GM Discovery Kitkat CWM

Sponsorlu Bağlantılar

tcfb

tcfb

Üye
    Konu Sahibi
GM Discovery Kitkat CWM
Merhaba arkadaşlar . Uzun süredir telefonuma cwm arıyordum sonunda @byAndroid hocam imdadıma yetişti . Fakat indirdiğim sitede program linki kırık ve driverlar çalışmıyordu . Bende başka kaynaklardan derleyerek kısa ve basit bir rehber hazırladım . Umarım başka hiçbir yerde çalışan bir cwm bulamayan arkadaşlara yardımım dokunur . Aşağıda tüm dosyaları içeren bir indirme linki vericem .

Nasıl Yüklenir ?
Eğer MT65xx Preloader Driverini daha önceden yüklediyseniz 1. aşamayı geçin .

1-) Driver Yükleme

* Bilgisayarıma sağ tıklayıp özelliklere gidin . Aygıt yöneticisi > yukarıda bulunan eyleme basın > eski donanım ekle ye tıklayın . ( eğer eski donanım ekle görünmüyorsa belirli aralıklarla eyleme basın )

* İleri > listeden seçeceğim donanımı yükle > İleri > Disketi var > gözat ( Burada indirdiğiz dosya içerisinde bulunan Driver/Win7 klasöründe işletim sisteminiz kaç bitse onu seçiyorsunuz 64 bitse usb2ser_Win764 32 bitse usb2ser_Win 'i seçin )

* Tamam > ileri > ileri eğer uyarı gelirse yinede yüklemeye devam et diyorsunuz ve yükleniyor .

2-) CWM Yükleme

* SP FlashTool içerisindeki Flash_tool'u yönetici olarak çalıştırın

* Scatter-loading seçeneğine bastıktan sonra CWM klasörü içindeki scatter dosyasını seçiyoruz .

* Download seçeneğine bastıktan sonra telefonu bataryasız bir şekilde bilgisayara bağlıyoruz .

* Driverlarınızda bir problem yoksa , yükleme kısa bir süre içinde başlayacak ve yeşil halkanın görünmesiyle son bulacaktır.

* Telefonu ve Programı kapatın .

* Power ve sesaçma tuşlarına basarak cwm ekranını açabilirsiniz .

Tüm sorumluluk kulanıcıya aittir .

Cwm Dosyası Alıntıdır >

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Southpaw ve byAndroid

SHS

SHS

Üye
Teşekkürler

tcfb

tcfb

Üye
    Konu Sahibi
:rica:

cihatgs

Üye
cmw tam olarak ne işe yarıyor ?

cihatgs

Üye
Kardeşim Sadece Google'da Cwm ne işe yarar dediğin zaman direk karşına çıkıyor . ama ben yinede linki vereyim buradan bakabilirsin .

CWM Nedir Ne İşe Yarar (Bilgilendirme) - MaxiCep
sgl kardeşim. google de aradım zaten. benim kastım orjinal kurtarma modu var bunun extrası ne anlamında idi. biraz eksik anlattım =) daha sonra bunda yedekleme felan yapabildigimi gördüm. ama bazı özelliklerini tam anlayamadm. bu cmw yi açıklayan bi yazı var mı acaba

byAndroid

byAndroid

Üye
Ellerine sağlık yapamayanlar için çok iyi bir rehber olacaktır

tcfb

tcfb

Üye
    Konu Sahibi
Kardeşim Sadece Google'da Cwm ne işe yarar dediğin zaman direk karşına çıkıyor . ama ben yinede linki vereyim buradan bakabilirsin .

CWM Nedir Ne İşe Yarar (Bilgilendirme) - MaxiCep
sgl kardeşim. google de aradım zaten. benim kastım orjinal kurtarma modu var bunun extrası ne anlamında idi. biraz eksik anlattım =) daha sonra bunda yedekleme felan yapabildigimi gördüm. ama bazı özelliklerini tam anlayamadm. bu cmw yi açıklayan bi yazı var mı acaba
kısaca ben sana açıklayayım daha çok sistem üzerinde değişiklik yapacaksan kernel rom eklenti gibi şeyler cwmden yüklüyorsun . farklı romlar denerken backup restore bölümünden yedek alıyorsun son attığın mesaja kadar hepsini yedeklemiş oluyor . ve buradan rom deneyip beğenmezsende tekrar temizlik yapıyorsun ve önceki şekline döndürebiliyorsun
Ellerine sağlık yapamayanlar için çok iyi bir rehber olacaktır
sizin sayenizde :tşk:

Southpaw

Southpaw

Üye
:tşk:

Üst Alt