gelen kargoyu almazsak ne olur

Sponsorlu Bağlantılar

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
Kardeşim bak haklısın diyorum halen dediklerinde sonuna kadar haklısın fakat durumlar farklı. Biri internet mağazası yani tacir sıfatı taşıyor ama bunun aldığı kişi tacir değil anlatabiliyor muyum? Arkadaşın aldığı kişi sıradan bir insan. Eğer tacir olsaydı bu hak hukuk doğru olurdu geçerli olurdu şimdiki durumda

• Beğen
Tepkiler: elektrosatis

CeRRaNo JoZAeF

CeRRaNo JoZAeF

Üye
Problemin kaynağı cevabını veriyor zaten.

@@DiAbLo@@

@@DiAbLo@@

Üye
Problemin kaynağı cevabını veriyor zaten.

Ya kardeşim sahibinden de adam ilan bırakınca bunu siteden bağımsız yolluyor bu yazılanlar get için. Ben 2 senedir mal satıyorum yahu orada. Neyse kardeşim mal alana hayırlı olsun almayana da daha iyisi nasip olsun. Hayırlı geceler

• Beğen
Tepkiler: mehsevim ve elektrosatis
elektrosatis

elektrosatis

Üye
Kardeşim Farzet sen bir ürün aldın, mesela modem. İşini görmedi; ne yapacak o ürünü?

tamam bu dusuncede haklisinda saticinin hatasini bu. Once siparis vermis sarj aletini tamam vazgecebilir ama sonucta istemis bu urunu karsidaki bi emek sarfetmis kanunu bosver hak yokmu ortada kul hakki? Adam belki 10 tl bile kazanmiycakti urunden ama bosu bosuna hem kar etmedi hemde 10 tl cebinden verdi
Ya kardeşim sahibinden de adam ilan bırakınca bunu siteden bağımsız yolluyor bu yazılanlar get için. Ben 2 senedir mal satıyorum yahu orada. Neyse kardeşim mal alana hayırlı olsun almayana da daha iyisi nasip olsun. Hayırlı geceler

sabaha kadar konussak anlasamayiz kardes. Cunku konustugumuz farkli seyler biz hak hukuktan bahsediyoruz o arkadas sozlesmeden

• Beğen
Tepkiler: @@DiAbLo@@ ve CeRRaNo JoZAeF
CeRRaNo JoZAeF

CeRRaNo JoZAeF

Üye
tamam bu dusuncede haklisinda saticinin hatasini bu. Once siparis vermis sarj aletini tamam vazgecebilir ama sonucta istemis bu urunu karsidaki bi emek sarfetmis kanunu bosver hak yokmu ortada kul hakki? Adam belki 10 tl bile kazanmiycakti urunden ama bosu bosuna hem kar etmedi hemde 10 tl cebinden verdi

Tamam kul hakkı konusunda haklısın, ama profesyonel düşünürsen bu bu şekilde yürümüyor, ben her gelen müşteriye ürünü en azından 15 veya 20 dakika anlatıyorum. Müşteriye diyorki d bi düşünelim. Bende diyorum düşün bakalım. Bu senin hakkın ama gidip başkasından ürün alıyor. Kardeşim sen yinede o şekilde bişey alacağında bu şekilde karar verme. İyi yönleride var kötü yönleride. Alacağın yada yapacağın bazı şeyleri ya kalbine sorarsın mantıklı gelmiyorsa kafana sorarsın.

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Cayma hakkı yok demedik ki! Durum şu; Arkadaşımız ürünü teslim almıyor, ürünün geri iade edilmesini bekliyor. Cayma hakkı dediğimiz şey ise, ürünü teslim alırsın baktın ürün hoşuna gitmedi ya da ne bileyim arızalı filan o zaman satıcıya bunu bildirir ürünü teslim edersin. Bu durumlarda kargo ücretinin satıcıya ait olduğunu bilmeyen yoktur herhalde.

Neyse çok fazla uzatmaya gerek yok bakalım sonuç ne olacak. Gökhan durumun sonucunu bize yazar artık. Birde lütfen büyük harflerle mesaj yazmayalım.;)

• Beğen
Tepkiler: Kingmortall
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Eğer İStermiyorsan Kargo ÜCretini Öde Öyle Gönder Adamı Zararı Sokma İnsanlık Hali Olur Böyle Şeyler Fakat Kendini O Adamın Yerine Koy Hatta İçine 5 TL Koy Satıcıyada MEsaj At Ürünü İstemiyorum Diye Kargo Ücretinide Öde Zarar Yapmasınlar Zaten Çok Bi Karla Şatiş Yapmiyorlar

Kingmortall

Kingmortall

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaslar adama ayip olmasin diye kargoyu almak istiyorum fakat 2 kg altindakı kargolar 7 gun bekliyomuş bu 7 gunun içine hafta sonlarida dahilmi bide cumartesi acıkmıdir bu ptt kargo gidip alacagim sarj aletini

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
sen alana kadar gitmiştir o ürün :gul: , Allah bilir aramamışsındır satıcıyı hala

• Beğen
Tepkiler: Kingmortall
Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
gönlü olsunda :)

Kartal413

Üye
Arkadaşlar ben kuytırık bi istegram sayfasında bir mont sipariş ettim sonra araştırdım öyle bi marka yokmuş oyle bi sayfa yokmuş gelen kargoyu almasam ne olur
Abi ben kuytırık bi istegram sayfaskndan mont sipariş ettim sonra araştırdım oyle bi sayfa yokmuş öyle bi marka yokmuş gelen kargoyu almasam karşı taraf bişi yapabilirmi arıyorum tekefonlarıma cevap vermiyolar hiç bir iletişim saglayamıyorum

korayertaş

korayertaş

Üye
Şubeden alacaksın hocam. Ne yapacaksın.

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
ne çakallar var ya :ehe

hiç bir şey olmaz adam kapına dayanacak değil.

___kaptan___

___kaptan___

Üye
Bir süre Sürat kargo da çalıştım kardeşim bizzat kargoyu kapıya kadar götürüyorum ücreti söylüyorum gerek ücret fazla diyorlar gerek başka bahaneler buluyorlar ben kabul etmek istemiyorum sorun olur mu diyorlar, her hangi bir sorun yok diyip tekrar kabul edip etmediğini teyit edip kargo üzerindeki barkod kısmına gerekli notu düşüyor tekrar geldiği adrese gönderiyoruz, herhangi bir sorun olmaz yani :):gozkirp:

Misafir - 73231

Telefonda kapıda ödeme ile bir sipariş verdim aradılar siparişi onaylıyormusunuz diye evet dedim ama iptal için aradığımda kapı duvar olmuş muhatap yok kargo gelmedi iptal etmek istiyorum edemiyorum kargoyu kabul etmesem bir sıkıntı olurmu

• Beğen
Tepkiler: Baydırman ve Silinen Üye 2553318

Silinen Üye 2553318

Kapalı Hesap
Telefonda kapıda ödeme ile bir sipariş verdim aradılar siparişi onaylıyormusunuz diye evet dedim ama iptal için aradığımda kapı duvar olmuş muhatap yok kargo gelmedi iptal etmek istiyorum edemiyorum kargoyu kabul etmesem bir sıkıntı olurmu
kargoya göre değişir. bazısı geliyor kapıya bırakıyor, bazısı başkasına bırakıyor "git ordan al" diyor. ama iyi biri denk gelirse yapılması gerekeni yapar ve kargoyu şubeye geri götürür. ordan da sipariş ettiğin yere..

• Beğen
Tepkiler: Baydırman

Üst Alt