GM5 Plus GM 5 Plus MIUI 8 STABLE [PATCH ROM]

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
GM 5 Plus MIUI 8 STABLE [PATCH ROM]
GM 5 Plus MIUI 8 ROM

Merhaba arkadaşlar, bugün sizlere uzun zamandır beklediğiniz efsane rom MIUI 8 i paylaşıyorum.
Stock Marshmallow sürümü taban alınırak "PATCH ROM" tekniği ile hazırlanmıştır. "CM PORTU" değildir.
Bu yüzden arayüz hızı, stabilite ve pil performansı yönüyle en az stock rom kadar iyidir.

Çalışan Özellikler (What's working):
WI-FI
Bluetooth
Ses (Sound)
Kodlama/ Kod çözme (Encoding/ Decoding)
Kamera (Camera)
Şebeke (RIL) :troll1:
GPS
Sensorler (Sensors)

Çalışmayan Özellikler (What's not working):
Bildirim panelindeki el feneri butonu çalışmıyor (Bir sonraki sürümde düzeltilecek)

NOT:
Tema uyguladıktan sonra cihazı yeniden başlatmanızı tavsiye ediyorum. Aksi taktirde arayüzde bazı hatalar olabilir.

Değişiklik Listesi (Changelog):

[2017.01.12]
- Sorunsuz ilk sürüm yayımlandı.

[2017.01.16]
- Pico paket google uygulamaları roma dahil edildi. (rehber senkronizasyonu sorunsuz çalışmaktadır.)
- Sogou Klavye romdan kaldırılarak yerine Google Gboard klavyesi eklendi.
- Varsayılan temaya 3000 adet ikon eklendi. (Teşekkürler @SERKAN75 , @Orochi™)
- Modem ve bootloader sürümü güncellendi.
- Performans iyileştirmeleri yapıldı.

İçeriği görebilmek için Giriş yap veya üye ol.

Kurulum:
Cihazınızda forumda olan TWRP recovery kurulu değilse kurmalısınız.

İlk kez custom rom kuruyorsanız;
TWRP recoveryden temizle bölümüne girin, veriyi biçimlendir seçeneğine basın.
Çıkan ekranda boş alana 'yes' yazın ve sağ altta bulunan buton ile onaylayın (Bu işlemden sonra cihazınızdaki tüm veriler sıfırlanacaktır, yedek alınız)
Daha sonra Yükle bölümünden indirdiğiniz rom dosyasını bulup seçin, Altta bulunan butonu kaydırarak romu yükleyin.
Ardından cihazı yeniden başlatın.

Cihazınızda herhangi bir custom rom kurulu ise;
TWRP recovery'yi açın temizle bölümüne girin, altta bulunan butonu kaydırın.
Daha sonra Yükle bölümünden indirdiğiniz rom dosyasını bulup seçin, Altta bulunan butonu kaydırarak romu yükleyin.
Ardından cihazı yeniden başlatın.

Cihazınıza Google Play Store kurmak istiyorsanız;
R2 sürümü ile birlikte google uygulamaları roma dahil edildi. Herhangi bir işlem yapmanız gerekmiyor.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: muhendisakifbey, ÇaRşI 2387 ve papakudioflu

Desaparecido9454

Desaparecido9454

Üye
Gm 5 Plus ile custom romlar veriliyor ama Gm 4G yok üzdü açıkçası :( Gm 4G de bekliyoruz custom romlar

• Beğen
Tepkiler: Buğra
ÇaRşI 2387

ÇaRşI 2387

Üye
Teşekkürler paylaşım için

• Beğen
Desaparecido9454

Desaparecido9454

Üye
Bende şuan gm5+ olduğu için onunla ilgileniyorum :)
İlgilenen birisi veya birileri olmaz mı acaba içiniz de yönlendirme vs yapılsa forumda ilginen başkaları varsa bu işler ile :)

• Beğen
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
İlgilenen birisi veya birileri olmaz mı acaba içiniz de yönlendirme vs yapılsa forumda ilginen başkaları varsa bu işler ile :)
İnternette ararsanız gm 4g ile ilgili custom romları bulabilirsiniz şuan daha fazla yeni rom gelmiyor o cihaz için

SilentOne

SilentOne

Üye
rom iyi ama tuttum

• Beğen
ertu55

ertu55

Üye
Dün twrp ile stock romu yedekleyip miui kurdum ancak telefon her açılışta twrp ekranında açılıyordu yedeği geri kurmak istedim kurulum tamamlandı dedi ancak yine twrp ekranı açılıyordu.şuan stock romu geri kurdum bi yerde yanlış mı yaptım acaba tüm dediklerinizi uyguladım

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Dün twrp ile stock romu yedekleyip miui kurdum ancak telefon her açılışta twrp ekranında açılıyordu yedeği geri kurmak istedim kurulum tamamlandı dedi ancak yine twrp ekranı açılıyordu.şuan stock romu geri kurdum bi yerde yanlış mı yaptım acaba tüm dediklerinizi uyguladım
Linki güncelledim romun son halini indirip deneyin birde.

ertu55

ertu55

Üye
Linki güncelledim romun son halini indirip deneyin birde.
Tamam akşam deneyecem kardeşim sağolasın kolay gelsin
Birde birşey sorucam stock romda bende 4.5g şebeke sorunu var bu romda düzelirmi acaba sizde nasıl?

• Beğen
Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Tamam akşam deneyecem kardeşim sağolasın kolay gelsin
Birde birşey sorucam stock romda bende 4.5g şebeke sorunu var bu romda düzelirmi acaba sizde nasıl?
Düzelmez ne yazık ki :) bulunduğunuz bölge ile alakalı.
Operatörler farklı frekanslarda ihale yapıp satın aldıkları için operatöre göre değişir çekim durumu. En iyisi Turkcell

ertu55

ertu55

Üye
Aynı noktalarda huawei p8 lite ile 4.5g full çekiyor kendi sim kartımıda denedim onda başka sim kartta vodafone her ikiside ben yazılımsal olduğunu düşünüyordum o zaman donanımsal demekki

06Nurettin

Üye
bu romda volte yok... birde bu rom un android 7 veya 8 tabanlı güncelleştirmesi yokmudur..?

Üst Alt