Garmin Mobile XT v5.00.50 Kurulumu & Kılavuzu by Reis-i Eagles


kuchikibyakuya

kuchikibyakuya

Üye
emeğine sağlık çok teşekkürler yanlız uydu aranıyorda takılı kaldı harita sürekli no map yazıyor yani haritayı görmüyor 3 e felanda bastım bir işe yaramadı yardımcı olursanız şimdiden teşekkürler
 
kuchikibyakuya

kuchikibyakuya

Üye
emeğine sağlık
Muhtemelen kapalı mekanda oldgum için olmuyordu su anda çalısıyor
Teşekkürler
 

webing

Üye
merhaba değerli arkadaşlar.
ben n96 telefonuma garmin 5.00 yükledim. türkiye haritası herşey gayet iyi.
yanlız şuanda kazakistanda bulunduğumdan dolayı sizlerden kazakistan haritası rica etmekteyim.
yardımcı olursanız çok ama çok sevinirim.
teşekürler.
 

gocr

Üye
Telefonum n95 herşeyi harfi harfine yaptım ama gps çalışmadığı için mi haritalar yüklenmiyor n95 kullanan vr denemiş olan arkadaşlar yardıcı olabilirler mi
 
memoli6767

memoli6767

Üye
Telefonum n95 herşeyi harfi harfine yaptım ama gps çalışmadığı için mi haritalar yüklenmiyor n95 kullanan vr denemiş olan arkadaşlar yardıcı olabilirler mi
arkadas GPS ayarlarina bir bak senin tlf,nun ayarlarindan
Menü,Ayarlar,Genel,Konumlama,Konumlama yöntemleri,
buradaki Yardimli Gps,i ; vede Tümlesik Gps,i ayarla
Garmini acinca Gps bulmasi icin cam kenarinda yada disarida
olman gerekir tabiki daha önce Garmini atiflestirdigini
düsünerek bu sekilde yapman gerektigini yaziyorum
Haritalarida yüklemeye gelince Garmin dosyasinin
icine GMAPSUPP.IMG olarak atacaksin aktiflestireceksin
hepsi bu eger aktiflestirme yaptiysan her ikisinide GPS
bulmadiktan sonra haritayi göstermez Nomaps yazar
GPS,i bulsun 3 tusuna bas bir kac sefer haritayi gösterir
anlamadigin yapamadigin yerlerde yardimci olmaya calisirim.

SAYGILAR
 

webing

Üye
merhaba değerli arkadaşlar.
ben n96 telefonuma garmin 5.00 yükledim. türkiye haritası herşey gayet iyi.
yanlız şuanda kazakistanda bulunduğumdan dolayı sizlerden kazakistan haritası rica etmekteyim.
yardımcı olursanız çok ama çok sevinirim.
teşekürler.
sorunum halen devam ediyor arkadaşlar.
 

akara10

Üye
Merhaba,
Nokia N8 telefonuma Garmin Mobile XT v5.00.50 harita yazılımını yükledim. Harita gayet güzel çalışıyor. Telefon dikey konumda iken herhangi bir soruunum yok. Telefonu yatay çevirdiğimde harita kırılıyor, sanki dikey konumda haritanın bir parçası çıkıyor. Navigasyonu kullanırken kötü bir görüntü oluşuyor. Yol takip etmem açısından da sıkıntı oluyor. Ne yaptıysam bu sorunu çözemedim. Benzer uygulamadan sorun yaşayan ve çözüme ulaştıran arkadaşım varsa bana yardımcı olabilir mi?
Şimdiden teşekkürler...
 

akara10

Üye
Merhaba,
Nokia N8 telefonuma Garmin Mobile XT v5.00.50 harita yazılımını yükledim. Harita gayet güzel çalışıyor. Telefon dikey konumda iken herhangi bir sorunum yok. Telefonu yatay çevirdiğimde harita kırılıyor, sanki dikey konumda haritanın bir parçası çıkıyor. Navigasyonu kullanırken kötü bir görüntü oluşuyor. Yol takip etmem açısından da sıkıntı oluyor. Ne yaptıysam bu sorunu çözemedim. Benzer uygulamadan sorun yaşayan ve çözüme ulaştıran arkadaşım varsa bana yardımcı olabilir mi?
Şimdiden teşekkürler...
Yardımcı olabilecek kimse yok mu?
 

