Püf Noktası GM Discovery Recovery Açamayanların Çözümü ve Boot Fix

Sponsorlu Bağlantılar

03ramazan

03ramazan

Üye
    Konu Sahibi
onlar recovery linki vermiş ama çince gibi onu yuklesem sonra burdan cmw kursam olur heralaçilmiyorD
Cwm kuramazsın bu dosyayla iyice bozma telefonu bence cwm kuarasan ya da farkli bi recovery yuklersen telefona garanti dşı kalir. Recovery açilmiyormuş zaten adamlar bilemez birşeybyaptigini garantinyapsinnişte ama sen bilirsin yinede

SAMSUN555555

SAMSUN555555

Üye
Discovery air, orijinal adı blu life

OFFCENT

OFFCENT

Üye
Hic bi recovery olmuyor artik Vazgeçtim :)

OFFCENT

OFFCENT

Üye
:(
Peki arkadaşlar SP flash tool telefonu görmüyor driver atsaniza bana :) Recovery menü anca öyle açılacak gibi :)

mustafa gürbüz

Üye
s.a ben yapmaya çalışıyorum ama hata veriyo ne yaptıysam kndi cwm sinden baska yukeyemedim bu da işe yaramiyo yardım eder misiz. error copying the file.please send me the log file to solves this dio

03ramazan

03ramazan

Üye
    Konu Sahibi
s.a ben yapmaya çalışıyorum ama hata veriyo ne yaptıysam kndi cwm sinden baska yukeyemedim bu da işe yaramiyo yardım eder misiz. error copying the file.please send me the log file to solves this dio
Farlı bir hata bu hiç bôyle bir hata başıma gelmediği için bilmiyorum ama genelde bu yöntem işe yaradı milletce.

veliahht

veliahht

Üye
s.a arkadaşım bu flash programı ile cwm değilde mesela zip şeklinde olan bi klavye programını cwm den yükler gibi yükleyebiliyormuuz?

by_rage

Üye
Arkadaşlar telefonu garantiye gondermem gerekiyor ve legend 10 yüklemiştim,sıkıntı şu; orijinal jb rom'a döndüm ve KitKat güncellenmesini yaptm hafıza kartı da dahil olmak üzere formatladm ama legend'de root sisteme gömülü olduğu için gitmiyor ki KitKat yüklü olmasına rağmen yani söylediğimiz adımlarla yapmama rağmen hala rootlu görünüyor.şuan KitKat final yüklü çözüm olarak deneme yanılma yönteminden yararlanarak king root ile rootladm ve king user ile root kaldırdım hala rootlu görünüyor cihaz ne yapsam düzelir garantiden çıktı cihaz :) göndermiyorum :(

malii48

Üye
telefon brıck oldu dıscovery yazısında takılı kalıyo oncekı rom orjınal romu hıc rom atılmamıs. sunu sorcam sana telın normal recovery modundan cwm yukleye bilir miyim ?

SAMSUN555555

SAMSUN555555

Üye
Flash Tool ile yükleyebilirsin

• Beğen
Tepkiler: ekooOeko

ekooOeko

Üye
İmdat gene olmadı baslayacam tel verim yardim et yaaaâ noolur ya

akfslgn

akfslgn

Üye
GM discovery-I telefononuzda stock ya da custom recovery e bir türlü giremiyorsanız bu yazı ile CWM ya da PHRİZ Recoverye sorunsuz girebileceksiniz!

///////////////////////////////////////////////

--->BAŞLAMADAN ÖNCE TELEFONUNUZ *ROOTLU* OLMALIDIR!<---
-Önce işimizi görecek programımızı indirelim.
Google Play:

Alternatif Link:

-Sonra Kurmak istediğimz recovery dosyamızı indirelim.
Phriz recovery ;

Cwm Recovery ;

-Linklerden istediğiniz recovery dosyasını indirdikten sonra hafıza kartınızın ana dizinine atın.
-Flashify programımızı açalım.
-Programı açtığımızda 'recovery image' seçeneğine girelim.
-Hafıza kartımızın ana dizinine attığımız recovery dosyamızı seçelim ve onaylayalım(root izni gelirse onu da onaylayalım) ve program flaşlayacaktır.
-15-20 saniye gibi süre sonunda program bize 'telefon recovery de başlasın mı?' diye soru soracaktır.Onaylayalım ve telefonumuz CWM ya da PHRİZ recovery modda açılacaktır.

----------------------------------------------------------------

BOOT Fix;
Discovery-1 modeline ROM attınız (örn:miui lewa samsung s4) ve açılışta takılı kaldıysa bu dosyayı SADECE AÇILMAYAN ROM'larda CWM den hiçbir sıfırlama yapmayıp flaşlayın.
Buyrun Link;

NOT:
Benim telefonum 16 GB modeli olduğu için sadece bunda denedim.4 GB modelinde de yüksek olasılıkla olacaktır.

NOT2:
Pogram kısıtlı olduğu için günde sadece 3 kez flaslama yapmaníza olanak sağlıyor(kısıtsız fu ll çalışanını bulamadım yani yok).Ama siz telefonunuzdaki saati 1 gün ileri alaraktan SINIRSIZCA flaşlama yapabilirsiniz.
Kolay Gelsinn.. :)

NOT3:
İznim olmadan paylaşana HAKKIMI HELAL ETMİYORUM..!
Kardeş discovery-II ye de uyar mı?

senol2006

Üye
telefon brıck oldu dıscovery yazısında takılı kalıyo oncekı rom orjınal romu hıc rom atılmamıs. sunu sorcam sana telın normal recovery modundan cwm yukleye bilir miyim ?
Yükleyemezsin...

modesthuman

Üye
ben gm discovery modeline mobileuncle tools ile recovery kuruyorum kuruyor ama yeniden başlarken twrp modda başlamıyor ne yapmalıyım

abdo02

Üye
Ben yükledimde dosya kopyalanamıyor hatası alıyorum

gokyuzu54

Üye
Allah razı olsun kardeş neler yaptım olmadı seninki oldu :)

• Beğen
Tepkiler: kadir.ozel2

Üst Alt