Gol kralı Gomis sahaya iniyor

Sponsorlu Bağlantılar

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
    Konu Sahibi
Gol kralı Gomis sahaya iniyor
Süper Lig’de 28 kez fileleri havalandırarak gol kralı olmayı garantileyen Gomis, bugün sahaya hem rekor hem de ilk şampiyonluk sevincini yaşamak için çıkıyor. Yıldız futbolcu, kritik maç öncesi oldukça iddialı.

Bafetimbi Gomis... Sezon başında 2.5 milyon Euro bonservis karşılığında Galatasaray’a geldiğinde kimse böylesine müthiş bir performans beklemiyordu. Ancak 32 yaşındaki Fransız yıldız, sezona damgasını vurmayı başardı. Ligde rakip fileleri 28 kez havalandıran tecrübeli futbolcu, gol kralı olmayı garantiledi. Bugün 1 gol daha atarsa, Alex de Souza’ya ait 1 sezonda en fazla gol atan yabancı oyuncu unvanını da tek başına ele geçirecek. Gomis ayrıca henüz şampiyonluk sevinci yaşayamadı. Yıldız futbolcu ilk lig şampiyonluğu kupasını da Galatasaray formasıyla kaldırmak istiyor.

‘Ne gerekiyorsa yaparız’

Kritik maç öncesi yakın çevresiyle konuşan Gomis’in, “İlk şampiyonluğumu yaşamak için sabırsızlanıyorum. Çok heyecanlıyım ve bunu gol krallığından daha fazla istiyorum. Bu kesinlikle takımın başarısı. Ben sadece bu takımın bir parçasıyım. Son maçımızda da hep birlikte ne gerekiyorsa yaparak şampiyon olacağımızdan hiç şüphem yok” ifadelerini kullandığı öğrenildi.