İnternet kullanımı günümüzde hiç kimsenin istemediği ve tarayıcının yeni bir penceresinden davetsiz bir konuk olarak beliren pop-up reklamlar ve otomatik oynatılan videolar yüzünden giderek daha çok etkileniyor. İnternet sitelerinin büyük bir kısmı, işleri daha da kötü hâle getirmek için bildirim almak isteyip istemediğinizi sorarak size iyi davranmaya çalışır.
Bildirim istekleri ilk başlarda bildirimlerin üzerinde daha çok kontrol sahibi olduğunuzu hissettirebilir ama aslında çok büyük bir sıkıntı içerisine girebilirsiniz. Neyse ki bu bildirimlerden sonsuza kadar kurtulmak mümkün.
Bu yazıda, daha önceden izin verdiğiniz bildirim isteklerini nasıl iptal edeceğinizi açıklıyoruz. Bildirimlerden sonsuza kadar kurtulmak için yazıyı okumaya devam ediniz.

Google Chrome’da Bildirimler Nasıl Engellenir?
  • Google Chrome tarayıcınızı başlatınız. Tarayıcınızın sağ üst köşesinde bulunan üç noktaya tıklayın ve “Ayarlar” yazısına tıklayarak ayarlara gidiniz.
  • Ayarlar bölümünde ise “Geliişmiş” bölümüne gelene kadar aşağıya kaydırmaya devam ediniz.
  • “Gelişmiş” yazısına tıklayın. “Gizlilik ve Güvenlik” bölümüne gelin ve burada “Site Ayarları”nı seçin.
  • Burada “Bildirimler” butonuna tıklayın.
  • Burada bildirim isteğini onayladığınız tüm internet sitelerini ve bildirim isteğini reddettiğiniz tüm internet sitelerini görüntüleyebilirsiniz.
  • Google Chrome, bildirim isteklerinin onaylanmadan önce size sorulması için varsayılan olarak ayarlıdır. Bildirimine izin verdiğiniz internet sitesinin sağında yer alan üç noktaya tıklayarak bu sitenin bildirimlerini engelleyebilir ya da verdiğiniz izni geri çekebilirsiniz.
 

Ekli dosyalar

Son düzenleme:


Üst Alt