akara10

Üye
Yine de ilginize:tşk:
 

turgut76

Üye
slm herkese. Bende eskiden 5800vardı garmin i yüklemiştim kullandım. 8 ay evvel nokia c6 aldım ilk başlarda çalıştı sonra çalışmaz oldu. Dün telefona format atıp tekrar garmin i kurdum garmin açıyor fakat no wamp diyordu. Birkaç kez silip tekrar kurdum su an harita ve adresler çıkıyor ama uyduya bağlanmıyor. Tüm ayarları yapıyorum konumlamalardan ama 25 dk açık yerde bekledim yine aynı açılmıyor. Denemedigim şey kalmadı ama olmuyor ne yapabilirim of.
 
besim.farhan

besim.farhan

Üye
4 Adımda Garmin Mobile XT Kurulumu by Reis-i Eagles™

Yeni Sürüm: v5.00.50Dikkat!: Yeni sürümde (v5.00.50) "Konumlarım"a kaydettiğiniz 1 noktayı BÜYÜK harfle kaydederseniz atmıyor. Örnek: "NOKIA" Ama ilk harf büyük diğerlerini küçük harf yazarsanız sistem sadece "Büyük"le yazdığınız harfi alıyor. Örnek: "Nokia" yazarsanız "N" olarak kaydediyor. Siz yeniden düzenleyip "NOKIA" yapsanız dahi sizi uygulamadan atıyor. İşte önemli olan nokta: her noktayı kaydederken BÜYÜK harflerle kaydedin. Eğer büyük girmeyi unuttuysanız düzeltmeye çalışmayın, noktayı silin baştan tanımlayın.


1de sokak üzerinde olmayan 1 noktayı sistem "Nokta" diye kaydedince o da "ilk harfi büyük gerisi küçük" kategorisine giriyor bu yüzden yol üzerinde seçin ki yolun adıyla kaydolsun. Büyük harfle kaydolunca sorun yok. Ama gel gelelim düzeltmemişler.


Adım-1: Gerenkli dosyaları edinme: İndirmek için ilgili bağlantılara tıklayın.

a-) root.rar: Haritasız ana dosyalar
v5.00.50: Tıkla!
v4.20.20: Tıkla!
b-) gmapsupp.img: Haritalar son sürümden eskiye doğru sıralanmıştır.
2011.02 (TPKLTS) Tıkla!
2010.09 v2 (TPKLTS) Tıkla!
2010.06 (TBKLTS) Tıkla!
c-) ilac.rar: Tıkla!


1-) 3 dosyayıda indirin ve 1 yere açın.
2-) gmapsupp.img'yi root/Garmin/ dizinine atın. (Garmin klasörünün içine)

Adım-2: sw.unl Düzenlemesi:
1-) ilac.rar dosyası içerisindeki IMEI Converter'ı çalıştırın. IMEI'nizi gerenkli yere yazın ve Generate diyerek kodu alın.
2-) Bu sefer ilac.rar dosyası içerisindeki Garmin İleç.exe'yi çalıştırın. Aldığınız kodu Unit ID yerine yazın. İlk (üstteki) Generate butonuna basarak kodu alın ve kopyalayın (CTRL+C).
3-) Yeni 1 Not Defteri açın ve yeni aldığınız uzun yapıştırın (CTRL+V). Farklı kaydet deyip, dosya ismini sw.unl olarak Garmin klasörünün içine kaydedin. (Uzantı .txt olMAsın, kaydederken alttan Tüm dosyalar'ı seçin.)

Adım-3: gmapsupp.unl Düzenlemesi:
1-) ilac.rar dosyası içerisindeki IMEI Converter'ı çalıştırın. IMEI'nizi gerenkli yere yazın ve Generate diyerek kodu alın.
2-) Bu sefer ilac.rar dosyası içerisindeki Garmin İleç.exe'yi çalıştırın. Aldığınız kodu Unit ID yerine yazın.
3-) Select Map Product bölümünden Custom Mapset'i seçin. MapID Code'a 848 yazın. Bu sefer 2. (alttaki)Generate butonuna basarak kodu alın ve kopyalayın (CTRL+C).
4-) Yeni 1 Not Defteri açın ve yeni aldığınız uzun yapıştırın (CTRL+V). Farklı kaydet deyip, dosya ismini gmapsupp.unl olarak Garmin klasörünün içine kaydedin. (Uzantı .txt olMAsın, kaydederken alttan Tüm dosyalar'ı seçin.)

