General Mobile E-Tab 4 Root Rehberi


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
YENİÇeri1362

YENİÇeri1362

Üye
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından dağıtılan Android tabletGeneral Mobile E-Tab 4, birçok kısıtlama ile geliyor. Bunları kaldırmak için ilk etapta tableti root etmek gerek.

Gerekenler:
 • Windows İşletim Sistemli Bilgisayar
 • General Mobile E-Tab 4 Tablet
 • USB Kablosu

Her ne kadar şart olmasa da bu işlemi yapmadan önce Ayarlar altından tableti Fabrika Ayarlarına Sıfırlamanızı tavsiye ediyoruz. Bu işlem tablette yüklü olan bütün verileri silip EBA gibi uygulamaları da kaldıracaktır. Mesuliyet tamamen size aittir.

Adım adım General Mobile E-Tab 4 Root Rehberi:

 1. Uygulamalar menüsüne girin ve Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Sol kısımdaki seçeneklerden en aşağıya gelin ve buradaki "Tablet Hakkında" kısmına basın.
 3. Sağdaki kısımda en altta "Derleme Numarası" göreceksiniz. Buraya tam tamına 7 defa basın, Geliştirici Seçenekleri açılacak (Solda belirmeyebilir, ama açılacak)
  1. Eğer Geliştirici Seçenekleri soldaki kısımda belirirse buraya girin ve USB Hata Ayıklaması seçeneğinin yanındaki kutucuğu işaretleyin, çıkan uyarıya Tamam deyin.
  2. Herhangi bir Geliştirici Seçenekleri çıkmazsa Google Play Store'u açın ve buradan "USB Debug" diye aratıp ilk sırada çıkan uygulamayı yükleyin. Bu uygulama ile Geliştirici Seçenekleri'ne girebilirsiniz.
 4. Şimdi bilgisayarınıza Mobogenie adlı yazılımı yükleyin. Install Now demeniz yeterli.

 5. Yükleme bitince tableti bilgisayarınıza USB kablosu ile bağlayın. Mobogenie, tablete otomatik olarak bağlanmaya çalışacaktır:


  Bu işlem 5 dakika sürebilir, sabırlı olmanızda fayda var.
 6. Bağlantı gerçekleştiğinde programın ana ekranından My Phone seçeneğine tıklayın. Sonrasında da Oneclick Root > Root Nowdiyerek root işlemini başlatın: (Bu işlem için bazı dosyalar internetten indirilecek)


 7. Rooted yazdığında işlem bitmiş ve cihazın artık başarıyla root edilmiş demektir. Artık Google Play Store'dan Set DNS gibi uygulamalar indirerek kolayca DNS adresinizi değiştirebilirsiniz.

Alıntıdır...

Güncelleme Gelidiği için Tabletlere Bu Yol Artık Kullanılmamaktadır.
 

Son düzenleme:
 • Beğen
Tepkiler: akifd

ByKatre

ByKatre

Üye
Kardeşim MDM Aktifken Olmuyor Dediğin Root Haberin Olsun :)
 
YENİÇeri1362

YENİÇeri1362

Üye
Kardeş saten güncelleme geldi ondan MDM izin vermiyor artık.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt