GDesk v0.33g Signed - Kurulum ve Temaları 5800/n97

Sponsorlu Bağlantılar

cyxaoc

cyxaoc

Üye
    Konu Sahibi
GDesk v0.33g Signed - Kurulum ve Temaları 5800/n97
arkadaşlar öncelikle alıntı olduğunu belirtmek istiyorum hazırlayan arkadaşın hakkına girmek istemem donanımhaberden bakieryigit'den alıntıdır...

Program Hakkında bilgi:

Telefonunuza masaüstü görünümü kazandıran..sadece görünüm değil ayrıca uygulamalarıda kullanabileceğiniz bi program Türkçe dili mevcut fakat Türkçe olarak kullanabilmeniz için Telefonunuzuda Türkçe kullanmanız gerekmektedir yani defult dilimiz Türkçe olmalı..

Program Signed yani sertifikalıdır Nokia 5800 XM , N97 ve OS9.4 (s60v5) işletim sistemi kullanan Telefonlarda çalışmaktadır.Bu telefona sahip olan herkes verdigim dosyalarla rahatça Telefonlarına kurulum yapıp kullanabilirler...
Program Hakkında bilgi :

Telefonunuza masaüstü görünümü kazandıran..sadece görünüm değil ayrıca uygulamalarıda kullanabileceğiniz bi program Türkçe dili mevcut fakat Türkçe olarak kullanabilmeniz için Telefonunuzuda Türkçe kullanmanız gerekmektedir yani defult dilimiz Türkçe olmalı..

Program Signed yani sertifikalıdır Nokia 5800 XM , N97 ve OS9.4 (s60v5) işletim sistemi kullanan Telefonlarda çalışmaktadır.Bu telefona sahip olan herkes verdigim dosyalarla rahatça Telefonlarına kurulum yapıp kullanabilirler...

Bu paket bunları içerir:

1-GDesk.0.33g.SIS
2-GDeskAgnViewS60.0.33g.sis
3-GDeskClockS60.0.33g.sis
4-GDeskInfoViewS60.0.33g.sis
5-GDeskNotepadS60.0.33g.sis
6-GDeskShortcutsS60.0.33g.sis
7-GDeskTaskManS60.0.33g.sis

Kurulumun anlatımı;

1-GDesk.0.33g.SIS bu dosya ana dosyadır , alta ekledigim rardan klasör'e çıkarma (extract) işlemi yaptıktan sonra ilk bunu kuracaksınız. Tabii önce Telefonla bilgisayar arasında usb kablosuyla baglantıyı yapmanız ve Telefonla beraber gelen Cd'deki programları bilgisayarınıza kurmuş olmanız gerekmektedir.

Bilgisayara cd'den çıkan programları kurduktan sonra usb baglantısını yapınız daha sonra GDesk.0.33g.SIS dosyasına çift tıklayarak normal şekilde kurunuz. Sertifikalı oldugu için kurarken sorun çıkarmayacaktır. Daha sonra aynı işlemleri sırasıyla 2,3,4,5,6,7 numaralı sis dosyalarına uygulayınız. Menuda GDESK adında bir program kurulacaktır.

Menü --> Uygulamalar --> GDESK programın yoludur. Programın içine bu şekilde giriyoruz.Programın normal hali bu şekildedir.

DOWNLOAD:

yada;

yada;

yada;

yada;

Ana program budur. üstteki rar dosyasındaki kurulumu yapmadan temalar çalışmayacaktır. üstteki 7 dosyayı telefonumuza kurduktan sonra sırasıyla temaları kuracagız.

Temalar;

1-Nokia N97 Home Screen (Update)

İçindeki dosya adları;

a-N97 (A Clock).gdd
b-N97 (D Clock).gdd
c-Nokia N97 (A Clock and Weather).gdd

2- Samsung Omnia HD Design

İçindeki dosya adları;

a-SamSunG OmNia HD.gdd

3-HTC Hero Design

İçindeki dosya adları;

a-HTC Hero.gdd

4-Export Design

İçindeki dosya adları;

a-Export.gdd

5-Vision Design

İçindeki dosya adları;

a-vision.gdd

Bu kadar tema yeterlidir sanırım. Şimdi Temaları kurmaya geldi sıra oluşturdugum Gdesk Temalar ( Bütün temaları bu klasörün içinde topladım , begenmediginizi silebilirsiniz) dosyasını alta ekleyecegim rar dosyasını indirip çıkardıktan sonra Telefonumuzu usb kablosuyla bilgisayara baglayıp pc suite seçenegini seçip nereye atmak istersen klasöre oraya atacagız , yani Gdesk Temalar klasörünü ister memory card'a yollayın isterseniz phone memory (NOKiA) ye kopyala yapıştır yaparak ekleyin . ben hafıza kartına ekledim telefonun hafızasına eklemeye gerek yok dogal olarak :) bu işlemden sonra usb kablosunu çıkarın ve menüden daha önce kurdugumuz GDESK programını çalıştırınız. Buradan sırasıyla;

1- Dokunmatık oldugu için elinizle yada kalemle ekrana dokunun ana menü adında bir menü açılacak burdan sırayla

ana menü ---> düzenle ---> Dizayn yükle diyerek attımız hafıza kartında Gdesk Temalar klasörüne giryoruz yüklemek istedigimiz temayı seçip kullanıyoruz. resimlere bakar gibi elimizi sagdan sola yada soldan sola oynatırsanız ipone tarzı menü hareketini de görürsünüz. güle güle kullanın.

5800 XM Telefonda efektli (görsel) geçişi nasıl aktif ediyoruz ?

Telefonda sırasıyla şu işlemleri yapacaksınız;

Menü ---> Ayarlar ---> Kişisel ---> Temalar ----> Genel ---> Seçenekler ---> Tema efektleri ---> Açık / Kapalı (Burdan açık olanı seçtiginizde telefonunuz animasyonlu geçiş yapacaktır. Açık olanı seçtikden sonra ana menüye dönünüz.

Temalar Toplu Download:

yada;

yada;

yada;

yada;

yada;

Bir Teşekkürü çok görmezsiniz artık :) :sofer:

• Beğen
Tepkiler: aleyhandro, Merve K., pusat_yiğit ve 76 diğerleri

Nadir

Nadir

Emekli Yönetici
teşekkürler.

cyxaoc

cyxaoc

Üye
    Konu Sahibi
önemli değil

snake eyes

Üye
çok sağol kardeş

ozanazy

ozanazy

Üye
Mükemmel bir açıklama ve paylaşım olmuş ellerine sağlık. Alıntı da olsa paylaşım paylaşımdır. ;)

aerosoldreams

Üye
eyw kardeşim teşekkürler...

mrt_stab1

Üye
helal olsun teşekkür ederim kardeş

cyxaoc

cyxaoc

Üye
    Konu Sahibi
ne demek her zaman

serkan

Üye
teşekkür ederim

tekil1ncisahis

tekil1ncisahis

Üye
teşekkürler eline sağlık.. bide kırmızı tuşa basınca programdan cıkmasa cok ii olacak yaa

cyxaoc

cyxaoc

Üye
    Konu Sahibi
ben bunu kullandım ama fazla hoşuma gitmedi

osmanpasa

osmanpasa

Üye
bu ne yf:bann:

umutgidik

umutgidik

Üye
teşekkürler dostum emeğine sağlık

cyxaoc

cyxaoc

Üye
    Konu Sahibi
önemli değil

strwrs

Üye
ellerine sağlık

Mertolozzi

Mertolozzi

Üye
Beklediğim gibi çıkmasa da teşekkürler

djmusti0

djmusti0

Üye
saol arkadaşım gerçekten çok güzel ve güzelde anlatmışsın

TaZZzZ

TaZZzZ

Üye
teşekkürler..:)

dalgaci37

dalgaci37

Üye
telefon desteklemiyor? 5800 xm

--------------- Ekleme ---------------

ii qüzel suan yptmda temayı bir türlü secemiyorum kullanmak için bitaz daha acklama pls

Üst Alt