Adım-4: Kurulum:
1-) root klasörü içindeki 4 klasörü ve uygulamayı (Garmin, private, Resouce, sys ve sis dosyası - 4.20.20'de 5 dosya olabilir.) direkt karta atın. (Yeni 1 klasör açıp içine atmayın ya da root klasörünü direkt atmayın. root'un içindekilerini atın.) Çıkan soruya Tümüne evet deyin. (Garmin klasöründe içine sonradan kopyaladığınız sw.unl, gmapsupp.unl ve gmapsupp.img dosyalarının olduğundan emin olun.)
2-) Kartınızı cihazınıza takın ya da kablonuzu cihazdan çıkartın. 1az bekleyin. Ekranda "Yükleniyor..." yazısı belirecektir. ** Yalnız uygulama yüklenemeyecektir. "Uygulama yöneticisine gidin." uyarısını dikkate alıp Uygulama Yöneticisine gidin. "Yüklenmedi" yazan GarminMobile_PA'yı seçenekler-sil diyerek silin. Akabinde az önce karta attığınız GarminMobileXT.sis dosyasını açarak kurulumunu başlatın.

** Eğer belirmezse aldırmayın, karta gidip GarminMobileXT.sis dosyasıyla kurulumu başlatın.3-) Sorumluluk Reddi'ni kabul edin. Metin dili seçme bölümünde 19 kez sağ yaparak Türkçe seçeneğini seçin.
4-) Sesli yönlerdimede de yine Türkçe seçeneğini seçin. Birimi metrik olarak ayarladıktan sonra Garmin Online erişimi iznini de kendi isteğimize göre ayarlayın.5-) Genelde sistem Ekli/Yardımlı/Yerleşik GPS’i otomatik tanır. Eğer tanımazsa; karşınıza gelen bilgi ekranından GPS Cihazı Aranıyor'u iptal edin. Ayarlar – Sistem – Uzak GPS’e girip Ekli/Yardımlı/Yerleşik GPS’i seçip etkinleştir deyin.Önemli Noktalar

1-) Harita görünümünde haritayı görebilmeniz için 1 defalığa mahsus uyduya bağlanmanız gerekir. Bağlandıktan sonrada 3 tuşu ile mutlaka yakınlaştırma yapın ve program haritayı algılasın. Aksi taktirde No Map yazacaktır.

2-) Eğer birden fazla harita kullanacaksanız;
Haritaları sırasıyla gmapsupp.img ve gmapsup2.img olarak adlandırın.
Etkinleştirme için de gmapsupp.unl ve gmapsup2.unl dosyalarını oluşturun.

Yazılım kullandığınız vakte göre temayı otomatik olarak beyaz veya siyah biçiminde değiştirir. Ayarlarda sadece gece veya sadece gündüz yapabilirsiniz.

1-) “Nereye?” menüsündeki seçimler:


a-) “Ev”e tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan evinize rotayı çizer ve ek bir ayar gerekmeden size yolları sesli olarak tarif eder. Adresler bölümünde de kaydetmiş olduğunuz noktalar mevcuttur. Yine tıkladığınız zaman bulunduğunuz konumdan gitmek istediğiniz yere navigasyon yapar.


b-) “Yiyecek Otel…” menüsünün başlığının sonunda barındırdığı… (3nokta)dan da anlaşılacağı gibi geyet kapsamlı bir başlık. İsmi hecele bölümünden bildiğimiz bir yer varsa ilk hecesini yazıp aratabiliriz. Yiyecek-İçecek bölümündeTüm Kategoriler Çinli Uluslar arası Deniz ürünleri Kafe/Lokanta gibi kolay erişim sağlayan kategorizasyonlar mevcut. Cidden çok kullanışlı ve kolaylık sağlayan bir menü.
Konaklama menüsünde ise Otel/Motel ve Kamp tarzı konaklama sınıflandırması var.
Yakıt bölümünde ise size en yakın yakıt istasyonlarını bulur ve dilerseniz tarif eder.


