Gitarlarda Akorların Yerleri(RESİMLİ)

Sponsorlu Bağlantılar

azbilele

azbilele

Üye
slm arkadaşlar gerçektende gitar çalmak çok zordur gerçekten emeğinize sağlık nasıl böyle şeyler konu başlıkları filan yaza biliriz teşekkürler :islik

sincarezindan

sincarezindan

Üye
süper palaşım :tşk:

- - - Eklendi - - -

süper palaşım :tşk:

onurca06

onurca06

Üye
teşekkür ederim çok işime yaradı.

turkejder

Üye
ben daha yeniyim de gitarda ondan isimlerinide verseydin bana daha yardımcı olurdu :) ama emeğine sağlık buda çok iyi

Silinen Üye 1710851

Silinen Üye 1710851

Kapalı Hesap
öğrenmek isteyen arkadaşlar.Önce Öner Yavuz hocanın tüm video derslerine çalışsınlar.sonra Selim Işık hocanın derslerine...Bu arada,
sol parmaklarınızı güçlendirin.küçük yumuşak toplar idealdir.sol parmaklarla tellere basma egzersizi yapın.videolarda var bu.sabredin iki şarkı çalmayla sakın şımarmayın.günde en az iki saat çalışın.zaman geçtikçe kol ve parmak kas ve kemikleri alışacak.akustik gitar çalan arkadaşlar tırnak uzattığında kırılmaması için şeffaf cila sürsünler.ben 49 yaşında başladım. 7 ay geçti basmadığım akor çalamadığım şarkı yok.ritim konusuna kafanızı takmayın. Zamanla kendiniz buluyorsunuz. Bu arada tablara esir olmayın.klavyedeki nota yerlerini ezberleyin ve tablodaki notaları okuyarak çalmaya çalışın.ben bu konuda yeniyim. Kendinize müzisyen demek istiyorsanız nota eğitimi alın bu şart.başlangıçta sorun yaşarsanız [email protected] postama yazın elimden geldiğince cevap yazarım. Akustik gitar ile başlayacak arkadaşlara bir tavsiye. Bazı akorların değişik basılışları vardır. A major veya B major. Akustiğin sapı dardır.parmaklar sığmaz.uzatmayayım.bu işi sevin sakın pes etmeyin işi öğrenince insan büyük haz alıyor. Müzikle sevgiyle kalın.

Üst Alt