Eğlence Programları bölümünde de Lunapark/Eğlence Parkı Müze Tarihi Nirengi işareti Park/Bahçe Toplantı salonu/Oditoryum gibi sınıflandırmalar mevcut. Bunlarda yine size en yakın mekânları göstermekte.
Aktivite menüsünde ise yüzme havuzu sivil havaalanı lunapark park/bahçe gibi sınıflandırmalar karşımıza çıkıyor.
Eğlence menüsünde de Tiyatro Bar/Gece Kulübü Sinema olarak 3 kategori mevcut. Büyük kolaylık cidden.


Alışveriş bölümünde bölüm bakkaliye alışveriş merkezleri eczane hazır giyim ev mobilyaları gibi kullanışlı seçenekler mevcut.
Otomatik Servislerde ise Oto tamir ve park yeri olarak 2 kategori açılmış.
Nakliyede hava ve kara olarak 2 bölüm var.
Topluluk bölümünde kütüphane okul karakol mahkeme salonu şehir merkezi hükümet dairesi postane ve banka/ATM olarak çeşitli kullanışlı kategoriler mevcut.


Hastane menüsünde kategorizasyon yok. Tıkladığınızda direkt size en yakın noktaları sunmakta.
İnsan Yapımı Mekânlar diye bir menü var ki adres tariflerinde çok işe yarayacak. Köprü mezarlık kilise geçit baraj askeri maden ve alt bölüm olarak çeşitli kategoriler var.


Su özellikleri menüsünde kategori ayrımı yok. Tıkladığınızda size en yakın limanları listeliyor.
Arazi Özellikleri menüsü ise hafta sonunu iyi değerlendirmek isteyenler için biçilmiş kaftan. Menü içinde orman düzlük koru tepe gibi mangal tarzı aktiviteler için ayrılmış kategoriler mevcut.
“Yiyecek otel…” de bitti. Sıra diğer menüleri açıklamakta…


c-) Contacts sizin rehberinizdeki insanlardır. Eğer onlara konum atadıysanız buradan da navigasyon yapabilmek mümkün.
Konumlarım da yine kaydettiğiniz yer imlerini barındırıyor.


d-) Geçerli Bulgular en son gitmek istediğiniz veya aradığınız yerleri listeler. Tekrar gitmek için kolaylık sağlar:


e-) Ekstralarda bir şey yok. Ülkemizi desteklemiyor bu bölüm.


f-) “Şehirler” menüsü ismin tam karşılığı değil. Girdiğinizde size en yakın şehir merkezlerini listeliyor. İstanbul’a veya başka şehre yabancıysanız kullanışlı gerçekten.


g-) Geri kalan menüler ise yine aynı anlayış üzerine kurulmuş menüler.

2-) “Araçlar” menüsündeki seçimler;


a-) Garmin Onine: Tam anlamıyla GPS dedirten bu menü size trafik ve hava durumuna ulaşmanıza ayrıyetten güvenlik kameralarına göz atmanıza da yardımcı oluyor.
Ama maalesef güvenlik kamerası ve trafik bilgilerine ülkemizde ulaşılamıyor. Ama bu desteğin ileride sağlanacağına eminim.

b-) Rota Detaylar: Navigasyon yapıyorsanız size hangi adımları takip edeceğinizi listeler.

c-) Haritayı Tara: Nokia Maps gibi harita üzerinde gezmenizi sağlar.

d-) Neredeyim: Sizin konumunuzu enlem ve boylam biçiminde size sunar.


Ben GPS’e o anda bağlı olmadığım için herhangi bir veri yok.

e-) Verilerimi Yönet:


Konumlarımdan konum ekleyebilir düzenleyebilir veya silebilirsiniz. Burası sadece ayar bölümü. Konumlar için Nerededen ulaşabilirsiniz.
Rotalarda önceden kaydetmiş olduğunuz rotalara ulaşabilirsiniz. Mesela yazılımın çizdiği rota sıkışıksa veya oradan gitmek istemiyorsanız alternatif rotayı kaydedip her oradan gidebilirsiniz.

Yollar: Kendi rotanızı kaydetmeye yarayan bölümdür. Son derece kullanışlı bir sistem.

Contacts: Rehberinizdeki kişilere konum eklemek için yapılmış bir bölüm.

Harita ayarları: Buradan haritalarınızı özelleştirmek mümkün. Detay vs vs

Seyahat Bilgisayarı:


Şekilde gördüğünüz üzeri çeşitli bilgileri size sunuyor.

3-) “Ayarlar” Menüsü seçimleri;

Ayarlar bölümü kişisel bir bölüm. İstediğiniz ayarı kendinize göre yapmanız mümkün.

Gelelim en çok kullanacağımız bölüm navigasyona:


Navigasyonu başlatmak için hiç çaba sarf etmenize gerek yok. Gerekli adımları program zaten size sunuyor ve gerçekten büyük kolaylık sağlıyor. Hız yenilenmesi yaklaşık 1sn kadar. Hatta 0.75 gibi bir değer. Gecikmenin sebebi verilerin uyduya gidip gelmesi… Varış aradaki yolu siz düşünün.

Bu programı bizle paylaşan destek çıkan kullanıcılara ve Donanım Haber Forum'a sonsuz teşekkürler...

©2004-2009 Reis-i Eagles™ - Her hakkı gizli saklıdır. İzinsiz çalıp-çırpmak ayıptır günahtır. Lütfen izinsiz kopyalamayınız.
güncel haritalar neden yok burda? Bildiğim kadarıyla mart 2012ye kadar çıktı..
 

ibo3182

Üye
nokıa c5 03 e kurdum.yapılması gereken her şeyi adım adım yaptım. kuruluma yaparken uymlu değil dedi yinede kurudum açar deiye açmadı ekran geliyor atıyor c5 03 te çalıştıran var mı yada çalıştıramayan ??
 

bülent çelik

Üye
nokıa c5 03 e kurdum.yapılması gereken her şeyi adım adım yaptım. kuruluma yaparken uymlu değil dedi yinede kurudum açar deiye açmadı ekran geliyor atıyor c5 03 te çalıştıran var mı yada çalıştıramayan ??
ben çalıştıramadımki siz çalıştırasınız n95 8gb herşeyi denedim uydu aranıyor diyor sabah oldu hala uyduyu bulamadı ben uydu kuruyorum ben 10 dakikada çanğı kurara çkarım ama bunda bulamadım :))))
 

karamurathan

Üye
nokia c6-01 de sertifikanın gecerliliği kontrol ediliyor diye uyarı geliyor neden bilen varmı
 

zipkin_79

Üye
ben çalıştıramadımki siz çalıştırasınız n95 8gb herşeyi denedim uydu aranıyor diyor sabah oldu hala uyduyu bulamadı ben uydu kuruyorum ben 10 dakikada çanğı kurara çkarım ama bunda bulamadım :))))
3 yıl oldu hala aynı haritayı kullanıyorum Nokia N95 8GB da, sana tavsiyem programı komple tekrar kaldır ve yeniden kur ayarlaı yaptıktan sonra harita gelen ekranda haritayı okuması gerekiyor o anda hiç bir tuşa basmaman yoksa haritayı görmüyor benim başımada geldi tekrar yüklediğimde daha sonra 3'e basarak haritayı tanıması için yakınşaltırmayı dene mutlaka çalışacaktır. Çünkü kendim kullanıyorum. Yalnız N95 8GB dın diğer telefonlara göre uydulara bağlanması biraz daha uzun sürüyor. ama mutlaka çalışır vardır bir yerde yanlışlık yada hata yaptığın. çünkü 3 yıl önce bende bu sayfadan yükledim. kolay gelsin
 

buni36

Üye
slm ben nokia 701 e yükledim ama adres girecegimde klavye cikmiyor bu konuda yardimci olacak arkadas varmi. tsk
 

sadi81

Üye
çok teşekküt ederim emeğine sağlik
 
besim.farhan

besim.farhan

Üye
hocam güncel haritalar yok mu?
 

ferman_66

Üye
Resimlerin yenilenmesi mümkün mü acaba
 
disk

disk

Üye
E72'de denedim harika çalıyor elinize sağlık
 
Üst Alt